בימים כתיקונם, טאג הויר הייתה ממתינה עד לפתיחה הרשמית של תערוכת באזלוורלד כדי להשיק את השעונים החדשים שלה. אבל לאחר התפרצות וירוס הקורונה, בוטלה התערוכה ויצרניות השעונים עדיין לא יודעות מה לעשות – האם להשיק שעונים חדשים או לדחות את ההשקה שלהן בכלל. טאג הויר החליטה שלא לחכות ולא לדחות את ההשקות של השעונים שלה והיא מציגה לנו שעון חדש, Aquaracer GMT 2020 חדש, ככל הנראה השעון החדש הראשון מבין שעונים נוספים של החברה שצפויים להגיע אלינו בתקופה הקרובה.

טאג הויר Aquaracer GMT 2020 – מפרט טכני

שעון ה-Aquaracer GMT החדש של טאג הויר (רפרנס WAY201T.BA0927) מגיע בגוף המוכר של שעוני ה-Aquaracer של החברה, בקוטר של 43 מ”מ, כשהוא עשוי מפלדת אל-חלד. השעון מגיע עם בזל מפלדת אל חלד עם אינסרט קרמי, עם שני צבעים – הצבע השחור שמסמל את הלילה והצבע הכחול שמסמל את שעות היום, כמו ערכת הצבעים של שעון הרולקס באטמן BLNR.

טאג הויר Aquaracer GMT 2020. מקור - Hodinkee.
טאג הויר Aquaracer GMT 2020. מקור – Hodinkee.

טאג הויר משתמשת בגוף המוכר של סדרת ה-Aquaracer שלה, גוף זוויתי עם דגשים בולטים בבזל של השעון, שמקנים לשעון מראה ספורטיבי. השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים בגוף השעון, כשלוח השעון מגיע בגימור מוברש עם פסים מאוזנים עם גימור קרני שמש שמקנה ללוח השעון מראה מחוספס.

הלוח המיוחד של השעון. מקור - Hodinkee.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – Hodinkee.

השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, כשהוא מגיע ביחד עם צמיד מפלדת אל-חלד.

בכל הקשור לפונקציית ה-GMT של השעון, טאג הויר בחרה במחוג GMT בבצע כחול, כשהודות למנגנון השעון (תיכף נדבר עליו) מדובר במחוג GMT עצמאי שניתן לכוון בנפרד ממחוג השעות הראשי של השעון.

מנגנון

השעון מגיע עם מנגנון אוטומטי, קליבר 7 של טאג הויר, עם תצוגת שעות, דקות, שניות, תאריכון ו-GMT. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 46 שעות והוא פועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה).  המנגנון מגיע בקוטר של 26.2 מ”מ והוא מכיל בתוכו 21 אבני חן. למרות השם המפוצץ יחסית, חשוב לציין כי מדובר במנגנון המבוסס על מנגנון ETA 2892-A2, מנגנון אמין ונפוץ שטאג הויר, כמו גם יצרניות נוספות, משתמשת בו לשעונים רבים.

מה חדש בעצם?

סדרת ה-Aquaracer GMT של טאג הויר מציעה אופציה תקציבית מעניינת למי שמחפש שעון GMT שוויצרי. טאג הציעה עד היום בזל בצבע אחד במרבית השעונים בסדרה, מלבד דגם אחד, שהגיע בצבעי האדום-כחול המוכרים כל כך משעון GMT אחר של רולקס – הפפסי. שעון ה-Aquaracer GMT החדש מצטרף בכך לדגם הפפסי של טאג הויר ומציע אופציה נוספת לבזל עם שני צבעים לשעון GMT.

העיצוב המוכר של גוף ה-Aquaracer בשעון החדש. מקור - Hodinkee.
העיצוב המוכר של גוף ה-Aquaracer בשעון החדש. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו? 

שעון ה-GMT Aquaracer החדש של טאג הויר מגיע עם תג מחיר של 3,050 דולרים והוא יהיה זמין לרכישה בימים הקרובים אצל המשווקים המורשים של החברה ברחבי העולם.

השורה התחתונה

תסלחו לנו על הקלישאה הבלתי נמנעת, אבל – שעון GMT Master לעניים. טאג הויר הוא מותג שלא זוכה להערכה גבוהה במיוחד בקרב חובבי שעונים ומתבסס בעיקר על תהילת העבר שלו. המותג זוכה לפופולריות גבוהה בארצות הברית בעיקר והחברה הוכיחה רק לאחרונה שכשהיא מתאמצת, היא יכולה להשיק שעונים נפלאים, גם אם הם מבוססים על עיצובי עבר שלה. בסדרת שעוני ה-GMT שלה, החברה מנסה לשחזר את הפופולריות הגבוהה של הרולקס GMT Master II, עם דגם הפפסי הקודם ועכשיו עם דגם הבאטמן. אמנם העיצוב שונה מעט, אבל קשה להתעלם מהרפרנס והדמיון הכל כך בולט לרולקס. אם זה לא מפריע לכם או העובדה שבתוך השעון מתחבא מנגנון ETA בתחפושת אינהאוס – מדובר באופציה תקציבית נהדרת לשעון GMT לימים שאחרי הקורונה …