קבוצת LVMH מקיימת בימים אלו בסינגפור את אירוע ה-LVMH Watch Week הרביעי שלה. האירוע של קבוצת LVMH הפך למעשה בשנים האחרונות לתערוכת-אירוע השעונים הראשון בשנה, כשהאירוע הגדול הבא הוא תערוכת Watches & Wonders בז׳נבה. ב-LVMH מביאים כמובן את כל מותגי השעונים של החברה לאירוע – טאג הויר, זניט, בולגרי והובלו. את הסקירה של השעונים שמגיעים אלינו מ-LVMH אנחנו פותחים עם טאג הויר, כשכפי שתראו מיד וכפי שהכותרת שלנו מספרת – טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. 

קררה כרונוגרף יובל ה-60 

השעון הראשון שמגיע אלינו מטאג הויר הוא שעון שמגיע במסגרת חגיגות ה-60 שנה לשעון הכרונוגרף האייקוני של החברה, הקררה. את הקררה הציגה טאג הויר ביריד באזל 1963, כשהשעון זכה במהירות להצלחה גדולה והפך לשעון היד המוכר ביותר של המותג. 

קררה כרונוגרף יובל ה-60. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף יובל ה-60. מקור – TimeandWatches.

במסגרת חגיגות ה-60 שנה לשעון הזה, טאג הויר בחרה לשחזר את אחד הדגמים המבוקשים ביותר בקרב אספנים של טאג הויר, רפרנס 2447 SN  מסוף שנות השישים של המאה הקודמת. הדור הראשון של שעוני הקררה הגיע עם מנגנון Valjoux מבוסס מתיחה ידנית, כשהוא הגיע עם לוח שחור או כסוף. הדור השני של השעונים הגיע עם לוח כסוף ולוחות קטנים שחורים, או להיפך, שעוני פנדה או פנדה הפוכה. האותיות SN פירושן Silver – כסף ו-Noir – שחור, שילוב מילים באנגלית וצרפתית המתאר את הלוח של השעון. 

טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור – TimeandWatches.

בשעון החדש טאג הויר משחזרת את לוח השעון של השעון האייקוני, עם הלוגו הותיק של הויר עם השם קררה מעל לללוגו של הויר, כשבלוח הקטן בשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב SWISS. השעון מגיע עם לוחות כרונוגרף של 30 דקות ו-12 שעות בשעות 3 ו-9 ולוח שניות קטן בשעה 6. השעון מגיע בגוף בקוטר של 39 מ״מ העשוי מפלדת אל-חלד, עם זכוכית ספיר כיפתית אנטי-רפלקטיבית. טאג הויר משלבת בשעון את לחצני הכרונוגרף הוינטאג׳יים, כשהשעון מגיע עם רצועת עור עגל שחורה. 

לוח הפנדה של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח הפנדה של השעון. מקור – TimeandWatches.

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02, מנגנון הכרונוגרף אינהאוס האוטומטי של טאג הויר, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. טאג הויר שילבה במנגנון רוטור מיוחד בצבע שחור ועליו הכיתוב – CARRERA 60TH ANNIVERSARY – קררה יובל ה-60. 

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש, רפרנס CBK221H.FC8317, יגיע במהדורה מוגבלת של 600 יחידות. על גב השעון יופיע הכיתוב LIMITED EDITION ומספר השעון במהדורה המוגבלת (XYZ/600). תג המחיר שלו עומד על 7,400 דולרים. 

טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור – TimeandWatches.

מונזה פלייבאק כרונוגרף 

מאז השקתו של שעון המונזה של טאג הויר בשנת 1976, השעון הזה הופיע פעמים בודדות בקולקציה של החברה, כשכל פעם שהוא הופיע מחדש, הוא הביא איתו בשורה חדשנית. השעון הראשון משנת 1976 היה השעון הראשון של החברה בגוף שחור. דגם המונזה מתחילת שנות האלפיים הציג התמקדות בעיצוב מודרני וגוף שעון חדש, כשהשעון משנת 2016 שילב מארז טיטניום מודרני בציפוי DLC עם נגיעות וינטאג׳יות של עיצוב משנות השבעים. 

מונזה פלייבאק כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
מונזה פלייבאק כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש, טאג הויר מונזה פלייבאק כרונוגרף, מציג גם הוא בשורה עיצובית חדשה. הוא משלב עיצוב בולט, מודרני וספורטיבי, עם מנגנון אינהאוס מתקדם, ביחד עם מחוות עיצוביות לשעוני מונזה קודמים שהגיעו לפניו. 

מונזה פלייבאק כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
מונזה פלייבאק כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע בגוף בקוטר של 42 מ״מ, כשהוא עשוי מסיבי פחמן קל במיוחד בגוון מט. גוף השעון, עם המראה המשויש בכבדות מעניק לגוף השעון תחושה מודרנית ואגרסיבית יותר והשילוב של גוונים שחורים-אפורים עמוקים משדרגים את המראה של השעון עוד יותר. טאג הויר משלבת בגוף השעון לחצני כרונוגרף בפלדת אל-חלד בציפוי DLC שחור, כשהשעון מגיע עם גב עם שקוף. 

טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור – TimeandWatches.

בחלק הקדמי של השעון אנו מוצאים לוח סקלטון צבעוני ומיוחד. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות ובשעה 6 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן. שני הלוחות הללו עשויים מזכוכית ספיר עם שקיפות חלקית, כשעל לוח השניות הקטן אנו מוצאים את הכיתוב FLYBACK. בשעה 9 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. ערכת הצבעים של לוח השעון היא שחורה-כחולה, עם נגיעות של אדום, כשהסקאלות השונות מגיעות בצבע לבן. 

