קולקציית הדפיי של זניט הפכה בשנים האחרונות אולי לקולקציה המובילה בליין של החברה. זניט מציגה בסדרה שעוני כרונוגרף לצד שעונים “קלאסיים” ש(כמעט) כל אחד מהם הופך להצלחה מיידית. לשעונים ה”קלאסיים” או אם תרצו, “הפשוטים” (שעה ותאריך, ללא קומפליקציות נוספות), התווסף לאחרונה שעון חדש. זניט דפיי קרבון קלאסיק – כשזניט הופכת את אחד משעוני הדגל שלה לקל יותר מאי פעם.

זניט דפיי קרבון קלאסיק – מפרט טכני

בכל מה שקשור למפרט הטכני של השעון החדש, אם קראתם כתבה כלשהי של הגורו על שעון זניט דפיי, אתם כבר מסודרים. השעון מגיע בגוף בקוטר של 41 מ”מ ועם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. החידוש המרכזי בשעון הוא כאמור בסגסוגת שממנו הוא עשוי. גוף השעון עשוי מסיבי פחמן. השימוש בפחמן הופך את השעון הזה לשעון הדפיי הקל ביותר אי פעם, כשהוא מגיע במשקל של 65 גרם בלבד. זניט משלבת בשעון לוח סקלטון, כשערכת הצבעים שנבחרה לשעון היא שחור עם נגיעות של ירוק. סמני השעה כמו גם מחוגי השעון צבועים בתאורת סופר לומינובה ירוקה. כשגם התאריכון בשעה 6 של לוח השעון צבוע בירוק.

זניט דפיי קרבון קלאסיק. מקור - Revolution.
זניט דפיי קרבון קלאסיק. מקור – Revolution.

חידוש נוסף, משמעותי אולי יותר, מגיע דווקא בצמיד של השעון. הצמיד האינטגרלי של השעון עשוי גם הוא מסיבי פחמן. אולי כדאי שנדייק – כל הרכיבים בצמיד עשויים מסיבי פחמן. מדובר בצמיד הראשון בהיסטוריה של זניט שעשוי כולו מהסגסוגת המתקדמת הזאת. זניט מצליחה להשתמש בסיבי פחמן לכל 50 הרכיבים בצמיד. העובדה שהשעון מגיע כולו מפחמן, הופכת אותו לקל יותר בכ-40 אחוזים לעומת גרסת הטיטניום שלו.

זניט דפיי קרבון קלאסיק. מקור - Revolution.
זניט דפיי קרבון קלאסיק. מקור – Revolution.

המראה הכללי של השעון הוא סוג של “קרבי” אם תרצו, בשל העובדה שזניט בחרה במראה קצת לא מעובד לגוף השעון. השילוב של גוונים שונים של שחור-אפור כהה מקנה לשעון מראה מיוחד שמשתלב בצורה נהדרת עם לוח הסקלטון של השעון.

זניט דפיי קרבון קלאסיק – מנגנון

זניט משלבת בשעון את קליבר Elite 670 SK שלה. מדובר במנגנון אוטומטי, תוצרת בית מן הסתם. בתוך המנגנון משולבות 27 אבני חן והוא מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות ופועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. זניט משתמשת במנגנון הזה לכל שעוני סדרת הדפיי קלאסיק שלה וניתן להתרשם מהיופי שלו גם מעבד ללוח הסקלטון של השעון וכמובן גם באמצעות הגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, השימוש בסיבי פחמן לשעון כולו – החל מגוף השעון ועד לצמיד. “עד כה, צמידי שעונים העשויים מסיבי פחמן כביכול היו או לוחות שטחיים של החומר המרוכב הקבוע לבסיס מתכת או שמורים לקומץ שעונים מסובכים במיוחד המיוצרים במספרים קטנים מאוד. עם הדפיי קלאסיק קרבון, זניט מביאה צמיד פחמן מוצק ארגונומי ומושך את העין לשעון אוטומטי, הישג טכני חסר תקדים והצהרה עיצובית מתקדמת”, לדברי זניט. אז כמו שאתם מבינים, מדובר בשעון הראשון בהיסטוריה של זניט שמגיע כולו כשהוא עשוי מסיבי פחמן. חוץ מזה, אם תשאלו את הגורו, כל שעון דפיי חדש הוא סיבה למסיבה …

צמיד הפחמן הראשון בהיסטוריה של זניט. מקור - Revolution.
צמיד הפחמן הראשון בהיסטוריה של זניט. מקור – Revolution.

כמה זה עולה לנו?

כמו שאתם יודעים, סגסוגות ומתכות “מיוחדות”, או לפחות כאלו שיצרניות השעונים החליטו שהן מיוחדות, גומות לשעונים להיות יקרים יותר מהגרסאות הרגילות שלהם. גם כאן תאלצו להיפרד מ-19,500 דולרים עבור גרסת הפחמן המלא של השעון (רפרנס 10.9001.670/80.M9000). אם אתם קצת לחוצים בכסף, בכל זאת, קורונה, מיתון וחל”ת – אל תדאגו, זניט מתחשבת בכם. אתם יכולים לקנות את גרסת ה”חצי פחמן” – רפרנס 10.9000.670/80.R795, שמגיע עם צמיד גומי, במחיר של 11,600 דולרים.

הגרסה "התקציבית" של השעון. מקור - Revolution.
הגרסה “התקציבית” של השעון. מקור – Revolution.

השורה התחתונה

זניט מציעה שעונים נפלאים בסדרת הדפיי שלה והתוספת האחרונה בדמות שעון הדפיי קלאסיק קרבון היא תוספת מרשימה לסדרה הזאת. סיבי הפחמן הלא מעובדים, ביחד עם הלוח הפתוח והמראה הספורטיבי של שעוני הדפיי קלאסיק, משתלבים ביחד למראה נהדר.

זניט דפיי קלאסיק קרבון. מקור - Revolution.
זניט דפיי קלאסיק קרבון. מקור – Revolution.

האם השעון החדש שווה קצת יותר מפי 2 מגרסת הטיטניום הקלה גם ככה של השעון בעלת המראה האלגנטי יותר? הגורו חושב שזאת בכלל לא השאלה. מדובר בשעונים שונים לחלוטין, כשלרוב שעונים העשויים מפחמן מגיעים בתגי מחיר גבוהים בהרבה. תצרפו לזה את העובדה שמדובר בצמיד הפחמן המלא הראשון של זניט בייצור סדרתי ותקבלו סוג של תשובה לשאלה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.