המילטון היא אחת מיצרניות השעונים שלגורו לא יוצא לכתוב יותר מדי על השעונים שלה. יכול להיות כי מדובר במותג שהשעונים שלו “עוברים מתחת לרדאר”. יכול להיות שהגורו פשוט לא מתאמץ מספיק להכיר לכם את השעונים שלה. אבל כשהמילטון משיקה שני שעונים חדשים וכל כך מיוחדים בסדרת החאקי Aviation שלה, הגורו באמת לא יכול להתעלם מהם. מוזמנים להכיר ביחד עם הגורו שני שעונים חדשים של המילטון – חאקי Aviation פיילוט פיוניר.

חאקי Aviation פיילוט פיוניר – מפרט טכני

המילטון משיקה שלושה שעוני חאקי Aviation פיילוט פיוניר חדשים. שני שעונים יגיעו בגוף בקוטר זהה – 43 מ”מ. ההבדל ביניהם? שעון אחד עשוי מפלדת אל-חלד, השני עשוי מברונזה.

חאקי Aviation פיילוט פיוניר. מקור - Watchilove.
חאקי Aviation פיילוט פיוניר. מקור – Watchilove.

השעונים מבוססים על שעון יד וינטאג’י של החברה, מודל 23. שעון שהיה פופולרי במיוחד בקרב חיילי צבא ארה”ב במהלך מלחמת העולם השנייה. כיאה לשעוני מחווה, הם מגיעים במראה וינטאג’י מיושן ומיוחד.

חאקי Aviation פיילוט פיוניר. מקור - Watchilove.
חאקי Aviation פיילוט פיוניר. מקור – Watchilove.

המילטון משלבת בשעונים בזל מסתובב דו-כיווני, עם פונט מיושן ובגוון וינטאג’י במיוחד. לוח השעון זוכה גם הוא לטיפול דומה. הלוח מגיע בצבע שחור, עם טקסטורה מחוספסת. על הלוח הנקי יחסית אנו מוצאים ספרות ערביות גדולות, גם הן בגוון מיושן. בשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של המילטון ובשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב MECHANICAL ומתחתיו את לוח השניות הקטן של השעון.

דגם הברונזה. מקור - Watchilove.
דגם הברונזה. מקור – Watchilove.

בצד ימין של השעון אנו מוצאים כתר גדול ובולט, לנוחות משופרת במתיחת המנגנון וכמחווה עיצובית למודל 23. השעונים יגיעו עם רצועת עור חומה.

דגם ה-38 מ"מ. מקור - המילטון.
דגם ה-38 מ”מ. מקור – המילטון.

הדגם השלישי הוא שעון מפלדת אל-חלד בקוטר קצת יותר סולידי – 38 מ”מ, לטובת מי שרוצה מראה וינטאג’י אבל בגודל קצת יותר קטן.

חאקי Aviation פיילוט פיוניר – מנגנון

המילטון משיקה כאמור שלושה שעוני חאקי Aviation פיילוט פיוניר. שניים בגוף בקוטר של 43 מ”מ ואחד בקוטר של 38 מ”מ.

מנגנון מתיחה ידנית מבית ETA. מקור - המילטון.
מנגנון מתיחה ידנית מבית ETA. מקור – המילטון.

שני דגמי ה-43 מ”מ מגיעים עם מנגנון מתיחה ידנית מבית ETA. קליבר 6498-1, שמגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות ואותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים.

חאקי Aviation פיילוט פיוניר - קליבר H-10 בדגם ה-38 מ"מ. מקור - המילטון.
חאקי Aviation פיילוט פיוניר – קליבר H-10 בדגם ה-38 מ”מ. מקור – המילטון.

דגם ה-38 מ”מ מגיע עם מנגנון אוטומי, ה-H-10 של המילטון. ה-H10 מגיע עם רזרבת כוח של 80 שעות, כך שאפשר להסיק מכך שהוא מבוסס על מנגנון ה-Powermatic.

אז מה חדש בעצם?

המילטון היא כיום יצרנית שעונים שוויצרית אמנם, אבל לחברה יש שורשים אמריקאיים עמוקים כשהיא נוסדה בארצות הברית. במהלך מלחמת העולם השנייה החברה סיפקה לצבא ארצות הברית מעל למיליון שעוני יד וכרונומטרים ימיים. בנוסף, החברה סיפקה 27,000 שעוני מודל 23. שעון כיס שהיה מצויד במנגנון כרונוגרף. שעון דק יחסית וקריא מאוד. אמנם המילטון מחליטה לשחזר את מודל 23 בתצורה של שעון יד וללא מנגנון כרונוגרף, אבל בביצוע כל כך מיוחד, אנחנו באמת שלא יכולים להתלונן …

מודל 23 המקורי. מקור - Watchilove.
מודל 23 המקורי. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

רפרנס H76719530, הדגם העשוי מפלדת אל-חלד, יגיע במחיר של 1,295 דולרים. לעומתו, רפרנס H76709530, הדגם העשוי מברונזה, יגיע במחיר של 1,545 דולרים. דגם ה-38 מ”מ, רפרנס H76205530, מגיע במחיר של 995 דולרים.

השורה התחתונה

שחזור נפלא של המילטון לשעון כיס מיתולוגי עם מנגנונים נהדרים בתג מחיר שלא קורע את הכיס. אם חיפשתם שעון ברונזה לאוסף שלכם, שעון וינטאג’י או שעון מתיחה ידנית, יש לכם שעון שעונה על כל אחת מהדרישות הללו.

חאקי Aviation פיילוט פיוניר. מקור - Watchilove.
חאקי Aviation פיילוט פיוניר. מקור – Watchilove.

מעדיפים דברים וינטאג’יים אבל פחות מתחברים לברונזה? לכו על הדגם מפלדת אל-חלד ואפילו תחסכו כמה דולרים. מעדיפים שעון קטן יותר וכזה שלא מצריך התעסקות? לכו על הדגם הקטן בקוטר של 38 מ”מ.

דבר אחד בטוח – לא משנה במה תבחרו, סביר להניח שהבחירה שלכם תהיה מוצלחת …