אחד השעונים המפורסמים ביותר בעולם בשנים האחרונות הגיע אלינו מיצרנית שעונים מפתיעה – המילטון. יצרנית השעונים שהשעונים שלה מופיעים יותר מכל יצרנית אחרת בסרטים, שיתפה פעולה עם הבמאי הנודע כריסטופר נולאן, כשהיא מייצרת שעון שמככב לכל אורך סרט המדע הבדיוני שביים נולאן – בין כוכבים. השעון, שנקרא ״מרף״ (Murph), על שמה של כוכבת הסרט משנת 2014, ג׳סיקה צ׳סטיין, הנקראת בסרט מרף, היה חלק בלתי נפרד מעלילת הסרט, כשהמילטון מיהרה להשיק את השעון הזה במהדורה מוגבלת, שהגיעה באריזה מיוחדת. בהמילטון ״נזכרו״ בשעון הזה לאחר כמעט 4 שנים, כשהחברה משיקה גרסה חדשה ומוקטנת של השעון – חאקי פילד ״מרף״ 38, במקום קוטר של 42 מ״מ של השעון המקורי. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

חאקי פילד ״מרף״ 38 – מפרט טכני

השעון החדש של המילטון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. כפי שכבר הבנתם, השעון החדש מגיע בקוטר של 38 מ״מ, כשהעובי שלו עומד על 11.1 מ״מ. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

חאקי פילד ״מרף״ 38. מקור - TimeandWatches.
חאקי פילד ״מרף״ 38. מקור – TimeandWatches.

השעון, שהוא למעשה דגם קטן יותר של השעון המקורי, מגיע עם לוח זהה. לוח שחור עם ספרות ערביות גדולות ועם מחוגי ״קתדרלה״. המילטון בחרה בצביעת סופר-לומינובה בגוון וינטאג׳י לספרות ולמחוגים, לשיפור הקריאות של השעון בתנאי תאורה קשים.

חאקי פילד ״מרף״ 38. מקור - TimeandWatches.
חאקי פילד ״מרף״ 38. מקור – TimeandWatches.

המילטון תשווק את השעון ביחד עם רצועת עור שחורה, כשבניגוד לשעון המקורי, השעון הזה לא יגיע במהדורה מוגבלת, אלא יצטרף לליין של המילטון כדגם בייצור סדרתי.

חאקי פילד ״מרף״ 38 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר H-10 של המילטון. מנגנון מבית ETA המספק רזרבת כוח של 80 שעות ופועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. קליבר H10 מבוסס על מנגנון C07.611 של ETA.

קליבר H10 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר H10 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשעל הרוטור שלו אנו מוצאים את הלוגו של המילטון.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, אחד השעונים האהובים ביותר והמפורסמים ביותר בשנים האחרונות, מגיע אלינו סוף סוף בגרסה קטנה יותר ובמידה שתהפוך אותו, ככל הנראה לפופולרי הרבה יותר. בנוסף, השעון הזה יגיע בייצור סדרתי ולא במהדורה מוגבלת.

להיט מכירות חדש מהמילטון? מקור - TimeandWatches.
להיט מכירות חדש מהמילטון? מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של המילטון, רפרנס H70405730, מגיע עם תג מחיר של 870 פרנקים שוויצריים, שהם כ-930 דולרים אמריקאיים.

חאקי פילד ״מרף״ 38. מקור - TimeandWatches.
חאקי פילד ״מרף״ 38. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון נהדר במראה ספורטיבי-אלגנטי, עם נגיעות וינטאג׳יות ועם סיפור נהדר מאחוריו, שאי אפשר למצוא גם אצל יצרניות שעונים ״יוקרתיות״ או אם תרצו ״נחשבות״ הרבה יותר. בנוסף, שעאון שמגיע עם מנגנון מתקדם ומוצלח במיוחד ואולי הכי חשוב – שעון שמגיע בתג מחיר של מתחת ל-1,000 דולרים. מה עוד אפשר לבקש?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של המילטון.