אם היינו צריכים להמר על יצרנית שעונים שתשיק שעון שקשור לסדרת אנימה, סביר להניח שהיינו הולכים על משהו יפני. סייקו, קסיו או סיטיזן היו החשודות המיידיות. המהדרין היו חושבים על גרנד סייקו אולי. אבל זניט? זניט השוויצרית? כן. כששעון של החברה מופיע במלוא הדרו בסדרת מגנה יפנית, זניט מחליטה שזה סיבה מספיק חשובה להשיק שעון. אז אם פספסתם את המהדורה הראשונה שלו, אתם מוזמנים להכיר ביחד איתנו את הגרסה השניה של שעון האנימה של זניט. זניט “Lupin The Third”. יצאנו לדרך …

זניט “Lupin the Third” – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף ה-Revival של זניט. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 37 מ”מ ובעובי של 12.6 מ”מ. גוף השעון משלב משטחים מוברשים וחלקים ומגיע עם גב שקוף.

זניט "Lupin the Third". מקור - Revolution.
זניט “Lupin the Third”. מקור – Revolution.

השעון הוא שעון כרונוגורף עם לוח פנדה. לוח השעון לבן ועם לוחות קטנים בצבע שחור. בין השעות 4 ל-5 אנו מוצאים את התאריכון של השעון.

מראה וינטאג'י מובהק. מקור - Monochrome Watches.
מראה וינטאג’י מובהק. מקור – Monochrome Watches.

אינדקסי השעה ומחוגי השעון מצופים בחומר זרחני בגוון וינטאג’י. השעון מגיע עם צמיד הסולם של זניט והוא עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

זניט “Lupin the Third” – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר אל פרימרו 4061. מנגנון כרונוגרף אוטומטי אינהאוס (כאילו דה?) של זניט. הוא פועל בתדר של 36,000 ויברציות לשעה ומצויד ברזרבת כוח של 50 שעות.

מגיע עם צמיד הסולם המפורסם של זניט. מקור - זניט.
מגיע עם צמיד הסולם המפורסם של זניט. מקור – זניט.

לוחות הכרונוגורף של השעון נמצאים בשעה 3 (כרונוגרף ה-30 דקות) ובשעה 6 (כרונוגרף ה-12 שעות), כשהלוח בשעה 6 הוא לוח השניות של השעון.

אז מה חדש בעצם?

בשנה שעברה השיקה זניט את שעון ה-“Lupin The Third” הראשון של החברה. כאמור, לופין השלישי היא סדרת אנימה יפנית, שפרסומה החל באוגוסט 1967. הסדרה הייתה לאחת מסדרות האנימה המוצלחות ביותר והארוכות ביותר שפורסמו ביפן, שהפכה מאוחר יותר גם לסדרת טלוויזיה. בהמשך היא הפכה גם לסרטים, משחקי וידאו ואפילו מיוזיקל.  הסדרה מספרת את סיפורו של לופין השלישי, נכדו של ארסן לופין, הגנב הג’נטלמן הבדיוני. אחת הדמויות בסדרה היא דמותו של דייסוקה ג’יג’ן. בפרק הראשון של הסדרה בשנת 1971 הוא מופיע מאחורי הגה של מכונית ספורט אדומה.

השעון מסדרת האנימה. מקור - Monochrome Watches.
השעון מסדרת האנימה. מקור – Monochrome Watches.

הוא עונד שעון שבמבט מקרוב מתגלה כשעון הכרונוגרף מהמפורסמים ביותר בעולם – ה-A384 של זניט.

השעון מסדרת האנימה. מקור - Monochrome Watches.
השעון מסדרת האנימה. מקור – Monochrome Watches.

ערכת הצבעים של השעון לא הייתה מדויקת והכיתוב על השעון מראה ENIT (בניסיון שלא להפר את זכויות היוצרים של זניט על השם), אבל אי אפשר לטעות בשעון, גם מבלי להיות חובבי שעונים מושבעים.

זניט "Lupin the Third". מקור - Revolution.
זניט “Lupin the Third”. מקור – Revolution.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות, במחיר של 9,400 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

למרות שזניט היא אחת מיצרניות השעונים החביבות על הגורו, אנחנו פחות מתחברים לגל השקות שעוני ה-REVIVAL של החברה. אל תבינו אותנו לא נכון, היינו שמחים לכל אחד משעוני ה-REVIVAL של החברה, אבל מצד שני היינו שמחים הרבה יותר לראות שעון חדש של החברה.

זניט "Lupin the Third" בגרסה המצוירת. מקור- Monochrome Watches.
זניט “Lupin the Third” בגרסה המצוירת. מקור- Monochrome Watches.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.