השעון האייקוני ביותר והמזוהה ביותר עם טאג הויר הוא ככל הנראה שעון המונאקו של החברה. השעון נקרא על שם מירוץ הגרנד פרי ההיסטורי במונקו. בסוף השבוע האחרון נערך מירוץ ה-Grand Prix De Moncao Historique בפעם ה-12, כשטאג הויר שימשה כמובן כנותנת החסות הרשמית ומודדת הזמן הרשמית שלו. תודו שזאת סיבה נפלאה להשיק מהדורה מוגבלת חדשה של שעון המונאקו. מוזמנים לחגור חגורות ולהכיר ביחד איתנו את היצירה החדשה – טאג הויר מונאקו ירוק. 

טאג הויר מונאקו ירוק – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף המוכר של שעוני המונאקו. גוף בצורת ריבוע בממדים של 39X39 מ”מ. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד והוא מגיע עם רצועת עור תנין בצבע שחור. טאג הויר משלבת בשעון משטחים מוברשים ומלוטשים, שיוצרים שילוב מעניין של גימורים. 

טאג הויר מונאקו ירוק. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר מונאקו ירוק. מקור – TimeandWatches.

אבל גולת הכותרת של השעון החדש היא ללא ספק לוח השעון. השעון מגיע עם לוח בצבע ירוק. טאג הויר אמנם קוראת ללוח ירוק בלבד, אבל אין ספק שהגוון שנבחר קורץ לצבע ה-British Racing Green שמזוהה עם שעוני מירוצים רבים. 

טאג הויר מונאקו ירוק. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר מונאקו ירוק. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע עם גימור קרני שמש שמקבל הדגשה מיוחדת הודות לזכוכית הספיר הכיפתית  והבולטת מעט של השעון. הצבע הירוק מגיע בגימור מדורג, מירוק בהיר במרכז הלוח לירוק כהה בפינות הלוח, כשזכוכית הספיר מכוסה בציפוי אנטי-רפלקטיבי. 

לוח אלגנטי ונקי בגימור קרני שמש. מקור - TimeandWatches.
לוח אלגנטי ונקי בגימור קרני שמש. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם תתי לוחות בסידור 3,6,9. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. טאג הויר משלבת את מחוג השניות עם התאריכון בשעה 6, כשבעצם מחוג השניות “יושב” על לוח השעון ולא מגיע עם לוח משלו. פתרון עיצובי אלגנטי שראינו בשנה האחרונה במספר שעוני כרונוגרף של החברה.

טאג הויר מונאקו ירוק – מנגנון

טאג הויר משלבת בשעון החדש את קליבר הויר 02. מנגנון הכרונוגרף האוטומטי אינהאוס החדש שלה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מצויד ברזרבת כוח של 80 שעות. מבעד לזכוכית הספיר השקופה בגב השעון ניתן לראות את הרוטור השחור של השעון שמגיע עם דגשים בירוק. 

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם? 

הפעם הראשונה שאנחנו מקבלים את הצבע הירוק בשעון ההויר מונאקו ואין ספק שהגרסה הזאת נראית פשוט נפלא. חשוב לציין כי הגרנד פרי ההיסטורי של מונאקו היה אמור להיערך בפעם ה-12 בשנה שעברה. טאג הויר אפילו הספיקה להשיק מהדורה מוגבלת מיוחדת עבורו בשנה שעברה שהגיעה עם לוח אדום, אבל בגלל מגפת הקורונה המירוץ בוטל.

מהדורה מוגבלת שניה לגרנד פרי ההיסטורי ה-12 של מונקו. מקור - TimeandWatches.
מהדורה מוגבלת שניה לגרנד פרי ההיסטורי ה-12 של מונקו. מקור – TimeandWatches.

אז אם תרצו, אפשר לראות במהדורה החדשה סוג של “חזרה לשגרה” ואולי בכלל לזה התכוונה טאג הויר עם הצבע הירוק של לוח השעון? או שאולי היא בכלל ניסתה לעשות מונאקו “הענק הירוק”? 

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש, רפרנס CBL2116.FC6497, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. הוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. טאג הויר תשווק אותו ביחד עם רצועת עור תנין שחורה עם אבזם שמגיע עם מנגנון אבטחה עם שני לחצנים. תג המחיר שלו – 6,650 דולרים. 

מחיר אטרקטיבי יחסית למהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
מחיר אטרקטיבי יחסית למהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

גרסה חדשה בצבע חדש שעדיין לא ראינו בסדרת המונאקו, שמגיע גם במחיר הגיוני מאוד – 100 דולרים פחות מהגרסה החדשה של השעונים הללו שמגיעה עם צמיד מפלדת אל-חלד.

טאג הויר מונאקו ירוק. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר מונאקו ירוק. מקור – TimeandWatches.

תוסיפו לזה את העובדה (המשעשעת?) שמדובר במהדורה המוגבלת השנייה לאותו אירוע וקיבלתם שעון נפלא שמומלץ לא רק לחובבי שעוני מונאקו, אלא לכל חובבי השעונים. 

למידע נוסף ולרכישת השעון החדש באתר של טאג הויר.