זה לא סוד שכמעט כל יצרנית יוקרה פוזלת אל השוק הסיני. כוח הקנייה של הצרכנים הסיניים, בדגש על מוצרי היוקרה, הוא עצום. למעשה, כפי שכתבנו כאן בעבר בגורו, השוק הסיני עזר ללא מעט יצרניות מוצרי יוקרה לשרוד את שנת הקורונה. אבל עוד הרבה לפני הקורונה, יצרניות שעונים רבות הקדישו שעונים מיוחדים לציון לוח השנה הסיני. אחת החברות הללו היא בלנקפיין, שהציגה לפני מספר שבועות שעון חדש – וילרט טרדישיונל “שנת השור” שבמבט ראשון נראה קצת פשוט, אבל מסתיר לא מעט קסם מאחוריו …

בלנפיין וילרט טרדישיונל “שנת השור” – מפרט טכני

השעון החדש של בלנפיין מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. הוא מגיע בגוף העשוי מפלטינה בקוטר של 45 מ”מ. כן, זאת לא טעות, 45 מ”מ. השעון מהווה מחווה לתרבות העתיקה של הממלכה התיכונה. הוא מגיע עם לוח אמייל העשוי בטכניקת הגרנד פאו. הלוח הפשוט במבט ראשון משלב בתוכו לוח שנה סיני עם לוח שנה גרגוריאני ותצוגת מצב ירח. אם תרצו – תצוגת תכלית של היכולות המדהימות של בנלקפיין, שמתמחה בקומפליקציות הללו.

בלנקפיין וילרט טרדישיונל "שנת השור". מקור - GmtPost.
בלנקפיין וילרט טרדישיונל “שנת השור”. מקור – GmtPost.

שלא כמו בלוח השנה הגרגוריאני, המבוסס על יום שמשי, לוח השנה הסיני מבוסס על מחזור הירח ומשלב תצפיות אסטרונומיות מדויקות על האורך הגאוגרפי של השמש. בפועל, זה אומר שמלבד תצוגה של דקות ושעות ומצב ירח, השעון החדש של בלנקפיין מציג גם את האינדיקציות העיקריות של לוח שנה סיני מסורתי – שעות כפולות, ימים, חודשים וחודשים מעוברים, גלגל המזלות, חמשת האלמנטים ועשרת הגזעים השמימיים. האחרון, בשילוב 12 הענפים הארציים, המסומלים על ידי חיות גלגל המזלות, מייצרים 60 זוגות שונים היוצרים את המעגל המינימלי של מערכת מדידת הזמן הסינית.

בלנקפיין וילרט טרדישיונל "שנת השור". מקור - GmtPost.
בלנקפיין וילרט טרדישיונל “שנת השור”. מקור – GmtPost.

נשמע לכם מסובך? זה לא פשוט, אבל בלנקפיין עושה את זה ממש פשוט. שימו לב לתצוגה הכל כך קריאה בלוח השעון. בלנקפיין מצליחה לשלב את כל האינדיקציות הללו על לוח האמייל המרשים. את המראה הקלאסי של הלוח משלימות ספרות רומיות מזהב לבן ומחוגים חלולים בצורת עלה מרווה. מחוג כחול קמור מעט מצביע על התאריך הגרגוריאני. בשעה 12 אנו מוצאים חלונית עם סמל השור – בעל החיים של השנה הסינית שהתחילה ב-2021. בלנפיין מצליחה ליצור לוח סימטרי והרמוני, עם שני לוחות קטנים בשעות 3 ו-9. הלוחות הקטנים גדולים יותר לעומת לוח נוסף בשעה 12. קריצה נוספת לתרבות הסינית מופיעה בחלונית מצב הירח. בלנפיין משלבת תצוגת מצב ירח עם פרצוף שנראה מעט סיני.

בלנפיין וילרט טרדישיונל “שנת השור” – מנגנון

בלנקפיין פיתחה במשך חמש שנים שלמות את הקומפליקציה הזאת. היא שילבה אותה בקליבר 3638 שלה. מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח מרשימה של שבעה ימים. המנגנון היוקרתי הזה הוא הכי “Haute Horlogerie” שאפשר למצוא. לשמחתם של רוכשי השעונים הללו, בלנקפיין בחרה בגב שקוף שיאפשר להם להתפעל מהיופי שלו.

קליבר 3638 של בלנקפיין עם אבן אודם ממדגסקר ורוטור עם תחריט של שור. מקור - GmtPost.
קליבר 3638 של בלנקפיין עם אבן אודם ממדגסקר ורוטור עם תחריט של שור. מקור – GmtPost.

הוא מגיע עם אבני אודם ממדגסקר המשולבות בכתר השעון וברוטור שלו. עוד על גבי הרוטור – תחריט של שור, כאמור החיה המייצגת את השנה הסינית החדשה. לא מבינים איך שולטים בכל הקסם הזה ואיך מתפעלים את הקסם הזה? אתם לא לבד. בלנקפיין משלבת בשעון את המנגנון הבלעדי שלה לכיוון בעזרת לחצנים המשולבים מתחת לרגלי (Lugs) השעון.

אז מה חדש בעצם? 

מעבר לזה שמדובר בשעון מרהיב, קומפליקציה שעל פיתוחה עבדה בלנקפיין חמש שנים תמימות. מש”ל.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 00888I-3431-55B, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 82 אלף פרנקים שוויצריים. השעונים זמינים לרכישה בבוטיקים של בלנקפיין בלבד. בלנקפיין תייצר גם גרסה במהדורה לא מוגבלת של השעון הזה, שתהיה עשויה מזהב אדום ותגיע עם רוטור בעיטור גיליושה.

גרסת הפלטינה במהדורה מוגבלת וגרסת הזהב בייצור סדרתי. מקור - GmtPost.
גרסת הפלטינה במהדורה מוגבלת וגרסת הזהב בייצור סדרתי. מקור – GmtPost.

השורה התחתונה

יצרניות רבות מקדישות שעונים מרשימים לציון לוח השנה הסיני. אבל מה שמרבית היצרניות עושות זה לשלב תחריטים ויצירות אומנותיות כאלו ואחרות בלוח השעון. בלנקפיין החליטה להמציא את הגלגל מחדש ולשלב פשוט לוח שנה סיני, עם כל המורכבות שלו, בשעון החדש שלה. תודו שגם מבלי להבין סינית או איך לוח השנה הזה עובד, זה נשמע מרשים מאוד והתוצאה הסופית פשוט מרהיבה. מה עם התייחסות לתג המחיר של השעון הזה? הגורו מקווה שאתם לא באמת רציניים …

בלנקפיין וילרט טרדישיונל "שנת השור". מקור - GmtPost.
בלנקפיין וילרט טרדישיונל “שנת השור”. מקור – GmtPost.

למעבר לאתר של בלנקפיין.