אם יש לכם ילדים בגני ילדים או כאלו שסיימו לא מזמן גני ילדים, אתם בוודאי זוכרים את השיר המפורסם לראש השנה – שנה הלכה, שנה באה, אני כפי ארימה. אז כנראה שגם בזניט מכירים את השיר הזה, או לפחות מאמצים חלק מהגישה שבשיר. שנה הלכה, שנה באה – אנחנו נמשיך להשיק שעוני Revival. אמנם כתבנו מספר פעמים כי זניט היא אחת החברות האהובות על הגורו. אבל אם אתם שואלים אותנו, זה לא אומר שהחברה צריכה להתמקד בהשקות של שעוני Revival ללא הפסקה. בכל מקרה, גם ככה אף אחד לא מקשיב לנו. לא בארץ ובטח לא בשוויץ, אז מה אנחנו כבר יכולים לעשות. זניט כרונומסטר Revival A385 – מוזמנים להכיר אותו עם הגורו.

זניט כרונומסטר Revival A385 – מפרט טכני 

לשעון החדש-ישן השתמשה זניט בשרטוטים ובתוכניות הייצור של השעון המקורי משנת 1969. זה אומר שכמעט כל רכיב ורכיב בשעון נאמן בצורה מושלמת לשעון המקורי. רכיבים כמו גוף השעון, לוח השעון, כתר השעון וכמובן לחצני הכרונוגורף, כולם מתבססים על השרטוטים המקוריים. שני השינויים היחידים בשעון הם זכוכית ספיר במקום זכוכית אקרילית וגב שקוף במקום גב מוצק.

זניט כרונומסטר Revival A385. מקור - TimeandWatches.
זניט כרונומסטר Revival A385. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע בגוף בצורת חבית העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 37 מ”מ. גולת הכותרת שלו היא לוח השעון. השעון מגיע עם לוח בגוון חום-מדורג. על פי ההערכות, מדובר בלוח “המעושן” הראשון אי פעם בתעשיית השעונים.

זניט כרונומסטר Revival A385. מקור - TimeandWatches.
זניט כרונומסטר Revival A385. מקור – TimeandWatches.

על גבי לוח השעון אנו מוצאים לוחות קטנים בצבע לבן. אינדקסי השעה המיושמים ומחוגי השעון מגיעים עם צביעת סופר לומינובה בגוון בז’. את סכמת הצבעים של השעון “שובר” מחוג הכרונוגרף האדום.

שתי הגרסאות של השעון. מקור - TimeandWatches.
שתי הגרסאות של השעון. מקור – TimeandWatches.

זניט תשווק את השעון בשתי גרסאות. גרסה אחת תגיע עם רצועת עור עגל בצבע חום בהיר. הגרסה השנייה תגיע עם צמיד הסולם המתכתי המוכר של החברה. מדובר כמובן בשחזור של הצמידים המקוריים של שעוני האל פרימרו בעיצובו של Gay Frères. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

זניט כרונומסטר Revival A385 – מנגנון

זניט משלבת בשעון את קליבר אל פרימרו 400. מנגנון כרונוגרף אוטומטי בתדר של 5Hz – קצב של 36,000 ויברציות לשעה. המנגנון מצויד ברזרבת כוח של 50 שעות.

אז מה חדש בעצם? 

פסוק ט’ בספר קהלת אומר – ”מַה שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה, וּמַה שֶּׁנַּעֲשָׂה הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה, וְאֵין כָּל חָדָשׁ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ“.  הגורו כבר ציין בפסקה הראשונה. אנחנו אוהבים את זניט. אנחנו אוהבים את השעונים של זניט ואנחנו אוהבים שעוני וינטאג’ מיוחדים. בטח כשמדובר בשעון שככל הנראה מגיע עם הלוח “המעושן” הראשון בעולם.

השעון המקורי משנת 1969. מקור - TimeandWatches.
השעון המקורי משנת 1969. מקור – TimeandWatches.

אז למה אנחנו מאוכזבים כל כך? כי מדובר בשעון הראשון של זניט לשנת 2021. היינו מעדיפים לקבל במקומו שעון “חדש” ולא גרסת “Revival” נוספת. תשמרו את הגרסאות הללו לשלב מאוחר יותר בשנה.

כמה זה עולה לנו?

רפרנס 03.A384.400/385.C855 – הגרסה עם צמיד העור, יגיע במחיר של 7,900 פרנקים שוויצריים. הגרסה עם צמיד המתכת, רפרנס 03.A384.400/385.M385, תגיע במחיר של 8,400 פרנקים שוויצריים.

זניט כרונומסטר Revival A385. מקור - TimeandWatches.
זניט כרונומסטר Revival A385. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון נפלא בעיצוב מרשים של זניט. אבל כפי שציינו, היינו שמחים לראות את זניט פותחת את השנה עם שעון חדש באמת ולא עוד גרסת Revival. אם אתם חובבים של המותג, אין ספק כי תאהבו את השעון החדש. אם אתם חובבי שעונים, סביר להניח שגם אתם הייתם מעדיפים לראות שעון “חדש”.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.