לפני כשלושה חודשים השיקה זניט את שעון הזניט כרונומסטר אורגינל שלה. שעון כרונוגרף שהגיע בממדים הנאמנים ביותר לרפרנס A386 המיתולוגי של החברה. בשבועות האחרונים, מציינת זניט מאורע חגיגי במיוחד עבור החברה. פתיחת הבוטיק הראשון והיחיד שלה בשוויץ. המיקום שנבחר לבוטיק המיוחד? לה לוקלה. אין יותר סמלי מזה. לרגל פתיחת הבוטיק החדש, משיקה זניט שעון חדש. זניט כרונומסטר אורגינל מהדורת בוטיקים. יצאנו להכיר אותו ואת הבוטיק החדש. מוזמנים להצטרף אלינו.

זניט כרונומסטר אורגינל מהדורת בוטיקים – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 38 מ”מ. זניט תשווק אותו עם צמיד פלדת אל-חלד או רצועת עור עגל כחולה (שני רפרנסים שונים).

זניט כרונומסטר אורגינל מהדורת בוטיקים. מקור - Watchilove.
זניט כרונומסטר אורגינל מהדורת בוטיקים. מקור – Watchilove.

שני דגמי השעונים יגיעו עם לוח זהה. לוח בצבע כחול עם תתי לוחות בצבע לבן. בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-60 שניות. הלוח בשעה 6 מציג כרונוגרף 60 דקות. מחוג השניות הגדול של השעון הוא כמובן מחוג כרונוגרף, המודד זמן בדיוק של 1/10 השניה.

הגרסה עם צמיד העור הכחול. מקור - Watchilove.
הגרסה עם צמיד העור הכחול. מקור – Watchilove.

בין השעות 4 ל-5 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון, כשהמראה כולו של השעון הוא מראה וינטאג’י.

זניט כרונומסטר אורגינל מהדורת בוטיקים – מנגנון

זניט משתמשת במנגנון האל פרימרו 3600 שלה. מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 36,600 ויברציות לשעה (תדר של 5Hz) ומגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות. המנגנון מסוגל למדוד כאמור זמן בדיוק של עשירית השניה, כאשר מחוג השניות המרכזי משלים הקפה של לוח השעון כל 10 שניות, בזמן שמנגנון הכרונוגרף פועל.

אז מה חדש בעצם?

זניט ולה-לוקלה הפכו כמעט לשמות נרדפים עבור חובבי שעונים, כך שהבחירה לפתוח את הבוטיק הראשון של החברה דווקא שם מובנת לחלוטין. כבר בשנת 1865 נחשב המפעל של זניט בלה-לוקלה למפעל השוויצרי הראשון עם ייצור ורטיקלי ועכשיו אפשר לצרף למקום גם את חווית הקניה.

הבוטיק החדש של זניט בלה-לוקלה. מקור - Watchilove.
הבוטיק החדש של זניט בלה-לוקלה. מקור – Watchilove.

זניט בחרה בערכת צבעים נייטרלית-חמה לבוטיק החדש שלה, עם אלמנט כחול מרכזי הנמתח מהרצפה אל גרם מדרגות מתפתל. אותו גוון כחול מופיע גם בלוח השעון החדש. ברקע המדרגות אנו מוצאים כרזה – TIME TO REACH YOUR STAR. אם לא הבנתם – הכוונה היא ללוגו של זניט, הכוכב, שמעטר את השעונים שלה. כלומר – הזמן להגיע אל הכוכב (השעון הבא) שלכם.

הבוטיק החדש של זניט בלה-לוקלה. מקור - Watchilove.
הבוטיק החדש של זניט בלה-לוקלה. מקור – Watchilove.
הבוטיק החדש של זניט בלה-לוקלה. מקור - Watchilove.
הבוטיק החדש של זניט בלה-לוקלה. מקור – Watchilove.

בבוטיק החדש ניתן ליהנות מחוויה המשלבת ביקור במעין מוזיאון המספר על ההיסטוריה של החברה ביחד עם חווית קניה ייחודית. המבקרים במקום יוכלו להזמין תור מראש באמצעות האתר של זניט, לבקש לראות דגמים ספציפיים לפני הגעתם או לבצע הזמנות מביתם ולהגיע לאסוף אותן מהבוטיק.

כמה זה עולה לנו?

זניט משיקה כאמור שני דגמים של השעון החדש – אחד עם רצועת עור ואחד עם צמיד מפלדת אל-חלד. רפרנס 03.3200.3600/51.M3200 הוא הדגם עם הצמיד מפלדת האל-חלד. תג המחיר שלו – 8,900 פרנקים שוויצריים. הדגם עם רצועת העור, רפרנס 03.3200.3600/51.C902 יגיע במחיר של 8,400 פרנקים שוויצריים.

זניט כרונומסטר אורגינל מהדורת בוטיקים. מקור - Watchilove.
זניט כרונומסטר אורגינל מהדורת בוטיקים. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

זניט היא אחת היצרניות החביבות על הגורו וסביר להניח שכמעט על כל חובב שעונים. אנחנו די בטוחים שאין חובב שעונים ששומע את המילים “אל פרימרו” ולא מעלה חיוך קטן על פניו. השעון החדש מצטרף לשורה ארוכה (או שמא אינסופית?) של שעוני אל פרימרו מחודשים שמשיקה החברה, אבל יודעים מה? אנחנו מוכנים לקבל עוד שעונים כאלה …