אם אתם עוקבים אחרי עולם השעונים בשנה האחרונה, אתם כבר בטח יודעים שירוק זה הירוק החדש. הצבע הירוק הפך בשנים האחרונות ללהיט החם של עולם השעונים. הגורו עדיין לא יודע אם זה בגלל שהוא נראה כל כך מרשים על שעונים, או שאולי זה רק בגלל שכולם רוצים לחקות את ההצלחה של הענק הירוק. מה שבטוח, הדגם החדש של בלנפיין – וילרט אקסטרה-פלאט לוח ירוק, במהדורה מיוחדת שתמכר רק בבוטיקים של החברה, לא צריך לחקות שום דגם אחר, עם המראה הכל כך מיוחד ומרשים שלו. 

וילרט אקסטרה-פלאט לוח ירוק – מפרט טכני 

השעון החדש של בלנפיין מגיע בגוף העשוי מזהב צהוב 18 קראט בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 8.7 מ”מ. גוף השעון מגיע בגימור מלוטש (פוליש) ועם זכוכית ספיר בחזית ובגב השעון. לוח השעון מגיע בגוון ירוק-כהה בגימור קרני שמש, עם ספרות רומיות מוחלות ומחוגים מזהב 18 קראט. השעון מגיע עם רצועת עור תנין חומה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים. 

וילרט אקסטרה-פלאט לוח ירוק. מקור - WatchTime.
וילרט אקסטרה-פלאט לוח ירוק. מקור – WatchTime.

המראה הכללי של השעון הוא דוגמה נפלאה למה מגדיר שעון דרס. השעון עדין, אלגנטי ומאופק. שעוני סדרת הוילרט נקראים על שם הכפר בו נוסדה בלנפיין. בהתאמה, כל השעונים בסדרה מהווים דוגמה נפלאה לשעונים קלאסיים ומסורות ייצור בנות מאות שנים. 

וילרט אקסטרה-פלאט לוח ירוק. מקור - WatchTime.
וילרט אקסטרה-פלאט לוח ירוק. מקור – WatchTime.

בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים תאריכון – הקומפליקציה היחידה בשעון. תזכורת לכולנו שכשרוצים שעון דרס אמיתי, לכו על המינימום של המינימום … 

וילרט אקסטרה-פלאט לוח ירוק – מנגנון

בלנפיין משלבת בשעון את קליבר 1151 של החברה. מנגנון אינהאוס אוטומטי, עם רוטור מזהב 18 קראט עם מוטיב חלת דבש. 

קליבר 1151 עם שני תופים ורזרבת כוח של 100 שעות. מקור - WatchTime.
קליבר 1151 עם שני תופים ורזרבת כוח של 100 שעות. מקור – WatchTime.

המנגנון פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה והוא מכיל 210 רכיבים ו-28 אבני חן. הודות לעובדה שהוא מגיע עם שני תופים, הוא מגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 100 שעות. 

אז מה חדש בעצם?

הדגם הראשון בסדרת האקסטרה-פלאט עם לוח ירוק. תודו שזאת סיבה נפלאה להשקה של שעון חדש מבית בלנפיין. 

כמה זה עולה לנו?

קודם כל, בואו נקווה שתוכלו לטוס בקרוב לשוויץ או לכל מדינה שיש בה בוטיק של בלנפיין (דובאי?). אם כבר הצלחתם לטוס, אז השעון החדש, רפרנס 6651-1453-55A, יעלה לכם 18,400 דולרים. 

מהדורה מוגבלת לבוטיקים של בלנפיין בלבד. מקור - Blancpainblog.
מהדורה מוגבלת לבוטיקים של בלנפיין בלבד. מקור – Blancpainblog.

השורה התחתונה

אנחנו אוהבים לכתוב על שעונים עם קומפליקציות כמו לוח שנה נצחי, טורביון או מינוט ריפיטר. גם מבלי להבין קצת מה עומד מאחוריהם – השעונים הללו מרהיבים. שעונים כמו יצירות ההיי-טק המתקדמות של ריצ’רד מיל, הובלו או זניט. שעונים שעושים שימוש בסגסוגות וחומרים המתקדמים ביותר בעולם. אבל אז, מגיע אלינו שעון אקסטרה-פלאט של בלנפיין, עם בקושי תאריכון ומזכיר לנו ששעון אמיתי לא צריך יותר מדי בשביל להרשים אותנו כמו שצריך. כמובן, שאסור להתעלם מרזרבת הכוח של השעון הזה – 100 שעות. אם אתם קצת מבינים במנגנוני שעונים, אתם כבר מבינים שיושבת שם יצירת מופת הורולוגית. עכשיו נשאר לנו רק לקוות שיפתחו את השמים בקרוב. לא כי יש לנו כסף לקנות את השעון הזה, סתם בשביל שנחשוב שאנחנו יכולים ללכת לבוטיק ולראות אותו. תודו שגם זה משהו … 

למעבר לאתר של בלנפיין.