קבוצת LVMH פתחה את שנת 2022 עם מגוון רחב של השקות שעונים של המותגים השונים בקבוצה. את חלק מהשעונים הללו הכרנו כאן בווטשגורו בחודשים שחלפו מאז, חלק מהם נשארו על שולחן המערכת וממתינים לפרסום. אם חשבנו שבכך סיימה קבוצת LVMH את ההשקות שלה לתחילת השנה, התברר שטעינו. עם פתיחת תערוכת Watches & Wonders (שכבר הסתיימה רשמית אתמול …), הציגו המותגים השונים בקבוצה שעונים נוספים. נתחיל עם אחד המעניינים שבהם – זניט כרונומסטר OPEN. מה קורה כשזניט מפשיטה את הכרונוגרף שלה? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו.

זניט כרונומסטר OPEN – מפרט טכני

בשנה שעברה השיקה זניט את סדרת שעוני הכרונומסטר ספורט החדשים שלה, שהפכה תוך זמן קצר לאחת מסדרות השעונים המבוקשות בקרב חובבי שעונים. סדרת הכרונומסטר OPEN מציגה שלושה שעוני כרונוגרף חדשים, שהם למעשה שעוני כרונומסטר ספורט, ללא הבזל הקרמי ועם תצוגת ״OPEN HEART” – החור המוכר בלוח השעון שמאפשר לראות את מנגנון הבריחה של השעון.

זניט כרונומסטר OPEN. מקור - timeandwatches.
זניט כרונומסטר OPEN. מקור – timeandwatches.

השעונים החדשים מגיעים בגוף בקוטר של 39.5 מ״מ. גוף השעונים עשוי מפלדת אל-חלד או זהב אדום. זניט משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים בסדרה. שניים מגיעים עם גוף העשוי מפלדת אל חלד. אחד מהם עם לוח שחור והשני עם לוח כסוף. השעון השלישי מגיע בגוף העשוי מזהב אדום, עם לוח כסוף.

זניט כרונומסטר OPEN. מקור - timeandwatches.
זניט כרונומסטר OPEN. מקור – timeandwatches.

מלבד הבזל הקרמי, ההבדל הנוסף בין השעונים הללו לשעוני הכרונומסטר ספורט הוא כאמור הלוח הפתוח שלהם. זניט ״מפשיטה״ את לוח השעונים בין השעון 8 ל-12, עם שני עיגולים פתוחים, המאפשרים הצצה אל מנגנון הבריחה וגלגל האיזון של המנגנון.

הלוח הפתוח עם לוח השניות הקטן בשעה 9. מקור - timeandwatches.
הלוח הפתוח עם לוח השניות הקטן בשעה 9. מקור – timeandwatches.

למרות הלוח הפתוח, זניט עדיין משלבת לוח שניות קטן בשעה 9, כך שלמעשה זניט שומרת על שלושת הלוחות הקטנים בשעון – כרונוגרף 60 שניות, כרונוגרף 60 דקות ולוח השניות הקטן.

זניט כרונומסטר OPEN – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 3604, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים.

קליבר אל פרימרו 3604. מקור - timeandwatches.
קליבר אל פרימרו 3604. מקור – timeandwatches.

קליבר 3604 הוא מנגנון מסדרת האל פרימרו 3600, שהופיעה לראשונה עם סדרת שעוני הכרונומסטר ספורט. המנגנון מכיל לוחית בסיס פתוחה וגשרים המאפשרים תצוגה ברורה יותר של המננגנון שפועל בתדר של 5Hz ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2003 הציגה זניט את שעוני האל פרימרו OPEN. השעונים הללו היו שעוני הכרונוגרף הראשונים בהיסטוריה של עולם השעונים להגיע עם לוח פתוח חלקית, שהציג את רכיבי המנגנון. מאז הפך לוח הכרונוגרף הפתוח לאחד מסימני ההיכר לשעוני הכרונוגרף של זניט. עם השקת סדרת הכרונומסטר ספורט, כנראה שזאת היתה רק שאלה של זמן עד שנראה לוח פתוח גם בסדרה הזאת …

הלוח הפתוח מגיע אל שעוני הכרונומסטר של זניט. מקור - timeandwatches.
הלוח הפתוח מגיע אל שעוני הכרונומסטר של זניט. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

זניט משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים בסדרת הכרונומסטר OPEN. השעון שמגיע עם גוף העשוי מזהב אדום, רפרנס 18.3300.3604/69.C922, יגיע עם רצועת עור עגל כחולה. תג המחיר שלו יעמוד על 19,000 פרנקים שוויצריים. שני השעונים האחרים מגיעים כאמור עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון הראשון, רפרנס 03.3300.3604/21.M3300, יגיע עם לוח שחור. השעון השני, רפרנס 03.3300.3604/68.M3399, יגיע עם לוח כסוף. תג המחיר שלהם עומד על 9,900 פרנקים שוויצריים, כשהם מגיעים עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד.

זניט כרונומסטר OPEN. מקור - timeandwatches.
זניט כרונומסטר OPEN. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

זניט משדרגת את סדרת שעוני הכרונומסטר החדשים שלה ומוסיפה להם את עיצוב ה-OPEN HEART המזוהה כל כך עם החברה. בעולם שבו כדי להשיג שעון כרונוגרף של יצרנית בשם רולקס צריך למכור כליה או שתיים, תודו שזה נחמד שיש לנו אופציה זולה יותר ונגישה יותר בדמות שעוני הכרונומסטר של זניט. בואו נשאיר את הדיונים על הומאז׳ וחיקוי לפעם אחרת …

למעבר לאתר של זניט.