בסוף השבוע האחרון נערך מירוץ הגרנד פרי של מונקו. הגרנד פרי של מונקו הוא אחד המירוצים החשובים והמפורסמים ביותר בסבב הפורמולה 1. אם אתם חובבי שעונים, אתם בוודאי מכירים את אחד השעונים האייקוניים ביותר בעולם, הטאג הויר מונקו, שנקרא על שם המירוץ המפורסם. לרגל המירוץ שהתקיים בסוף השבוע האחרון, השיקה טאג הויר גרסה חדשה ומיוחדת לשעון. טאג הויר מונקו טיטאן, שיגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. יצאנו להכיר את השעון החדש. 

טאג הויר מונקו טיטאן  – מפרט טכני

כפי שאפשר להבין מהשם של השעון, הוא מגיע עם גוף העשוי טיטניום. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני המונקו, בקוטר של 39 מ”מ על 39 מ”מ. טאג הויר משתמשת בטיטניום Grade 2, בניגוד לחברות רבות בתעשייה שמשתמשות דווקא בטיטניום Grade 5. טיטניום Grade 2 הוא טיטניום ללא סגסוגת כלשהי. 

טאג הויר מונקו טיטאן. מקור - TIMEANDWATCHES.
טאג הויר מונקו טיטאן. מקור – TIMEANDWATCHES.

טאג הויר בוחרת בגימור מוברש בלבד לגוף השעון, ללא שילוב של משטחים מוברשים. הבחירה הזאת מקנה לשעון מראה קצת יותר ספורטיבי מאשר אלגנטי. 

לוח הפנדה בגימור קרני שמש. מקור - TIMEANDWATCHES.
לוח הפנדה בגימור קרני שמש. מקור – TIMEANDWATCHES.

השעון מגיע עם לוח עם שני לוחות קטנים – מחוג השניות של השעון הממוקם בשעה 3 וכרונוגרף 30 דקות הממוקם בשעה 9. בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון. לוח השעון מגיע בצבע כסוף בגימור קרני שמש, שילוב נהדר עם הטיטניום בגוף השעון. 

מראה אלגנטי עם קריצה ספורטיבית. מקור - TIMEANDWATCHES.
מראה אלגנטי עם קריצה ספורטיבית. מקור – TIMEANDWATCHES.

טאג הויר מונקו טיטאן – מנגנון

באופן מפתיע מאוד, השעון מגיע עם קליבר 11. טאג הויר כבר שילבה במספר דגמים בסדרת המונקו את קליבר הויר 02 שלה, מנגנון הכרונוגרף אינהאוס החדש שלה, שמגיע עם רזרבת כוח של 80 שעות. במקומו אנו מוצאים כאמור בשעון דווקא את קליבר 11 שלה. אמנם מדובר במנגנון היסטורי וחשוב, אבל למרות השם המפוצץ שלו, מדובר במנגנון המבוסס על קליבר ETA 2892 בגרסאות הישנות שלו ועל הסליטה SW300-1 בגרסאות החדשות יותר שלו. 

קליבר הויר 11 בגב השעון. מקור - TIMEANDWATCHES.
קליבר הויר 11 בגב השעון. מקור – TIMEANDWATCHES.

לא ברור אם טאג הויר ניסתה לקרוץ כאן לחובבי הוינטאג’ ולהישאר נאמנה למנגנון הישן, שחשוב לציין שנחשב לאחד המנגנונים האמינים בשוק, אבל עדיין היינו שמחים לראות בשעון הזה את קליבר ההויר 02 החדש שלה. קליבר 11 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 40 שעות. ניתן לראות את המנגנון דרך גב השעון השקוף.

תאורת לומינובה ירוקה. מקור - TIMEANDWATCHES.
תאורת לומינובה ירוקה. מקור – TIMEANDWATCHES.

אז מה חדש בעצם?

גרסת טיטניום מיוחדת לשעון המונקו ההיסטורי של טאג הויר. קאמבק לא מובן לקליבר 11 של טאג הויר. 

טאג הויר מונקו טיטאן. מקור - TIMEANDWATCHES.
טאג הויר מונקו טיטאן. מקור – TIMEANDWATCHES.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס CAW218B.FC6496, יהיה זמין לרכישה באופן בלעדי בבוטיקים של טאג הויר. תג המחיר שלו יעמוד על 7,900 דולרים אמריקאיים. השעון יגיע עם רצועת עור תנין שחורה עם אבזם מתקפל העשוי מטיטניום גם הוא. על האבזם נמצא את הלוגו הוותיק של הויר. 

טאג הויר מונקו טיטאן. מקור - TIMEANDWATCHES.
טאג הויר מונקו טיטאן. מקור – TIMEANDWATCHES.

השורה התחתונה

השעון החדש בסדרת המונקו של טאג הויר נראה פשוט נפלא. השילוב המיוחד של הטיטניום עם המראה המחוספס עם הלוח הכסוף עם נגיעות של אדום במחוג השניות של הכרונוגרף ובסמן השעה 12. תוסיפו לזה את לוח הפנדה עם המראה הסימטרי וקיבלתם שעון נהדר. אנחנו חייבים לחזור ולציין את נושא המנגנון – לא ברור לנו למה טאג הויר חוזרת למנגנון הויר 11 שלה? 

קליבר הויר 11 בגב השעון. מקור - TIMEANDWATCHES.
קליבר הויר 11 בגב השעון. מקור – TIMEANDWATCHES.

אז אנחנו בהחלט מבינים את הרצון לקרוץ לחובבי הוינטאג’ ולהשיק את המנגנון המקורי שהגיע עם השעון בשנת 1969, אבל היינו שמחים לראות דווקא את קליבר הויר 02 בשעון הזה. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.