עם השקת שעון הזניט כרונומסטר ספורט, נדמה היה כי זניט תעביר את הפוקוס מסדרת הדפיי אל הסדרה החדשה ושאט אט נראה את סדרת הדפיי 21 מסיימת את חייה. אבל כפי שכבר הוכחנו כאן בגורו עשרות פעמים בעבר – אנחנו לא באמת יודעים מה עובר ליצרניות שעוני היוקרה בראש. אז ככל הנראה כדי להוכיח לנו בדיוק כמה טעינו, במסגרת תערוכת Watches & Wonders המקוונת הציגה זניט שעון נוסף בסדרת הדפיי – זניט דפיי 21 אולטרה-בלו. מוזמנים להכיר אותו איתנו.

זניט דפיי 21 אולטרה-בלו – מפרט טכני

השעון החדש של זניט הוא, טוב נו, קודם כל ולפני הכל – דפיי 21. מה זה אומר? שאם ראיתם אחד כזה, ראיתם – בערך – את כולם. השעון מגיע בגוף המוכר של שעוני הסדרה. עם קוטר של 44 מ”מ ועובי של 14.5 מ”מ. גוף השעון עשוי מטיטניום בגימור מט בהתזת חול.

זניט דפיי 21 אולטרה-בלו. מקור - TimeandWatches.
זניט דפיי 21 אולטרה-בלו. מקור – TimeandWatches.

גולת הכותרת של השעון החדש היא כמובן הצבע הכחול שמשולב בשעון הזה. זניט בחרה בגוון חדש של כחול – אולטרה-בלו, אם תרצו – סוג של כחול עמוק. את הצבע אפשר למצוא על רכיבים שונים בלוח השעון ומנגנון השעון וכמובן ברצועת השעון.

הניגודיות המיוחדת בין הטיטניום בגוון מט לבין רכיבי השעון הכחולים. מקור - Monochrome Watches.
הניגודיות המיוחדת בין הטיטניום בגוון מט לבין רכיבי השעון הכחולים. מקור – Monochrome Watches.

גוון המט של גוף השעון ותתי הלוחות משתלבים בצורה נהדרת עם הגוון הכחול ויוצרים מראה עדין ומאוזן.

זניט דפיי 21 אולטרה-בלו – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר אל פרימרו 9004. מנגנון אוטומטי המגיע עם פלטה ראשית (בסיס המנגנון) בגוון הכחול החדש, האולטרה-בלו. הגוון הזה מעניק ניגודיות מיוחדת ובולטת אל מול רכיבי השעון האחרים.

מנגנון האל פרימרו 9004 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
מנגנון האל פרימרו 9004 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות. השעון מגיע עם גב שקוף, דרכו ניתן לראות את רוטור הכוכב המוכר של החברה, בצבע כחול כמובן.

אז מה חדש בעצם?

גוון חדש של כחול בסדרת הזניט דפיי 21. למען האמת, כשקיבלנו את התמונות הראשונות של השעון הזה מתערוכת Watches & Wonders, די היינו בטוחים שכבר ראינו שעון כזה בליין של זניט. אבל מי יודע, אולי התבלבלנו עם האולטרה-ויולט או עם אולטרה-צבע-אחר-כלשהו?

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס  97.9001.9004/81.R946 יעלה 13,400 פרנקים שוויצריים. כמה זה יוצא? הגורו שכח את מחשבון המט”ח שלו בבית, אבל הוא יכול לספר לכם שהמחיר זהה למחיר של שעון האולטרה-ויולט.

זניט דפיי 21 אולטרה-בלו. מקור - TimeandWatches.
זניט דפיי 21 אולטרה-בלו. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

הגורו בדילמה. מצד אחד מדובר בזניט, אחת היצרניות החביבות עלינו ואם תשאלו אותנו? יצרנית שעונים נהדרת שכמעט כל חובב שעונים צריך להכיר ולהעריך. בעיקר בשל ההיסטוריה שלה בתחום מנגנוני הכרונוגרף. מצד שני, מדובר בעוד גרסה לדפיי 21 אולטרה-בלו שנראית בדיוק כמו ה-3-4-5-6 גרסאות האחרונות של השעון הזה שיצאו.

מצד שלישי (תיכף נגמרים לנו הצדדים, אל תדאגו), מדובר בגוון נפלא ושימושי הרבה יותר מאשר האולטרה-ויולט ונו, אתם יודעים, זה דפיי 21, אי אפשר שלא לאהוב את השעון הזה, בהנחה שאין לכם בעיה עם המידות שלו.

אז מה השורה התחתונה אתם שואלים? שאלה טובה. לא בטוח שחייבת להיות שורה תחתונה. הפעם נשאיר לכם להחליט מה אתם חושבים על השעון החדש של זניט, אנחנו עדיין לא מצליחים להחליט …

למעבר לאתר של זניט.