יכול להיות שלחלק מהקוראים הקבועים שלנו זה נשמע כמו תקליט שבור, אבל אנחנו שמחים כל פעם מחדש כשאנחנו שומעים על שעון חדש מבית המילטון, אחת מיצרניות השעונים החביבות בעולם השעונים, שמציעה תמורה גבוהה ביחס לתג המחיר של השעונים שלה. מוזמנים להכיר את השעון החדש של החברה – חאקי Navy אוטומטי 46 – שעון הצלילה המתקדם ביותר של החברה. 

חאקי Navy אוטומטי 46 – מפרט טכני

השעון החדש של המילטון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בממדים מאסיביים במיוחד, עם קוטר של 46 מ״מ ועובי של 13.58 מ״מ. 

חאקי Navy אוטומטי 46. מקור - timeandwatches.
חאקי Navy אוטומטי 46. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם בזל חד כיווני מסתובב, אשר בתוכו אינסרט בצבע שחור. לוח השעון מגיע בצבע שחור עם טקסטורה מגורענת עם נגיעות של הצבע הכתום. הצבע הכתום עוטף גם את מחוג הדקות של השעון, כמו את הקצה של מחוג השניות. 

חאקי Navy אוטומטי 46. מקור - timeandwatches.
חאקי Navy אוטומטי 46. מקור – timeandwatches.

האלמנט העיצובי הבולט ביותר בשעון הוא מגן הכתר שהמילטון מצרפת לו, אלמנט שבאופן טבעי מזוהה בעולם השעונים עם יצרנית שעונים אחת – פנריי.

חאקי Navy אוטומטי 46. מקור - timeandwatches.
חאקי Navy אוטומטי 46. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי רפלקטיבי, כשאינדקסי השעות כמו גם מחוגי השעון מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה לשיפור הקריאות של השעון מתחת למים ובחשיכה. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים. 

חאקי Navy אוטומטי 46 – מנגנון

השעון החדש של המילטון מגיע עם מנגנון אוטומטי, קליבר H-10. קליבר H-10 הוא מנגנון הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. המנגנון הוא חלק מסדרת מנגנוני ה-Powermatic והוא מגיע עם קפיץ איזון ניבכרון (Nivachron), אשר מעניק למנגנון עמידות מגנטית משופרת, כשהוא גם עמיד במיוחד בפני שינויי טמפרטורה. 

שעון הצלילה המתקדם ביותר של המילטון. מקור - timeandwatches.
שעון הצלילה המתקדם ביותר של המילטון. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

כפי שציינו בפסקה הראשונה בכתבה זו, המילטון משיקה בעצם את שעון הצלילה המתקדם ביותר שלה או אם תרצו – ״הקשוח ביותר שלה״. מעבר למנגנון המרשים המשולב בשעון, השעון הוא ״כלי עבודה״ לכל דבר, כזה שיכול להתאים בקלות אפילו לצוללנים מקצועיים ולא רק לכאלו שהשעון שלהם צולל בעיקר בבריכות. השעון נקרא על שם אנשי הצפרדע של חיל הים האמריקאי, שענדו את השעון המקורי במהלך מלחמת העולם השניה. 

חאקי Navy אוטומטי 46. מקור - timeandwatches.
חאקי Navy אוטומטי 46. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

אנחנו סוף סוף מגיעים לחלק האהוב עלינו בכל השקה חדשה של שעון של המילטון – תג המחיר. המילטון תשיק את השעון החדש בארבע גרסאות שונות – 

  • הדגם הראשון, רפרנס H77815130, יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד עם בזל אפור וצמיד העשוי מפלדת אל-חלד. תג המחיר שלו עומד על 1,150 פרנקים שוויצריים.
  • הדגם השני, רפרנס H77825330, יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד עם בזל שחור ורצועת גומי שחורה בצורת גלים. תג המחיר שלו עומד על 1,150 פרנקים שוויצריים.
  • הדגם השלישי, רפרפנס H77825331, יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם בזל שחור ורצועת גומי ירוקה בצורת גלים. תג המחיר שלו עומד על 1,150 פרנקים שוויצריים.
  • הדגם האחרון, היקר ביותר בסדרה, הוא רפרנס H77845330. השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד עם ציפוי PVD בצבע שחור, עם בזל אפור-שחור ורצועת גומי שחורה שחורה בצורת גלים. תג המחיר שלו עומד על 1,270 פרנקים שוויצריים.
זמין גם עם רצועת גומי ירוקה. מקור - timeandwatches.
זמין גם עם רצועת גומי ירוקה. מקור – timeandwatches.

אם פונקציית המרת המטבע אצלכם לא מתפקדת, תרשו לנו לספר לכם כי 1,150 פרנקים שוויצריים הם כ-4,100 שקלים וכי 1,270 פרנקים שוויצריים הם כ-4,500 שקלים. הרבה פחות מסוף שבוע משפחתי בבית מלון בישראל …

הדגם עם ציפוי ה-PVD השחור. מקור - timeandwatches.
הדגם עם ציפוי ה-PVD השחור. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

כמו כל שעון של המילטון, שעון הצלילה החדש של המילטון מגיע עם תג מחיר סופר אטרקטיבי, עם מנגנון איכותי ומפרט טכני מתקדם. הבעיה היחידה שלנו עם השעון החדש היא המראה שלו, או ליתר דיוק הגודל שלו ומגן הכתר שלו, שהופכים אותו למאסיבי מאוד וכזה שלא מתאים לכל אחד, במיוחד אם פרק היד שלכם קטן יחסית. 

למעבר לאתר של המילטון.