בשנים האחרונות, מאז ההחלטה להיפרד מתערוכת באזלוורלד (ז״ל), ערכו בקבוצת LVMH את האירוע השנתי של הקבוצה – LVMH Watch Week (שבוע השעונים של LVMH) במיקומים שונים מסביב לעולם. בשנה הנוכחית החליטו בקבוצה לקיים את האירוע מעבר לאוקיינוס האטלנטי, במיאמי שבפלורידה. במסגרת האירוע הזה השיקה מן הסתם גם זניט את השעונים החדשים שלה לשנה הקרובה, כשאחד מהם הוא שעון חדש בסדרת שעוני הכרונוגרף ספורט שלה – זניט כרונומאסטר ספורט טיטניום, שעון חדש בסדרה הספורטיבית הזאת, שמגיע עם גוף העשוי מטיטניום. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

זניט כרונומאסטר ספורט טיטניום – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף המוכר של שעוני הכרונומאסטר ספורט של החברה – גוף בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 13.6 מ״מ. גוף השעון עשוי כאמור מטיטניום דרגה 5, חומר עמיד מאוד מצד אחד וקל מצד שני, במיוחד בהשוואה לפלדת אל-חלד.

זניט כרונומאסטר ספורט טיטניום
זניט כרונומאסטר ספורט טיטניום

זניט משלבת בשעון בזל טיטניום עם סקאלה למדידת עשירית שניה, כשהוא מגיע בגימור מוברש עם אפקט קרני שמש, בניגוד לדגמים הקודמים בסדרה שמגיעים עם בזל קרמי.

זניט כרונומאסטר ספורט טיטניום
זניט כרונומאסטר ספורט טיטניום

השעון החדש מגיע עם לוח בהשראת צבעי הטיטניום – לוח כסוף בגימור קרני שמש ועליו לוחות קטנים בסידור המוכר של שעוני הכרונומאסטר ספורט – שלושה לוחות קטנים בסידור 3,6,9, כשלוח כרונוגרף ה-60 שניות בשעה 3 מגיע בצבע אפור כהה, לוח כרונוגרף ה-60 דקות בשעה 6 מגיע בצבע אפור בהיר כשלוח השניות הקטן, בשעה 9, מגיע בצבע לבן.

השעון עם רצועת הגומי
השעון עם רצועת הגומי

ערכת הצבעים המונוכרומטית של השעון יוצאת דופן במיוחד בהשוואה לשעונים הקודמים בסדרה, כשזניט ממשיכה את העיצוב הזה עם צמיד פלדת האל-חלד, אם כי השעון מגיע בגרסה נוספת, עם רצועת גומי.

זניט כרונומאסטר ספורט טיטניום – מנגנון

בתוך השעון מצאנו את קליבר אל פרימרו 3600 של זניט, מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

קליבר אל פרימרו 3600 של זניט
קליבר אל פרימרו 3600 של זניט

המנגנון מגיע עם רוטור סקלטון ועם סמל הכוכב של זניט ברוטור, כשהודות לקצב הפעולה הגבוה שלו, הוא מסוגל למדוד זמן בדיוק של עשירית השנייה.

אז מה חדש בעצם?

זניט משיקה גרסה חדשה ויוצאת דופן בקולקציית הכרונומאסטר ספורט שלה, כאמור במראה שונה מאוד מהשעונים הקודמים בסדרה. אנחנו בדרך כלל אוהבים כל מה שמגיע מזניט, אבל הפעם, איך להגיד את זה בעדינות? אנחנו קצת פחות.

גרסה מונוכרומטית לשעון הכרונוגרף ספורט של זניט
גרסה מונוכרומטית לשעון הכרונוגרף ספורט של זניט

כל סדרת הכרונומאסטר ספורט של זניט מעוררת לא מעט מחלוקת בקרב חובבי שעונים, עם המראה שלה שקרוב כל כך לשעוני הדייטונה של רולקס, אם כי הפעם זה נראה כאילו בזניט לא החליטו אם מדובר בדייטונה שמתחפש לגרנד סייקו, או אולי דייטונה שמתחפש לאקספלורר II. אנחנו מבינים את הרצון להקנות מראה ייחודי לשעון הזה בהשראת גוף הטיטניום, אבל משהו במראה הכללי של השעון הזה פשוט לא עובד לטעמנו.

גרסה מונוכרומטית לשעון הכרונוגרף ספורט של זניט
גרסה מונוכרומטית לשעון הכרונוגרף ספורט של זניט

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 95.3100.3600/39.M3100, מגיע עם תג מחיר של 11,800 אירו עם רצועת גומי או 12,300 אירו עם צמיד טיטניום.

השורה התחתונה

זה נכון שמדובר בכרונוגרף שוויצרי איכותי עם מנגנון אוטומטי מתקדם בדיוק יוצא דופן, עם תג מחיר הגיוני, אבל אנחנו מאמינים שכבר הצלחתם להבין מה אנחנו באמת חושבים על השעון החדש של זניט. אם אתם באמת חייבים כרונוגרף ספורט עם דיוק של עשירית השנייה, לזניט יש כנראה אופציות קצת יותר טובות בקולקציה הזאת, אלא אם אתם מחפשים דווקא את המראה המונוכרומטי של השעון החדש.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.