את שנת 2021 פתחה זניט עם ההשקה הדי מפתיעה של שעון הכרונומסטר ספורט שלה. השעון שזכה מיד עם ההשקה שלו לכינוי “זניט דייטונה” בשל הדימיון הכל כך בולט שלו לשעון הדייטונה של רולקס, אמור להיות כרונוגרף הספורט המוביל של זניט בשנים הקרובות. אמנם עדיין לא סיקרנו את כל הדגמים של החברה מתערוכת Watches & Wonders, אבל אתמול זניט הפתיעה אותנו עם דגם חדש בסדרת הכרונומסטר ספורט, שהחלטנו שחשוב להכיר אותו. זניט כרונומסטר ספורט זהב – הדייטונה רוז גולד של זניט?

זניט כרונומסטר ספורט זהב – מפרט טכני

אם ראיתם את שעון הזניט כרונומסטר ספורט, אז אפשר להגיד שאתם כבר יכולים לתאר לעצמכם איך נראה השעון החדש. 

זניט כרונומסטר ספורט זהב. מקור - WATCHILOVE.
זניט כרונומסטר ספורט זהב. מקור – WATCHILOVE.

אבל אנחנו צריכים לכתוב קצת עליו בכל מקרה, אז תרשו לנו לספר לכם. השעון החדש מגיע בגוף העשוי מזהב 18 קראט בקוטר של 41 מ”מ. השעון מגיע עם בזל קרמי שחור ועם לוח לבן. מחוגי השעון והאינדקסים שלו עשויים מזהב גם הם. הם מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה. 

גוף העשוי מזהב 18 קראט עם בזל קרמי שחור. מקור - WATCHILOVE.
גוף העשוי מזהב 18 קראט עם בזל קרמי שחור. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע עם סידור תתי הלוחות המוכר של זניט, בתצורת 3-6-9, כשהם נוגעים אחד בשני. בין השעות 4 ל-5 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. 

לוח הפנדה של זניט. מקור - WATCHILOVE.
לוח הפנדה של זניט. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע עם רצועת עור עגל שחורה עם אבזם מתקפל העשוי מזהב. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. 

זניט כרונומסטר ספורט זהב – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר אל פרימרו 3600 של זניט. אם הספקתם לשכוח, מדובר במנגנון מרהיב מבחינה הורולוגית. הוא פועל בקצב של 36,600 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 60 שעות. גולת הכותרת שלו היא כמובן היכולת שלו למדוד זמן בדיוק של עשירית השנייה. 

קליבר אל פרימרו 3600 בגב השעון. מקור - WATCHILOVE.
קליבר אל פרימרו 3600 בגב השעון. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע עם גב שקוף המאפשר לראות את המנגנון המרשים ועליו רוטור סקלטון עם לוגו הכוכב של זניט.

אז מה חדש בעצם?

למרות הציניות שבה התחלנו את הכתבה, ההיסטוריה של זניט עם שעוני כרונוגרף היא ארוכה ועמוקה. גם ההיסטוריה של זניט עם שעוני כרונוגרף מזהב היא ארוכת שנים. מאז השקת האל פרימרו הראשון בשנת 1969, לזניט היו לא מעט דגמים של שעוני כרונוגרף אייקונים העשויים מזהב, דוגמת ה-G381 וה-G581. השעון החדש ממשיך את המסורת ארוכת השנים הזאת.

זניט כרונומסטר ספורט זהב. מקור - WATCHILOVE.
זניט כרונומסטר ספורט זהב. מקור – WATCHILOVE.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 18.3100.3600/69.C920 מגיע במחיר של 19,900 פרנקים שוויצריים. 

השורה התחתונה

נכון, הוא דומה לדייטונה. אבל כבר דיברנו על זה בהשקה של הכרונומסטר ספורט, אז בואו נתקדם. כפי שציינו, לזניט יש היסטוריה ארוכה ועשירה בתחום שעוני הכרונוגרף, קצת (הרבה) לפני שרולקס חלמה על הדייטונה. השעון החדש בסך הכל מהווה תוספת מתבקשת לליין הכרונומסטר ספורט. מדובר בפרשנות אלגנטית לגמרי לשעון הזה וגרסה “דרסית” (מלשון DRESS) הרבה יותר. 

זניט כרונומסטר ספורט זהב. מקור - WATCHILOVE.
זניט כרונומסטר ספורט זהב. מקור – WATCHILOVE.

השילוב המיוחד של גוף הזהב עם הבזל השחור נראה נהדר, הלוח הלבן משלים את המראה של השעון הזה, למרות שאם אתם שואלים אותנו, היינו רוצים לראות גם גרסה של השעון הזה עם לוח שחור. מי יודע, אולי זניט מחביאה אחת כזאת בשרוול? 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.