האם הוצאת המהדורות המיוחדות של השעונים חדשות לבקרים עתידה לחלחל הלאה ליצרנים נוספים חוץ מאומגה ? רק לפני יומיים דווחנו לכם על מהדורה מיוחדת של זניט בשיתוף פעולה עם יצרן הרכב לנד-רובר, וכעת אנו מתבשרים כי דגם נוסף יוצא את שערי המפעל בשוויץ כמהדורה מיוחדת – זה ה-Cronometro Tipo CP-2 USA Edition.

השעון החדש הינו פרי של שיתוף פעולה בין זניט לבין ה-Wounded warrior project – ארגון אמריקאי ללא מטרות רווח אשר שם לו למטרה לסייע לפצועי מלחמה ולוותיקי הצבא. השעון מבוסס על ה-CP2 של היצרן, ומהווה גירסא קצת יותר מיוחדת שלו. הדגם עדיין שומר על כלל המאפיינים המקוריים של הדגם, כשעון טייסים טיפוסי, כאשר המוטיב העיקרי הוא הצבעים אדום-כחול-לבן.

זניט Cronometro Tipo CP-2 USA Edition
זניט Cronometro Tipo CP-2 USA Edition, מהדורה מיוחדת של זניט לכבוד חיילי הצבא האמריקאי (מקור: אתר זניט הרשמי)

פרט לכך, קוטר הקייס הוא 43 מ”מ, עשוי פלדה, עם זכוכית ספיר מקומרת, וגב-קייס שקוף – גם הוא עם זכוכית ספיר. המנגנון המניע מאחורי המהדורה המיוחדת הוא האל פרימרו 405B, הכרונוגרף האוטומטי המוכר של זניט, עם 50 שעות רזרבה, ותדר היי-ביט של 36,000 פעימות בשעה.

על מנת להתמיד במוטיב העיצובי של השעון כפטריוט מהמעלה הראשונה, הלוח נצבע בצבע כחול בגימור מט, מחוג השניות של הכרונוגרף נצבע באדום מנוגד מאוד, הבזל עשוי האלומיניום – גם הוא כחול, והרצועה עשויה עור כחול עם תפרים אדומים-לבנים. גם הרוטור המרכזי זכה לעיטור פטריוטי, אך מאיזו שהיא סיבה – זניט לא העבירה לעיתונות צילומים של גב הקייס.

במידה וחשקה נפשכם בשעון פטריוטי-אך-סולידי זה – מהרו – השעון הזה מיוצר במהדורה של כ-50 יחידות בלבד (בכול זאת, קצת פחות מהמהדורות המוגבלות לעשרות אלפי יחידות של אומגה), אך למרות זאת, מחירו לא מרקיע שחקים, כפי שניתן לצפות – השעון יימכר בכ-8350$ מעבר לים.

הקופסא בה מגיע השעון
הקופסא בה מגיע השעון (מקור: אתר זניט הרשמי)

יצרנים רבים נותנים כל אחד את פרשנותו ל-“מה היא בדיוק מהדורה מיוחדת”, רולקס, לדוגמא, מוציאה מהדורות מיוחדות במקרים סופר חריגים, אם בכלל. ברייטלינג שומרת על היקף מצומצם של מהדורות מוגבלות, אך גם שם הן סולידיות משהו ולא מהוות את פני היצרן. מן העבר השני, יש את הרויאל אוק אוף-שור של אודמר פיגה, לדוגמא, לו היקף מהדורות מוגבלות, שבכמות בה נמכרו – עולה, כנראה, על היקף המכירות של הדגם הסדרתי. בנוסף, ישנה את אשפית המהדורות המוגבלות – הלא היא אומגה, שבמקרה שלה – נוצר דיי במהרה הרושם כי בכול שבוע בממוצע, במהלך השנה, יש ליצרן זה איזה מאורע כזה או אחר שמצריך הוצאה של מהדורה מוגבלת, או אפילו – הוצאה של מהדורה מוגבלת למהדורה מוגבלת. טוב לראות שזניט בחרה ללכת על הקו הסולידי יותר, אך באותה נשימה – לא בטוח שנתנגד אם נראה עוד מהדורות מוגבלות שכאלו יוצאות משערי יצרן זה.

לאתר זניט העולמי