בשבוע שעבר הכרנו את השעונים החדשים של טאג הויר שהגיעו אלינו במסגרת שבוע LVMH Watch Week בסינגפור. את השבוע הזה אנחנו פותחים עם מותג שעונים נוסף של קבוצת LVMH, זניט, שמציגה דגם חדש בסדרת הסקייליין שלה – זניט דפיי סקייליין סקלטון. השעון החדש הוא שעון הסקלטון הראשון של זניט עם תצוגה של עשירית השניה. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

זניט דפיי סקייליין סקלטון – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף המוכר של שעוני סדרת הסקייליין. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד, כשהוא מגיע בקוטר של 41 מ״מ. השעון מגיע עם הבזל המוכר בן 12 הצלעות של זניט, כשגוף השעון והבזל עצמו מגיעים בגימור מוברש. דפנות הבזל לעומת זאת מגיעות בגימור מלוטש, מה שמעניק ניגודיות ומשדרג את המראה של השעון.

זניט דפיי סקייליין סקלטון. מקור - TimeandWatches.
זניט דפיי סקייליין סקלטון. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון הוא לוח סקלטון כפי שאפשר להבין משם השעון. זניט בחרה בלוח בצורת כוכב בעל ארבע קצוות, אותו כוכב שמופיע בתבנית חוזרת על לוח שעוני הדפיי סקייליין הרגילים. מבעד ללוח השעון אנחנו יכולים להבחין בגרסת ה-Openworked של מנגנון האל פרימרו האוטומטי של זניט.

לוח הסקלטון החדש. מקור - TimeandWatches.
לוח הסקלטון החדש. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע עם סמני שעות מיושמים, כשסמני השעות, כמו גם מחוגי השעות והדקות מגיעים עם מילוי סופר לומינובה לקריאות משופרת. בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את מחוג השניות של השעון. סליחה, לא מחוג שניות, אלא Foudroyante – ״שניות קופצות״, עם תצוגה של 10 שניות. את הלוח הזה ראינו כבר בשעוני הסקייליין הרגילים, שם הוא משולב בשעה 9. הלוח הקטן למעשה משלים סיבוב שלם של 360 מעלות אחת ל-10 שניות ולא אחת ל-60 שניות, כפי שאנחנו רגילים לראות בשעון עם לוח שניות קטן.

לוח הסקלטון החדש בשחור. מקור - TimeandWatches.
לוח הסקלטון החדש בשחור. מקור – TimeandWatches.

אמרנו שעון? אז תרשו לנו לספר לכם כי מדובר בעצם בשני שעונים – שעון אחד עם לוח סקלטון בכחול והשעון השני עם לוח סקלטון בשחור.

זניט דפיי סקייליין סקלטון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 3620 SK . קליבר 3620 SK  מגיע למעשה עם ארכיטקטורה כמעט זהה לזאת של קליבר האל פרימרו 3600 עם כרונוגרף העשירית שנייה.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

למעשה, מחוג עשירית השנייה פועל ישירות ממנגנון הבריחה של המנגנון, הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות, כשהוא מגיע עם הרוטור בצורת כוכב המוכר של זניט.

אז מה חדש בעצם?

כמעט שנה לאחר ההשקה של קולקציית הסקייליין בסדרת הדפיי שלה, מרחיבה זניט את הקולקציה הזאת עם שני שעוני סקלטון חדשים. בעוד בשעונים הקודמים בסדרה קיבלנו את לוח ה-10 שניות בשעה 9 בלוח השעון, הפעם זניט משלבת אותו בשעה 6. שינוי נוסף שעדיין לא הזכרנו הוא התאריכון. בדגמי הסקלטון החדשים זניט לא משלבת תאריכון בשעון, כשבדגמים מהשנה שעברה, עם לוח הכוכבים, התאריכון שולב בשעה 3 בלוח השעון.

זניט דפיי סקייליין סקלטון - שני הדגמים. מקור - TimeandWatches.
זניט דפיי סקייליין סקלטון – שני הדגמים. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, זניט משיקה שני שעוני דפיי סקייליין סקלטון חדשים. רפרנס 03.9300.3620/79.I001 הוא הדגם עם לוח הסקלטון הכחול, כשרפרנס 03.9300.3620/78.I001 הוא הדגם עם לוח הסקלטון השחור. השעונים יגיעו עם צמיד פלדת אל-חלד אינטגרלי ועם רצועת גומי נוספת, בצבע כחול או שחור, בהתאמה ללוח השעון.

הרצועות והצמיד של השעונים החדשים. מקור - TimeandWatches.
הרצועות והצמיד של השעונים החדשים. מקור – TimeandWatches.

תג המחיר של השעונים החדשים עומד על 10,900 פרנקים שוויצריים, שהם כ-11,700 דולרים.

זניט דפיי סקייליין סקלטון. מקור - TimeandWatches.
זניט דפיי סקייליין סקלטון. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

לוח הסקלטון החדש משדרג את המראה של שעוני הסקייליין והופך אותם לספורטיביים עוד יותר, אבל האם השדרוג הזה במראה שווה מעל ל-3,000 דולרים הפרש בין המחיר של שעוני הסקייליין הרגילים לזה של שעוני הסקלטון? שאלה טובה שלא בטוח שיש לנו תשובה בשבילה. מה אתם חושבים?

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של זניט.