אם אתם חובבי שעונים שמכבדים את עצמכם, אתם בוודאי יודעים שמשמעות השם של יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית זניט הוא הנקודה השמימית הגבוהה ביותר הנראית לעין. בזניט החליטו כנראה לקחת את המשמעות של שם החברה צעד אחד קדימה והשיקו אמש שעון חדש מבית החברה, זניט Defy 21 Ultaviolet, שמגיע בצבע סגול. אז מה הקשר בין הצבע הסגול לנקודה שמימית הגבוהה ביותר אתם שואלים את עצמכם? ובכן, סגול הוא הצבע הגבוה ביותר בספקטרום הצבעים. התדר הגבוה הבא של אור אחרי אור סגול הוא האור האולטרה-סגול – צבע בלתי נראה כמובן. כך שנראה שזניט החליטה לקחת את הצבע הקיצוני ביותר שאפשר להשיג ולחבר אותו עם שעון הכרונוגרף עם התדר הגבוה ביותר שהחברה מייצרת, ה-Defy 21. התוצאה – צבעונית במיוחד. מוזמנים להכיר אותה ביחד איתנו.

זניט Defy 21 Ultraviolet – מפרט טכני

אם אתם מכירים את שעוני ה-Defy 21 של זניט, אתם יכולים לדקלם את המפרט הטכני של השעון הזה בעל פה, אבל בואו ניזכר בו ביחד.

זניט Defy 21 Ultraviolet. מקור - HauteTime.
זניט Defy 21 Ultraviolet. מקור – HauteTime.

השעון החדש, רפרנס 97.9001.9004/80.R922 מגיע עם גוף העשוי מטיטניום בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 14.5 מ”מ, כשהשעון מגיע עם זכוכית ספיר בחזית השעון ובגב השעון, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

זניט Defy 21 Ultraviolet. מקור - watchcollectinglifestyle.
זניט Defy 21 Ultraviolet. מקור – watchcollectinglifestyle.

השעון מגיע עם לוח פתוח, בגימור אפור מט עם תתי-לוחות כרונוגרף, כשסמני השעה והמחוגים מצופים ברודיום עם ציפוי סופר-לומינובה זרחני. לוח השעון מקבל את הגוונים הסגולים מהחללים הפתוחים שלו, דרכם ניתן לראות את מנגנון השעון שמגיע בצבע סגול.

זניט Defy 21 Ultraviolet - רצועת הבד הסגולה עם תפרים תואמים. מקור- Monochrome Watches.
זניט Defy 21 Ultraviolet – רצועת הבד הסגולה עם תפרים תואמים. מקור- Monochrome Watches.

רצועת הבד של השעון מגיעה גם היא בצבע סגול עם תפרים בצבע תואם.

מנגנון 

בתוך השעון פועל מנגנון שאנחנו מקווים שלא צריך להציג אותו. קליבר אל פרימרו 9004. מנגנון כרונומטר אוטומטי המאושר על ידי TIME LAB.

קליבר אל פרימרו 9004 עם נגיעות של סגול. מקור - Monochrome Watches.
קליבר אל פרימרו 9004 עם נגיעות של סגול. מקור – Monochrome Watches.
מנגנון הבריחה בצבע סגול. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
מנגנון הבריחה בצבע סגול. מקור – WatchCollectingLifeStyle.
החלק הקדמי של קליבר 9004. מקור -  WatchCollectingLifeStyle.
החלק הקדמי של קליבר 9004. מקור – WatchCollectingLifeStyle.
החלק האחורי של קליבר 9004. מקור -  WatchCollectingLifeStyle.
החלק האחורי של קליבר 9004. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

המנגנון הוא מנגנון אוטומטי כאמור, הפועל בתדר של 36,000 ויברציות לשעה, תדר של 5Hz, כשהוא מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות. המנגנון מגיע עם תצוגת שעות, דקות, לוח שניות קטן, מד רזרבת כוח לינארי, לוח כרונוגרף עם מחוג שניה אחת מרכזי המסוגל למדוד מאית של שניה, כרונוגרף 60 שניות וכרונוגרף 30 דקות.

מה חדש בעצם?

אנחנו באמת מקווים שאתם לא שואלים את השאלה הזאת ברצינות. סגול. סגול. סגול. בשנים האחרונות נראה כי זניט מנסה להתחרות בהובלו בצבעים המיוחדים לשעונים שלה, אם כי החברה עדיין מצליחה להפתיע אותנו כל פעם מחדש בצורה האלגנטית בה היא משלבת צבעים כמו כתום או סגול בשעונים שלה.

זניט Defy 21 Ultraviolet - הלוח הפתוח של השעון עם הצבע הסגול ברקע. מקור - WatchCollectingLifestyle.
זניט Defy 21 Ultraviolet – הלוח הפתוח של השעון עם הצבע הסגול ברקע. מקור – WatchCollectingLifestyle.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יהיה זמין לרכישה בבוטיקים מורשים של זניט במחיר של 13,400 פרנקים שוויצריים. לא זול, אבל על דברים סגולים משלמים ביוקר …

השורה התחתונה

זניט היא אחת היצרניות האהובות על הגורו שזוכר לה חסד נעורים בגלל מנגנון האל פרימרו האגדי שלה והעובדה שהיא מצליחה למצוא לעצמה נישה נהדרת בתוך קבוצת LVMH. הצבע החדש לא מתאים לכל אחד ובטח לא לקהל מבוגר יותר ומעונב יותר, כך שנדמה שזניט מנסה לקרוץ לקהל צעיר יותר עם שעון ה-Defy 21 Ultraviolet החדש, בואו רק נקווה שקהל היעד הצעיר הזה לא גמר את הכסף שלו במהלך הסגר הארוך ברחבי העולם בעקבות וירוס הקורונה. ניחוש של הגורו – אתם לא באמת צריכים לדאוג למכירות של זניט מהדגם החדש …

למעבר לאתר של זניט.