ושרון קונסטנטין הציגה בסוף השבוע האחרון שעון יחיד במינו, יצירת מופת שהזומנה במיוחד מסדנת Les Cabinotiers, סדנת המומחים של החברה. השעון החדש – ושרון קונסטנטין Armillary Tourbillon, נוצר במיוחד עבור רכב רולס רויס Amethyst Droptail, רכב בעלות של מעל ל-25 מיליון אירו, שהוזמן במיוחד מרולס רויס עבור לקוח אלמוני, שהזמין במקביל את השעון הייחודי מושרון קונסטנטין, כדי שתבנה שעון שישתלב בתוך המכונית שלו. מוזמנים להכיר את יצירת המופת הזאת ביחד איתנו.

ושרון קונסטנטין Armillary Tourbillon – מפרט טכני

השעון החדש הוא כאמור יצירת מופת יחידה במינה, שהוזמנה במיוחד מושרון קונסטנטין. השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 43.8 מ״מ ובעובי של 19.9 מ״מ.

ושרון קונסטנטין Armillary Tourbillon. מקור - Watchesbysjx.
ושרון קונסטנטין Armillary Tourbillon. מקור – Watchesbysjx.

השעון מעוצב בסגנון שעוני עצר וינטאג׳יים, עם טבעת לבנה חיצונית שמשמשת בחלקה העליון כטבעת דקות וטבעת שעות פנימית שמרחפת כמעט מעל רכיבי המנגנון ופלטת הבסיס של המנגנון, שמגיעה בצבע סגול, כך שתתאים לצבע של המכונית.

יצירת מופת הורולוגית מבית ושרון קונסטנטין. מקור - Watchesbysjx.
יצירת מופת הורולוגית מבית ושרון קונסטנטין. מקור – Watchesbysjx.

מחוגי השעות והדקות מעוצבים בסגנון רטרוגרד, בהשראת הספידומטר של מכוניות, כשבחלק התחתון של השעון, בשעה 6, אנו מוצאים את מנגנון הטורביון הדו-צירי. העיצוב הכללי ייחודי וכאמור נעשה בהתאם לבקשת הלקוח, כשהשעון משולב כאמור בסיפון העץ של מכונית הקופה המיוחדת במינה.

ושרון קונסטנטין Armillary Tourbillon – מנגנון

אמנם מדובר בשעון ייחודי, אבל מנגנון השעון הוא לא ייחודי וראינו אותו כבר בעבר אצל ושרון קונסטנטין. המנגנון הוא קליבר 1990 של החברה, מנגנון מתיחה ידנית שפועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 58 שעות.

המנגנון המיוחד. מקור - Watchesbysjx.
המנגנון המיוחד. מקור – Watchesbysjx.

ושרון קונסטנטין שילבה את הטורביון הזה בשעון האייקוני שלה, רפרנס 57260, השעון עם מספר הקומפליקציות הגבוה ביותר בעולם, כשהפעם ושרון קונסטנטין משלבת את הטורביון הזה בשעון קטן בהרבה. בתוך השעון שילבה ושרון קונסטנטין שתי קומפליקציות – רטרוגרד כפול של מחוגי השעון והדקות וטורביון ארמילרי – טורביון בצורה כדורית המסתובב על צירים תאומים, שני הכדורים שיוצרים את כלוב הטורביון מעוצבים כך שכל 15 שניות הם יוצרים ביחד את הצלב המלטזי – סמלה של ושרון קונסטנטין.

ושרון קונסטנטין Armillary Tourbillon. מקור - Watchesbysjx.
ושרון קונסטנטין Armillary Tourbillon. מקור – Watchesbysjx.

בתוך הכלוב הזה נמצא קפיץ איזון גלילי, כשבתוך המנגנון משולבת ידית משטח סיליקונית בציפוי יהלום, אלמנט שאותו משלבת ושרון קונסטנטין בשעוני ה-Les Cabinotiers שלה, כשהרכיב הזה אמור לשפר את אורך החיים של המנגנון.

אז מה חדש בעצם?

יצירת מופת הורולוגית של ושרון קונסטנטין, שיוצר כאמור עבור לקוח אלמוני (עשיר במיוחד מן הסתם), כשהשעון מעוצב בצורת שעון כיס, אותו ניתן להסיר מלוח הרכב ולקחת אותו איתכם כשאתם עוזבים את הרכב. בעל הרכב ובעל השעון הזמין בעבר פרויקט דומה מושרון קונסטנטין ואודמר פיגה, שייצרה עבורו שעון רויאל אוק קונספט כרונוגרף, אותו היא שילב ברכב ה-La Rose Noire Droptail שאותו הזמין מרולס רויס.

הרולס רויס הקודם שהוזמן בשיתוף פעולה עם אודמר פיגה. מקור - Watchesbysjx.
הרולס רויס הקודם שהוזמן בשיתוף פעולה עם אודמר פיגה. מקור – Watchesbysjx.

על פי שמועות, אותו רוכש מסתורי הזמין עוד שני רכבי Droptail מרולס רויס, יכולים לנחש ממי הוא הזמין את השעונים לרכבים הבאים?

השעון של אודמר פיגה. מקור - Watchesbysjx.
השעון של אודמר פיגה. מקור – Watchesbysjx.

כמה זה עולה לנו?

נו באמת, אל תגידו לנו שאתם באמת חושבים שיש תג מחיר לשעון כזה, כן? כלומר, יש לו תג מחיר, שמן הסתם אותו רוכש שילם בשמחה, אבל לא מדובר בסכום שמישהו יחשוף אי פעם וככל הנראה גם אם יחשפו אותו, זה ככל הנראה סכום שאתם לא יכולים באמת להרשות לעצמכם.

רכב הרולס רויס שבו ישולב השעון. מקור - Watchesbysjx.
רכב הרולס רויס שבו ישולב השעון. מקור – Watchesbysjx.

אם מעניין אתכם לדעת, לשעון דווקא יש רפרנס, מוזמנים לשנן אותו – 9880C/000A-182C.

השורה התחתונה

יצירת מופת מרהיבה מבית ושרון קונסטנטין, שמזכירה לנו מדי פעם בפעם שהיא חלק מכובד מהשילוש הקדוש של עולם שעוני היוקרה, עם יכולות הורולוגיות שעומדות בשורה אחת עם מיטב יצרני השעונים העצמאיים של ימינו.

למידע נוסף על יצירת המופת ההורולוגית באתר של ושרון קונסטנטין.