שנת 2019 הייתה שנה עמוסה בשביל זניט (Zenith). זה התחיל בבאזלוורלד 2019, עם שורה מרשימה ומיוחדת של דגמים כאלו ואחרים, המשיך בסימן חמישים שנים למנגנון האל פרימרו האגדי של היצרנית, מועד שהונצח במספר דרכים: השקת מארז סופר מפואר, ה-G384 שיוצר בשת”פ עם מגזין השעונים הודינקי, וה-A384. לבסוף, ראינו ממש לאחרונה שלוש השקות של דגמים סופר אקסקלוסיביים, שניים מהם על בסיס האל פרימרו.

(מקור: אתר זניט הרשמי)

אבל זניט כמו זניט, לא עוצרת, והיא ממשיכה לעבוד במרץ על השקה של דגמים חדשים ומעניינים. ההשקה עלייה אנו מדווחים כעת, מהווה על פי זניט את השינוי המשמעותי ביותר שעבר מנגנון האל פרימרו מאז שהושק בשנת 1969. בבסיסו, השעון החדש מבוסס על הכרונומאסטר 2 מתוך מארז שלושת השעונים (שם היה שמו Chronomaster 2 Striking 10th, עקב יכולת הכרונוגרף למדוד לרמת עשירית השניה), אך המנגנון כאן קיבל, כאמור, מספר תוספות – כמו עצירת שניות בזמן כיוון (Hacking Seconds) ורזרבת כוח ארוכה יותר, של כ-60 שעות. גם המנגנון הזה, האל פרימרו 400, זוכה לתדר עבודה היי ביט של כ-36,000 פעימות בשעה.

(מקור: אתר זניט הרשמי)

אך המנגנון הוא לא היחיד שזכה כאן לעדכון – השעון עצמו עשוי מטיטניום, כאשר הבזל – בכחול או בשחור, לבחירתכם – יהיה קרמי. קוטר הקייס עומד על 42 מ”מ, והלוח בתצורת סקלטון שחושפת את המנגנון גם בחלקו הקדמי של השעון. גב הקייס, כמובן, שקוף. דגם זה יהיה זמין בהתאם לצבע הבזל, עם רצועת עור תואמת, ובנוסף לקומפליקציית הכרונוגרף, שמודדת כאמור עד לרמת עשירית השניה את הזמן, ישנו גם תאריכון קטנטן בסביבות השעה 6.

(מקור: אתר זניט הרשמי)

לא מדובר כאן בגרסאת הנצחה נוספת כזו או אחרת לאל פרימרו המקורי, אלא באבולוציה מודרנית ועדכנית במיוחד של הכרונומאסטר 2 של זניט, וכנראה גם בסוג של פתיחת האפשרות ללקוחות לרכוש את הדגם שהוצג במסגרת המארז, רק לא בדיוק בדיוק אותו אחד, מבלי לפגוע בייחודיותו של המארז המקורי. הכרונומאסטר 2 החדש ייוצר בהיקף של כ-250 יחידות בלבד, ומחירו מעניין במיוחד – 9900 יורו. לשעון בהיקף ייצור כזה, הגורו לא היה חושב פעמיים לפני שהיה לוקח את הכרונומאסטר על פני, לדוגמא, הסימאסטר ג’יימס בונד 007 החדש.

לאתר זניט העולמי