שיתופי פעולה בין יצרניות שעונים שוויצריות לחברות ומותגים בתחום המוטורי הם מסורת ארוכת שנים וכמעט כל יצרנית שעונים שוויצרית שמכבדת את עצמה, מתהדרת בליין שעונים כזה או אחר שהיא משיקה ביחד או במחווה למירוץ מכוניות, סדרת מכוניות או נהג מרוצים מפורסם. לרולקס יש את הדייטונה, לטאג הוייר יש את המונאקו, לברייטלינג יש ליין שלם שמוקדש לרכבי בנטלי, וגם לזניט, יש שיתוף פעולה כזה – עם חברת לנד רובר, עליו הכריזו שתי החברות לפני כשלוש שנים ובמסגרתו כבר השיקה זניט מספר דגמים בשיתוף עם לנד רובר. היום אנו מתבשרים כי שעון נוסף כזה נמצא בדרך אלינו, ה-Defy Classic שיושק ביחד עם רכבי הריינג’ רובר Evoque, רכבי SUV חדשים מבית ריינג’ רובר, במהלך 2019.

זניט דפיי קלאסיק ריינג’ רובר 41 מ”מ

הזניט דפיי קלאסיק ריינג’ רובר 41 מ”מ, הוא שעון אשר יגיע במהדורה מוגבלת, כשזניט צפויה לייצר בסך הכל 200 יחידות ממנו. השעון פותח במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך של צוותי המחקר והפיתוח ההנדסיים של לנד רובר ושל זניט, כשהשעון מגיע עם מספר מחוות או מוטיבים עיצוביים בהשראת רכב ה-Evoque, כמו מחוג שניות ומשקולת מתנדנדת בצבע טורקיז, או אם תרצו – Arctic Petrol – בנזין ארקטי, כמו שריינג’ רובר מתארת את צבע הרכב בקטלוגים שלה.

הלוח הפתוח של השעון (סקלטון) עוצב בהשראת הגלגל של ה-Evoque, כשגם עיצוב הריפוד של הרכב זוכה למחווה בשעון, בדמות תבנית יהלום על רצועת הגומי של השעון. מבעד ללוח הפתוח ניתן להבחין בחלקים שונים של המנגנון החדש שנמצא בשעון, אותו מכנה זניט בשם Elite, כשאמנם רוב חובבי השעונים מכירים את זניט בזכות מנגנון האל פרימרו האגדי שלה, אבל לזניט יש גם סדרת מנגנונים בשם Elite עם מספר רב של תתי דגמים בתוכה, כך שסביר להניח כי מדובר באחד מהמנגנונים הללו, שעבר שדרוגים כאלו ואחרים.

שעון הזניט דפיי קלסיק ריינג' רובר 41 מ"מ.
שעון הזניט דפיי קלסיק ריינג’ רובר 41 מ”מ (מקור – WatchPro)

ג’רי מקגוברן, מנהל העיצוב הראשי בלנד רובר אמר: “אחד המרכיבים המרכזיים של הריינג’ רובר Evoque הוא העובדה שהוא רכב נחשק. גם שעון הזניט דפי קלסיק ריינג’ רובר החדש מייצג צעד קדימה בשיתוף הפעולה בין החברות בכל הקשור לעיצוב שעונים, כשהתוצאה היא שעון נחשק מאוד שהולם את שיתוף הפעולה בין זניט ולנד רובר”.

שעון הזניט דפיי קלאסיק ריינג' רובר 41 מ"מ. מקור - זניט.
שעון הזניט דפיי קלאסיק ריינג’ רובר 41 מ”מ. מקור – זניט.

ז’וליין טונארה (Julien Tornare), מנכ”ל זניט התייחס גם הוא לשיתוף הפעולה בין החברות ולשעון החדש ואמר: “אם זניט היתה יצרנית רכבים או מותג רכבים, היא הייתה בוודאי ריינג’ רובר. שני המותגים (זניט וריינג’ רובר) מוכרים כאייקונים בולטים בתחומי העיסוק שלהם. שני המותגים חולקים את אותם ערכים, ביניהם כריזמה, חדשנות טכנית וביצועים מרשימים. לשתי החברות יש חדשנות שמוטבעת עמוק ב-DNA שלהן. שעון הדפי החדש והריינג’ רובר Evoque החדש הם מוצרים נחשקים, מוצרי יוקרה בולטים וחלק מאבני יסוד חלוציות בתעשיות שלהן – חפצים שיש אליהם קשר רגשי מיידי, שניהם מגיעים עם השראה מהעבר, אבל שניהם מסתכלים בבטחה אל תוך העתיד”.

כאמור, הריינג’ רובר Evoque צפוי להגיע לשווקים במהלך שנת 2019, ככל הנראה כבר בתחילת השנה, כשזניט צפויה להשיק את שעון הדפיי קלאסיק ריינג’ רובר במקביל להשקת הרכב.

לאתר זניט העולמי