בשנת 1963 הציגה טאג הויר את קולקציית שעוני הקררה שלה. עם ההשקה שלה, השעונים הללו הגיעו ללא תאריכון, כשרק שלוש שנים מאוחר יותר הציגה החברה את השעון הראשון בסדרה שהגיע עם תאריכון שמוקם בשעה 12 בלוח השעון. השעון הזה הפך לראשון בסדרת שעוני Dato – תאריך באיטלקית, ששילבו תאריכון ביחד עם כרונוגרף. בשנת 1968 הציגה טאג הויר שינוי משמעותי בעיצוב ה-Dato, כשהזיזה את התאריכון דווקא לשעה 9 בלוח השעון. מאז הפך העיצוב הזה לאחד העיצובים האייקוניים והמזוהים ביותר עם החברה, עם מספר מהדורות הומאז׳ שלה לאורך השנים. במסגרת ההשקות שלה לשנת 2024 הציגה החברה שעון חדש בעיצוב הזה – טאג הויר כרונוגרף ״Dato״ 2024, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

טאג הויר כרונוגרף ״Dato״ 2024 – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 13.86 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, עם כתר מחורץ עם הסמל של טאג הויר עליו בשעה 3 ולצידו שני לחצני הכרונוגרף.

טאג הויר כרונוגרף ״Dato״ 2024
טאג הויר כרונוגרף ״Dato״ 2024

השעון מגיע עם לוח ירוק בגימור מוברש עם אפקט קרני שמש מיוחד, כשבשעה 3 אנו מוצאים את לוח הכרונוגרף של השעון, עם יכולת למדוד זמן לאורך 30 דקות, כשמחוג השניות המרכזי (הגדול) הוא כמובן מחוג שניות הכרונוגרף, כך שלמעשה השעון מגיע ללא מחוג שניות.

טאג הויר כרונוגרף ״Dato״ 2024
טאג הויר כרונוגרף ״Dato״ 2024

הלוח הקטן מגיע בתבנית פסים מעגלית, כשממולו, בשעה 9, אנו מוצאים את התאריכון הקטן, שמגיע על רקע לבן. את הלוח כולו עוטפת טבעת חיצונית עם סקאלת הדקות.

לוח ירוק בגימור קרני שמש
לוח ירוק בגימור קרני שמש

טאג הויר כרונוגרף ״Dato״ 2024 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר TH20-07 – מנגנון אינהאוס אוטומטי המבוסס על קליבר הויר 02 של טאג הויר, מנגנון הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף שהל שעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון בצורת הלוגו של טאג הויר ועם גימורי פסי ז׳נבה על פלטת הבסיס של השעון.

אז מה חדש בעצם?

טאג הויר משיקה שעון ״Dato״ חדש, כשבניגוד למהדורות Dato בעבר, השעון החדש מגיע בייצור סדרתי ולא במהדורה מוגבלת.

הומאז׳ נוסף לעיצוב ה-Dato האייקוני
הומאז׳ נוסף לעיצוב ה-Dato האייקוני

את השעון הזה משיקה טאג הויר ביחד עם שעון הטורביון שעליו דיווחנו לפני כשבועיים, כששני השעונים הללו מגיעים עם הלוח המיוחד בצבע הירוק.

ה-Glassbox מעל ללוח השעון
ה-Glassbox מעל ללוח השעון

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBS2211.FC6545, מגיע בייצור סדרתי. השעון יגיע עם רצועת עור תנין שחורה, עם אבזם פלדת אל-חלד מתקפל. תג המחיר שלו עומד על 6,400 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

טאג הויר משיקה את השעון הזה עם מספר נגיעות וינטאג׳יות – השעון מגיע עם זכוכית הספיר הכיפתית שהפכה לסוג של מיני קולקציה בסדרות השעונים של טאג הויר, עם התאריכון בשעה 9 במחווה לשעוני ה-Dato האייקוניים של החברה. עם זאת, היינו שמחים לראות תאריכון עם רקע ירוק ולא עם רקע לבן, שהיה עוזר לתאריכון להשתלב בצורה הרמונית יותר בלוח השעון ולא לבלוט כל כך. הצבע הירוק בכלליות הופך את השעון הזה לקצת פחות רב-שימושי, כשאנחנו מעריכים שאם טאג הויר הייתה משיקה את השעון הזה עם לוח פנדה או פנדה הפוך, הוא היה זוכה לפופולריות גבוהה עוד יותר ואולי אפילו הופך לפריט נחשק בקרב אספנים.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.