בשנה שעברה ציינה טאג הויר את שנת הששים לאחד השעונים האייקוניים שלה, שעון הקררה כרונוגרף. לציון התאריך החגיגי הזה, הציגה טאג הויר שני שעונים חדשים – בחודש מרץ קיבלנו את הטאג הויר קררה כרונוגרף Glassbox, שהגיע עם זכוכית ספיר כיפתית וחודשיים לאחר מכן, קיבלנו את שעון הקררה כרונוגרף טורביון Glassbox, שהגיע עם לוח כחול. השבוע קיבלנו שעון חדש בקולקציה הזאת, אם אפשר לקרוא לה באמת קולקציה – טאג הויר קררה כרונוגרף טורביון Glassbox ירוק, שעון שמגיע עם לוח ירוק בגימור מוברש, כזה שמתכתב עם אחד הטרנדים החמים בעולם שעוני היוקרה בשנים האחרונות – לוחות שעונים ירוקים. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

טאג הויר קררה כרונוגרף טורביון Glassbox ירוק – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 14.33 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, כשהוא מגיע עם זכוכית הספיר הכיפתית המוכרת משנה שעברה, שבולטת מעל לגוף השעון ומקנה לשעון מראה וינטאג׳י מעט. זכוכית הספיר מגיעה עם ציפוי אנטי רפלקטיבי משני הצדדים שלה.

טאג הויר קררה כרונוגרף טורביון Glassbox ירוק
טאג הויר קררה כרונוגרף טורביון Glassbox ירוק

בגוף השעון אנו מוצאים את הכתר עם הלוגו של טאג הויר בשעה 3 ומשני צדדיו, בשעות 2 ו-4, אנו מוצאים את לחצני הכרונוגרף של השעון. השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

טאג הויר קררה כרונוגרף טורביון Glassbox ירוק
טאג הויר קררה כרונוגרף טורביון Glassbox ירוק

טאג הויר בחרה בגוון ירוק עדין-ירוק כחלחל (Teal Green) ללוח השעון, גוון נעים למראה ומאופק יותר בהשוואה לשעונים ירוקים שראינו לאחרונה, כשהלוח הראשי מגיע כשהוא מוברש ועם גימור קרני שמש. על הלוח אנו מוצאים כרונוגרף 30 דקות בשעה 3 וכרונוגרף 12 שעות בשעה 9, כשבשעה 6 אנו מוצאים את כלוב הטורביון. הלוחות הקטנים מגיעים עם תבנית מעגלית וגימור קרני שמש המשתלב גם בהם, כחלק מהמשחק של אור וצל על לוח השעון כולו.

הלוח הירוק העדין של השעון
הלוח הירוק העדין של השעון

מחוגי השעון, האינדקסים וכמובן כלוב הטורביון מגיעים בגוון מתכתי, שמשתלב בצורה נהדרת עם הלוח הירוק של השעון כשהם יוצרים ביחד מראה אלגנטי ומעודן.

טאג הויר קררה כרונוגרף טורביון Glassbox ירוק – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר TH20-09, מנגנון טורביון אוטומטי אינהאוס של טאג הויר, המבוסס על קליבר הויר 02T. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 65 שעות, כשהוא מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון בעיצוב הלוגו של טאג הויר ועם גימורים כמו פסי ז׳נבה אופקיים על פלטת הבסיס. גם המנגנון מגיע בגוונים מתכתיים ומאופקים.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון כרונוגרף טורביון חדש מבית טאג הויר, הפעם עם לוח בגוון ירוק עדין ואם תרשו לנו – מיוחד, שמצטרף לשעון הכחול שהציגה החברה בשנה שעברה. בניגוד לשעון הכרונוגרף טורביון הכחול שראינו בשנה שעברה, טאג הויר שילבה את הלוחות הקטנים בצורה אלגנטית ועדינה יותר, ללא מסגרת כסופה, מה שמקנה ללוח השעון הזה מראה הרבה יותר עדין לעומת הדגם מהשנה שעברה.

כתר השעון עם הלוגו של טאג הויר
כתר השעון עם הלוגו של טאג הויר

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBS5011.FC6566, יהיה זמין לרכישה החל מחודש מאי 2024, כשהוא יגיע בייצור סדרתי ויצטרף לליין המוצרים הקבוע של החברה. תג המחיר שלו עומד על 23,500 פרנקים שוויצריים או 116,850 שקלים בארץ הקודש.

השורה התחתונה

השעון החדש של טאג הויר מציג לכאורה שינויים עיצוביים קטנים ולא משמעותיים, כמו צבע ירקרק עדין והסרת המסגרת הכסופה מלוחות הכרונוגרף, אבל השינויים הללו משתלבים בצורה פשוט נהדרת כשהם מקנים לשעון הזה מראה מעודן ואלגנטי הרבה יותר בהשוואה לשעון הכרונוגרף טורביון הכחול מהשנה שעברה, שהיה נראה הרבה יותר ספורטיבי לעומת השעון הזה. שני השעונים הללו מגיעים בייצור סדרתי, כשעם השקת השעון הכחול בשנה שעברה טאג הויר הציגה אפשרות להצטרף לרשימת ההמתנה לשעון באתר שלה, כשתרשו לנו לנחש שאת אותה רשימת המתנה נראה גם עם השעון החדש, כשהיא תהיה ככל הנראה אפילו ארוכה יותר בהשוואה לרשימת ההמתנה של הדגם הקודם.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.