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02, אם כי טאג הויר משלבת בתוכו גרסה די נדירה שלו כפי שאתם מבינים מהשם של השעון – גרסת הפלייבאק כרונוגרף. את גרסת הפלייבאק כרונוגרף ראינו עד היום בסדרת שעוני ה-Autavia של טאג הויר. המנגנון מגיע עם תכונות זהות לזה של ההויר 02 בשעון הקררה כרונוגרף יובל ה-60. הוא מציע רזרבת כוח של 80 שעות, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. 

טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר שילבה בשעון לומינובה בגוון תכלת, כשהיא צבעה גם את התאריכון של השעון בלומינובה, שילוב מעניין שיוצר מראה מיוחד לשעון. השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CR5090.FN6001, יגיע במחיר של 13,850 דולרים, כשהוא מגיע עם רצועת בד שחורה עם תפרים בצבע כחול. 

אקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף טיטניום 

שעון נוסף שהציגה טאג הויר הוא שעון האקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף בגוף העשוי מטיטניום. אנחנו מקווים שאתם מבינים מהשם של השעון כי מדובר בשעון אקווה-רייסר בסדרת הפרופשונל של טאג הויר, שמגיע עם מנגנון סולארי. 

חשוב לציין כי לא מדובר בשעון הסולארי הראשון של טאג הויר. בתערוכת Watches & Wonders שהתקיימה בשנה שעברה בז׳נבה הציגה טאג הויר את שעון הסולארגרף הראשון שלה שהגיע בגוף העשוי פלדת אל-חלד עם ציפוי DLC שחור. השעון החדש משתייך כאמור לסדרת האקווה-רייסר פרופשונל, כשהוא מגיע עם גוף העשוי מטיטניום. 

אקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף טיטניום. מקור - Hodinkee.
אקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף טיטניום. מקור – Hodinkee.

גוף השעון מגיע בקוטר של 40 מ״מ ועם כתר מתברג בשעה 3, כשאי אפשר לטעות בזיהוי של גוף השעון והשיוך שלו לסדרת האקווה-רייסר. השעון מגיע עם בזל שעשוי גם הוא מטיטניום דרגה 2 בגימור התזת חול, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים. 

אקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף טיטניום. מקור - Hodinkee.
אקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף טיטניום. מקור – Hodinkee.

השעון מגיע עם לוח שחור בגימור קרני שמש, עם קווים אופקיים. למעשה, לוח השעון שקוף למחצה, כדי לאפשר לאור לחדור דרכו ולהגיע אל הפאנלים הסולאריים השוכנים מתחתיו. לוח השעון קריא ונקי, עם הלוגו של טאג הויר בשעה 12, מתחת לכיתוב AQUARACER. בשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב SOLARGRAPH בכחול, כשהוא מעל לכיתוב המציין את העמידות למים של השעון. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. 

אקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף טיטניום. מקור - Hodinkee.
אקווה-רייסר פרופשונל 200 סולארגרף טיטניום. מקור – Hodinkee.

כדי לשפר את הקריאות של השעון בתנאי תאורה קשים, טאג הויר שילבה סופר לומינובה בגוון ירוק במחוג השעות ובאינדקסי השעות, כשמחוג הדקות ומחוג השניות מגיעים עם סופר לומינובה בגוון כחול.

טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור - Hodinkee.
טאג הויר פותחת את 2023 בסערה. מקור – Hodinkee.

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר TH50. מנגנון קוורץ סולארי, שפותח במיוחד עבור טאג הויר על ידי יצרנית המנגנונים השוויצרית La Joux-Perret. שתי דקות של חשיפה ישירה לשמש מספיקות להפעלה של השעון במשך יום שלם, כשטעינה של פחות מ-20 שעות בשמש תספיק לטעינה מלאה של השעון, מצב בו הוא יפעל עד לשישה חודשים בחושך מוחלט. בנוסף, ניתן לטעון את השעון כמובן עם אור מלאכותי. 

טאג הויר אמנם לא מפרסמת זאת רשמית, אבל היות ו-La Joux-Perret נמצאת בבעלות תאגיד סיטיזן, זה לא יהיה מופרך להניח שהמנגנון מבוסס (לפחות בחלקו) על טכנולוגיית ה-Eco-Drive של סיטיזן. השעון החדש, רפרנס WBP1180.BF0000, יגיע עם תג מחיר של 3,050 דולרים. 

טאג הויר פותחת את 2023 בסערה – לסיום

טאג הויר הופכת בשנים האחרונות לאחד ממותגי השעונים המעניינים ביותר בעולם השעונים. פחות מבחינה הורולוגית, למרות שגם בתחום הזה החברה מציגה ביצועים נהדרים, אלא בעיקר בגלל העובדה שמי שמנהל אותה הוא פרדריק ארנו, בנו של ברנאר ארנו, האיש העשיר בעולם והבעלים של אימפריית היוקרה LVMH. ארנו (הבן) עבר טבילת אש בטאג הויר תחת ההשגחה הצמודה של ז׳אן-קלוד ביבר ונראה כי בחטיבת השעונים של קבוצת LVMH מנסים להבליט את המותג והשעונים שלו, למרות שהוא נחשב ״נמוך״ יותר בהשוואה למותגי השעונים הבולטים בקבוצה – הובלו וזניט, שאת השעונים החדשים שלהם נכיר בימים הקרובים כאן בווטשגורו. 

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טאג הויר.