זניט אל פרימרו 38 מ”מ 03.2150.400

רוצים לדעת עוד על אגדת האל פרימרו ? לחצו כאן.

זניט ידועה כיצרנית מנגנונים אוטומטיים מהמדוייקים והאיכותים בעולם. השעון שלפנינו הוא הכרונומאסטר אל פרימרוף, והוא מצוייד, כמובן, במנגנון האל פרימרו הסופר איכותי של זניט.

שעון זה הוא למעשה הוצאה מחודשת לגירסאות האל-פרימרו הראשונות מסוף שנות ה-60. הנה חמש עובדות שלא ידעתם על האל פרימרו:

  1. מירוץ חימוש רחב היקף התרחש בתעשיית השענות השוויצרית בשנת 1969, כאשר מספר יצרנים החלו להתחרות על פיתוחו של הכרונוגרף האוטומטי הראשון. ברייטלינג, סייקו וזניט היו התחרו על השלמת הפיתוח, אך זניט הקדימה את השתיים האחרות, והציגה כרונוגרף אוטומטי כבר בינואר 1969.
  2. לאל פרימרו הראשון היו שתי גרסאות – הראשונה עם שעה ותאריכון – סטנדרטי בסך הכל, והשנייה הכילה כבר תאריכון מלא ומון-פייז, לא דבר של מה בכך באותן שנים, כאשר מנגנוניי הכרונוגרף האוטומטיים היו עדיין בחיתוליהם.
  3. משבר הקוורץ של שנות ה-70 פגע קשות בזניט, וההחלטה שלה הייתה להפסיק את ייצור האל פרימרו. שען אחד בשם צ’ארלס וורמונט, החליט לשמור את התוכניות וכלי העבודה – למרות החלטת החברה לגנוז את כל החומר, ובזכות פעולה זו – ניצל, למעשה, האל פרימרו, ובשנת 1984 חזרה זניט לייצר אותו.
  4. תוהים עד כמה האל פרימרו מוצלח ? כדאי שתדעו שהוא היה מוצלח מספיק בשביל רולקס. הדור השני של הדייטונה, שיוצר בין 1989 ל-2000, עשה שימוש במנגנון האל פרימרו. הדייטונה זניט, כפי שהם מכונים כיום, מבוקשים בצורה יוצאת מגדר הרגל על ידי אספנים.
  5. האל פרימרו כל כך מדוייק, שהוא עד היום נחשב כמנגנון הכרונוגרף האוטומטי המדוייק ביותר בעולם. עובדה מדהימה, בהתחשב בכך שהמנגנון אותו אנו מכירים בשעונים היום, מבוסס ברובו המוחלט על אותו המנגנון המיתולוגי, שהוצג אי שם בסוף שנות ה-60.

השעון המצולם זמין למכירה באתר הבית של שניידר שעונים ותכשיטים.

לאתר זניט העולמי