ושרון קונסטנטין (Vacheron Constantin) היא בין יצרניות שעוני היוקרה הוותיקות ביותר. רבים מחשיבים אותה כחלק מ-“השילוש הקדוש” של שענות העילית, כשהיא מתחרה ראש בראש בפטק פיליפ (Patek Philippe) ובאודמר פיגה (Audemars Piguet). מאודמר פיגה זכינו לכמה השקות מעניינות, קרי ה-CODE 11.59 ודגמי הרויאל אוק החדשים, פטק פיליפ שעוד לא הציגה את שעוניה החדשים (נמתין בסבלנות עד ל Baselworld 2019), ונותרנו עם הצלע השלישית ב-“שילוש” הזה. אחרי הצגת השעון הייחודי שלהם משבוע שעבר, כעת ושרון קונסטנטין מציגה שני דגמים חדשים.

ושרון קונסטנטין אוברסיז טורביון, רפרנס 6000V/110A-B544

האוברסיז של ושרון קונסטנטין הוא מענה לרויאל אוק של אודמר פיגה. היצרן ניסה להתחרות בקטגוריה בעבר, בעיקר עם הושרון קונסטנטין 222 (וה-333, והפידיאס שבאו בעקבותיו) – אך ללא הצלחה יתרה. סדרת האוברסיז הגיחה לעולם בשנות ה-90 ובניגוד לקודמיה, היא זוכה להצלחה רבה יותר.

הפיסה הנוספת בסדרת האוברסיז נחשפת כעת בתערוכת SIHH 2019, והיא גרסת הטורביון – לראשונה אי פעם בסדרת האוברסיז. הקומפליקציה היוקרתית גם נראית בהתאם בתוך השעון האייקוני והנחשק. בתחילה, האוברסיז טורביון יוצע בקייס עשוי פלדה, אך הגורו משער כי לא יחלוף זמן רב לפני שושרון תציע את הדגם גם במתכות יקרות יותר. קוטר הקייס הוא 42.5 מ”מ, ועוביו – 10.1 מ”מ בלבד.

vacheron constantin overseas tourbillon
ושרון קונסנטין אוברסיז טורביון. תוספת חשובה לסדרת האוברסיז המפורסמת (מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)

הלוח צבוע בצבע הכחול האופייני לושרון קונסטנטין, הטורביון תופס מקום של כבוד בשעה 6, והוא מעוטר על ידי הצלב המלטזי של ושרון. לדגם זה שני מחוגים – שעות ודקות, והם עשויים זהב לבן 18 קראט ובתוכם פס דק של חומר זרחני – כדי שתדעו מה השעה גם בלילה. את השעון מניע מנגנון קליבר 2160 של ושרון – מנגנון דק במיוחד העשוי מ-188 חלקים, ביניהם משקולת זהב צהוב 22 קראט. המנגנון עובד בקצב של 2.5Hz, שמניבים כ-18,000 פעימות בשעה, ולו רזרבת כוח של כ-80 שעות. ניתן להזמין את השעון עם 3 סוגי רצועות – גומי, עור, ורצועת חוליות מפלדת אל חלד, וניתן להחליף ביניהן על פי בחירה בקלות וללא צורך בשימוש בכלים מיוחדים. מחירו של הושרון קונסטנטין אוברסיז טורביון נקבע על כ-112,000 יורו.

זוג שעונים חדשים בסדרת ה-FIFTYSIX

סדרת ה-FIFTYSIX של ושרון היא שער הכניסה לעולם של ושרון קונסטנטין, סדרת דגמים שהושקה לראשונה בתחילת 2018. השעונים זכו לביקורת מסויימת, בהתחשב בכך שהם נחשבים שער כניסה זול (באופן יחסי, כמובן) לדגמי היצרן, דבר שמנוגד לעצם המיתוג שלו כיצרן עילית יוקרתי. מדובר בשעונים עגולים בעלי עיצוב סולידי במבט ראשון, אך מבט מדוקדק יותר חושף פרטים ורמות גימור תואמות לרמת היצרן. כעת, ושרון קונסטנטין מציגה שני שעונים חדשים בסדרה זו, שנראים כמו תוספת מבורכת.

Vacheron constantin fiftysix blue dial 2019 sihhVacheron constantin fiftysix blue dial 2019 sihh
ושרון קונסטנטין FIFTYSIX החדשים לשנת 2019 (מקור: Monochrome Watches)

הראשון הוא ה-Self Winding (בתמונה משמאל), שמגיע כעת עם לוח כחול. זהו שעון בקוטר 40 מ”מ ובעובי 9.6 מ”מ, עשוי פלדת אל חלד ומצויד ברצועת עור. הספרות ושלושת המחוגים עשויים זהב לבן 18 קראט, והוא מצויד גם בתאריכון. את השעון מניע קליבר 1326, בעל תדר פעולה של 4Hz, ולו רזרבת כוח של 48 שעות, וכמובן שבעקבות היותו של המנגנון בייצור עצמי (אין-האוס) – השעון זוכה לגב שקוף. מחירו של דגם זה – 11,500 יורו.

הדגם השני הוא ה-Complete Calendar (בתמונה מימין), שמצויד בתצוגה של תאריך, יום בשבוע, חודש ו-Moonphase. גם כאן הלוח בגוון כחול זהה לגרסת ה-Self Winding, ספרות ומחוגים עשויי זהב לבן 18 קראט, הקוטר נשאר 40 מ”מ, אך הוא התעבה במקצת – 11.6 מ”מ. והמנגנון המניע את היצירה הזו, קליבר 2460QCL/1, גם הוא פועל בתדר של 4Hz ולו רזרבת כוח של כ-40 שעות, וגם כאן – ניחשתם נכון – הגב שקוף. מחירו של דגם זה מעט גבוה יותר, 22,400 יורו.

Vacheron constantin fiftysix blue dial 2019 complete calendar
ושרון קונסטנטין FIFTYSIX בגירסאת ה-Complete Calendar שלו (מקור: Gearpatrol)

לאתר וושרון קונסטנטין העולמי