אחת החברות העסוקות ביותר מתחילת שנת 2022 היא, באופן מפתיע, זניט. היצרנית הקטנה והחביבה הזאת, השיקה מספר גדול של שעונים מתחילת השנה, כשאחד השעונים שלה, שהוצג מוקדם יחסית, אבל טרם הספקנו להכיר כאן באתר, הוא שעון צבעוני ומעניין – זניט דפיי 21 כרומה. שעון קרמי לבן, שמצטרף לסדרת השעונים הצבעוניים של זניט בסדרת הדפיי. יצאנו להכיר אותו.

זניט דפיי 21 כרומה – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית לבנה. גוף השעון מגיע בקוטר של 44 מ״מ, הגוף המוכר של שעוני הזניט דפיי כרונוגרף של החברה. זניט בחרה בגימור מט לגוף השעון. הגימור הזה מעצים את לוח השעון, אותו נכיר מיד.

זניט דפיי 21 כרומה. מקור - watchilove.
זניט דפיי 21 כרומה. מקור – watchilove.

לוח השעון הוא לוח ״זניט דפיי כרונוגרף״ סטנדרטי. כרונוגרף 30 דקות בשעה 3, כרונוגרף 60 שניות בשעה 6 ומחוג שניות קטן בשעה 9. הלוחות הקטנים משיקים זה לזה, כשזניט בוחרת בלוחות בצבע לבן.

זניט דפיי 21 כרומה. מקור - watchilove.
זניט דפיי 21 כרומה. מקור – watchilove.

עם זא, השעון הזה מגיע עם נגיעות צבעוניות של כתום, ירוק, צהוב, סגול, כחול ועוד. את הנגיעות הללו משלבת זניט באינדקסי השעה וברכיבים במנגנון, אותם ניתן לראות מבעד ללוח הסקלטון שלו.

משחק צבעים מעניין בלוח השעון. מקור - watchilove.
משחק צבעים מעניין בלוח השעון. מקור – watchilove.

ביטוי נוסף לצבעוניות מגיע בכתר השעון, שמגיע עם פס צהוב ורצועת השעון. רצועה לבנה עם תפרים בצבעים כחול וירוק בצד אחד וכתום ואדום בצד השני.

זניט דפיי 21 כרומה – מנגנון

זניט משלבת בשעון החדש את מנגנון האל פרימרו 9004 שלה. האל פרימרו 9004 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - hodinkee.
המנגנון בגב השעון. מקור – hodinkee.

המנגנון מגיע עם אפשרות מדידת זמן בדיוק של מאית השנייה, כשזניט משלבת מד רזרבת כוח בשעה 12 בלוח השעון. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשגם בו משלבת זניט משחק צבעים. הרוטור של השעון מגיע בצבע כחול, כשהגשר-רכיב שמחזיק את גלגל האיזון מגיע בצבע ורוד מיוחד.

אז מה חדש בעצם?

שעון נוסף בסדרת השעונים ״הצבעוניים״ של זניט, אחרי האולטרה בלו והאולטרה ויולט (ויסלחו לנו הצבעים הנוספים ששכחנו או לא הזכרנו …). זניט מצליחה לשלב את צבעי הקשת בצורה נהדרת בשעון, שבמבט ראשון כולו לבן וככל שמתעמקים בו, מגלים יותר ויותר צבעים ומשחקים של גוונים. ברקע לוח השעון, אנו מוצאים את הגשרים השונים של המנגנון, כשכל אחד מהם צבוע בצבע אחר, מה שגורם לעין, באופן טבעי, לנסות ולחפש גוונים וצבעים נוספים, כאלו שאולי במבט ראשון פספסנו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 49.9010.9004\01.R947, מגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 14,500 דולרים.

זניט דפיי 21 כרומה. מקור - watchilove.
זניט דפיי 21 כרומה. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

אנחנו בדרך כלל לא בעד ״שחזורים״ ושעונים שמלבד צבע חדש, בחלק כזה או אחר של השעון, לא מחדשים כלום. אבל במקרה של ״הסדרה הצבעונית״ של זניט, אנחנו שמחים לראות כל פעם מחדש את הצבעים השונים שמצליחה זניט לשלב בצורה כל כך מיוחדת בשעונים הללו. תג המחיר של השעון זהה לשעונים הקודמים בסדרה, כך שגם באספקט הזה, זניט הולכת על המוכר והבטוח. אולי נהמר קצת לפני סיום. מה יהיה לדעתם הצבע הבא בסדרה … ? מוזמנים לספר לנו בתגובות איזה צבע הייתם רוצים לראות …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.