יצרנית השעונים טאג הויר (“Tag Heuer”) הציגה אמש תת סדרה חדשה בסדרת ה-Aquaracer המוכרת שלה, סדרת אקווה רייסר קרבוןAquaracer Carbon. כפי שניתן להבין משם הסדרה, שעוני הסדרה מגיעים עם גוף העשוי מסיבי פחמן ועם מראה קצת יותר “קרבי” לעומת שעוני סדרת האקווה רייסר הרגילים.

שיתוף פעולה של טאג הויר עם ג’ורג’ באמפורד

בתערוכת באזלוורלד השנה הודיעה טאג הויר על שיתוף פעולה של החברה עם יצרן שעוני הקאסטום המפורסם ג’ורג’ באמפורד (George Bamford). במסגרת שיתוף הפעולה הזה השיקה החברה בזמנו את הטאג הויר מונקו באמפורד במהדורה מיוחדת, שהתבסס גם הוא על גוף העשוי מסיבי פחמן. שעון המונקו באמפורד עורר לא מעט תשומת לב בקרב חובבי שעונים ברחבי העולם, מה שגרם לטאג הויר להרחיב את שיתוף הפעולה ולחדש גם את שעוני הצלילה הספורטיביים שלה מסדרת האקווה רייסר במהדורות כהות, גם הם כמובן פרי שיתוף הפעולה עם באמפורד.

שעוני סדרת הטאג הויר אקווה-רייסר קרבון
שעוני סדרת הטאג הויר אקווה-רייסר קרבון

במסגרת הסדרה, טאג הויר משיקה שלושה שעונים חדשים, שיהיו זמינים לרכישה בבוטיקים נבחרים של החברה ברחבי העולם. בניגוד לטאג הויר מונקו באמפורד, שהגיע עם תג מחיר גבוה של 8,100 דולרים, בעקבות השימוש הבלעדי בפחמן מותך, חומר יקר שהליך הייצור שלו מייקר אותו משמעותית לעומת פחמן “רגיל”, שעוני האקווה רייסר קרבון ישלבו את השימוש בפחמן המותך ובמתכת עם ציפוי PVD שחור בגימור מט.

שעון טאג הויר אקווה רייסר קרבון
שעון טאג הויר אקווה רייסר קרבון דגם WBD218B.FC6446
שעון טאג הויר אקווה רייסר קרבון החדש
שעון טאג הויר אקווה רייסר קרבון דגם WBD218C.FC6447
שעון טאג הויר אקווה רייסר קרבון קולקציה חדשה
שעון טאג הויר אקווה רייסר קרבון דגם WBD218A.FC6445
הבזל החד כיווני מגיע עם העיצוב המוכר של סקאלת 60 הדקות של סדרת האקווה רייסר, כשעל לוח השעון נמצא תאריכון בשעה שלוש ומעליו “ציקלופ” – עדשה מגדילה. במסגרת הסדרה טאג הויר משיקה שלושה שעונים, כשההבדל ביניהם הוא בערכת הצבעים של השעון, כששני שעונים בסדרה יגיעו בצבע צהוב או כחול, במחוג השניות ובאלמנטים נוספים על גבי לוח השעון, כמו סמני השעה, בעוד השעון השלישי יגיע בצבע זהב-אדום. השעונים מגיעים עם רצועות ניילון שחורות שמעוטרות בשני פסים בצבע התואם לשעון בדגם הכחול והצהוב, בעוד בדגם הזהב-אדום הרצועה תהיה שחורה. שעוני האקווה רייסר קרבון יתבססו על קליבר 5 האוטומטי של טאג הויר, המבוסס על מנגנון ETA 2824-2, הפועל בתדר של 4Hz, עם צבירת אנרגיה של 42 שעות.

מראה ייחודי לכל שעון בסדרה

גוף השעון יהיה בקוטר של 41 מ”מ, כמו שעונים אחרים בסדרת האקווה רייסר, כשבטאג הויר אומרים כי הודות לשילוב סיבי הפחמן בגוף השעון, השעונים החדשים בסדרה יהיו עמידים יותר וסולידיים יותר למראה, אך מעל הכל – קלים יותר. בנוסף, העובדה כי בהליך הייצור של גוף השעון “מזריקים” באופן רנדומלי את סיבי הפחמן לתוך שרף, גורמת למעין שילוב שחור-אפור על הבזל וגוף השעון, שיהיה שונה בין כל שעון ושעון.
השעונים החדשים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים והם יהיו זמינים לרכישה כבר בימים הקרובים בבוטיקים נבחרים של טאג הויר ברחבי העולם וכמובן באמצעות האתר של טאג הויר – במדינות בהן החברה מוכרת את שעוניה באופן מקוון.

אסטרטגיית הבליץ של ז’אן-קלוד ביבר

סדרת האקווה רייסר קרבון היא חלק מאסטרטגיית “הבליץ” של מנכ”ל טאג הויר / Tag Heuer, ז’אן-קלוד ביבר (Jean-Claude Biver), אשר “תוקף” את חובבי השעונים משני כיוונים. השקה של גרסאות מחודשות לדגמי וינטאג’ היסטוריים של טאג הויר, אשר אמורים לקרוץ לקהל המבוגר יותר, לצד השקות של שעונים מודרניים ואופנתיים יותר, עבור הקהל הצעיר, כשאין ספק כי שעוני האקווה רייסר קרבון משתייכים לחלק הצעיר יותר והמודרני יותר במתקפה של ביבר.
לאתר טאג הוייר העולמי