חוף פורטו סרבו בסרדיניה הוא אחד מהחופים היפים בארץ המגף ומהיפים באירופה, כך שלא מפתיע לגלות שזניט (“Zenith”) בחרה דווקא בו כהשראה לשעון הדפי אל פרימרו 21 בהמדורה מוגבלת של 25 יחידות, שעון הכרונוגרף עם דיוק של מאית השניה, שהשיקה החברה בשנה שעברה בבאזל וורלד 2017.

הדפי אל פרימרו 21 במהדורת פורטו סרבו מגיע עם גוף טיטניום בקוטר של 44 מ”מ, בדיוק כמו שעוני אל פרימרו המקוריים מתחילת שנות ה-70, כשבזל קרמי בצבע לבן מקיף את לוח הסקלטון של השעון, שחושף פרטים רבים מהמנגנון בעל הביצועים הגבוהים.

בתיאום מושלם עם הסביבה הימית, המראה של הדגם החדש נהנה מנגיעות כחולות על אינדקס הספרות, מחוגים, כתר השעון ומד טעינת כוח הנמצא בשעה 12. העמידות למים היא עד 100 מטרים. מדי הכרונוגרף של 60 שניות ו-30 דקות מוצגים בשעה 6 ובשעה 3 בהתאמה, בזמן שבשעה 9 נמצא מחוג השניות הקטן.

המגנון האוטומטי של האל פרימרו 9004 פועם בקצב של 36,000 פעימות בשעה (5 הרץ), בזמן שגלגל האסקייפמנט של הכרונוגרף פועם בקצב של 360,000 פעימות בשעה (50 הרץ) מה שמאפשר לו להשיג תעודת כרונומטר עם דיוק של עשירית השנייה.ניתן בהחלט לראות ולשמוע את החותמת של הדפי 21 – מחוג הכרונוגרף המרכזי שמבצע סיבוב מלא בשנייה אחת. המנגנון האוטומטי בעל תעודת ה- COSC מגיע עם טעינת כוח ל-50 שעות.

מנגנון האינהאוס (בייצור ביתי של החברה) מצויד בציר וגלגל באלאנס המוגן בפטנט של זניט ועשוי מנאנו-צינורות קארבון. פטנט זה מאפשר לבאלאנס להיות עמיד ביותר בפני טמפרטורות והשפעה של שדות מגנטים, הרבה מעבר לסטנדרט ה15,000 גאוס המקובל בתעשייה ובכך מבטיח דיוק חסר תקדים במגוון תנאי שימוש.
להשלמת העיצוב והמראה, על הקייס האחורי נמצא חריטה של יאכטה על גל ואת השם Porto Cervo. הזניט אל פרימרו 21 מגיע עם רצועת גומי לבנה, המכוסה באופן מתוחכם בכיסוי עור תנין כחול, שמאובטחת בסוגר כפול מטיטניום.
הזניט דפי אל פרימרו 21 זמין לרכישה כבר עכשיו, כשזניט קבעה לו תג מחיר של 12,9000 יורו.
לאתר זניט העולמי