אחד משיתופי הפעולה הבולטים בעולם השעונים, היה בין טאג הויר ונהג המרוצים האגדי איירטון סנה המנוח. נהג המרוצים הברזילאי, שנחשב על ידי רבים לאחד הנהגים הטובים ביותר בהיסטוריה של הפורמולה 1, היה שגריר של המותג. גם לאחר מותו, שיתוף הפעולה בין טאג הויר והשם איירטון סנה (בניהול בני משפחתו של הנהג המנוח) נמשך וטאג הויר מקפידה להשיק מדי שנה שעון או שעונים בהוקרה למורשת ארוכת השנים של סנה ומירוצי הפורמולה 1. גם בשנת 2020, שנת הקורונה, טאג הויר לא ויתרה על המחווה הזאת והשיקה שני שעוני כרונוגרף חדשים המוקדשים לנהג האגדי. טאג הויר איירטון סנה 2020 – שימו חגורות בטיחות ויוצאים לדרך … 

טאג הויר איירטון סנה פורמולה 1 קליבר 16 סנה מהדורה מיוחדת 2020

השעון הראשון הוא שעון כרונוגרף אוטומטי. הוא מגיע בגוף בקוטר של 44 מ”מ המשלב משטחים מוברשים ומלוטשים. הוא מגיע עם בזל קרמי שחור עם סקאלת טכימטר ועם לוח שחור בגימור קרני שמש. 

טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור - WATCHILOVE.
טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור – WATCHILOVE.

השעון הוא שעון כרונוגרף אוטומטי, שמגיע עם קליבר 16 של טאג הויר. קליבר 16 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, המבוסס על מנגנון ETA 7750. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור - WATCHILOVE.
טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע עם לוח שחור בגימור קרני שמש, עם לוחות כרונוגרף בצבע צהוב (צבע הקסדה של סנה). בשעה שלוש אנו מוצאים תאריכון מצופה בצבע הצהוב. כרונוגרף 12 שעות משולב בשעה 6. בשעה 9 – לוח שניות קטן. בשעה 12 – כרונוגרף 30 דקות. על לוח הכרונוגרף של ה-12 שעות בשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב SENNA בצהוב ומעליו את האות S. 

ערכת הצבעים שחור-צהוב. מקור - WATCHILOVE.
ערכת הצבעים שחור-צהוב. מקור – WATCHILOVE.
הקסדה של סנה בגב השעון. מקור - WATCHILOVE.
הקסדה של סנה בגב השעון. מקור – WATCHILOVE.

כתר השעון ולחצן התחלת/עצירת הכרונוגרף מגיעים גם הם עם פס צהוב, כמו גם התפרים ברצועת העור של השעון.  השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים. 

טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור - WATCHILOVE.
טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור – WATCHILOVE.

על גב השעון יופיע תחריט עם איור הקסדה של סנה והכיתוב SENNA SPECIAL EDITION. השעון, רפרנס CAZ201B.FC6487, זמין לרכישה במחיר של 3,200 דולרים באתר של טאג הויר. 

טאג הויר פורמולה 1 קוורץ כרונוגרף מהדורה מיוחדת 

גרסה נוספת שמשיקה טאג הויר, שגם היא תגיע במהדורה מיוחדת. בניגוד לשעון הקודם, כאן מדובר בשעון המבוסס על מנגנון קוורץ. 

טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור - WATCHILOVE.
טאג הויר איירטון סנה 2020. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע בגוף בקוטר של 43 מ”מ העשוי מפלדת אל-חלד. 

ערכת הצבעים של השעון זהה לשעון הקודם, כשגם הוא מגיע עם לוח שחור בגימור קרני שמש ועם נגיעות של הצבע הצהוב. בשעון זה טאג הויר בחרה בסידור לוחות בתצורת 3-6-9. הלוח בשעה 3 הוא לוח השניות של השעון. בשעה 4 אנו מוצאים חלונית תאריכון. בשעה 6 אנו מוצאים כרונוגרף של 1/10 השניה (מנגנון קוורץ, זוכרים?) ובשעה 9 כרונוגרף של 30 דקות. 

כרונוגרף של 1/10 השניה. מקור - WATCHILOVE.
כרונוגרף של 1/10 השניה. מקור – WATCHILOVE.

גם בשעון זה שילבה טאג הויר את המחווה לסנה בגב השעון עם תחריט הקסדה והכיתוב SENNA SEPICAL EDITION. בניגוד לשעון הקודם, שעון זה, רפרנס CAZ101AF.BA0637 יהיה זמין לרכישה עם צמיד מתכת בלבד, כשתג המחיר שלו יעמוד על 2,100 דולרים. 

 הקסדה של סנה בגב השעון. מקור - WATCHILOVE.

הקסדה של סנה בגב השעון. מקור – WATCHILOVE.

טאג הויר שילבה מחווה לסנה המנוח אפילו בצמיד המתכתי של השעון, כשהצמיד הוא צמיד עם חוליות S כפולות, האות הראשונה בשמו של סנה. 

חוליית צמיד השעון. מקור - WATCHILOVE.
חוליית צמיד השעון. מקור – WATCHILOVE.

השורה התחתונה 

שני שעונים במראה נפלא ועם קריצה נהדרת לחובבי מירוצי פורמולה 1. לגבי שעון הקוורץ אין לנו יותר מדי מה להרחיב, אבל לגבי השעון האוטומטי, היינו שמחים לראות בו את קליבר הכרונוגרף החדש של טאג הויר, מה שהיה הופך את השעון הזה לבעל ערך רב יותר בקרב חובבי הורולוגיה ולא רק בקרב מעריצי סנה המנוח …