טאג הויר מציינת השנה את יובל ה-160 להקמתה של החברה ולרגל ציון הדרך המרשים הזה, השיקה החברה מוקדם יותר השנה את הקררה 160 שנה הכסוף במהדורה מוגבלת. אבל לטאג הויר יש לפחות עוד מהדורה מוגבלת אחת וצבעונית במיוחד בשרוול לציון שנת ה-160 לחברה – טאג הויר קררה מונטריאול, שעון המבוסס על רפרנס 110503W של החברה, שהושק בשנת 1972. השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 1860 יחידות – שנת ההקמה של הויר, כשכל אחת מהיחידות ממוספרת. 

טאג הויר קררה מונטריאול – מפרט טכני 

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39 מ”מ, עם גימור פוליש מבריק לכל גוף השעון. השעון הוא שעון כרונוגרף, עם לוח לבן, עם לוחות קטנים בצבע כחול, עם נגיעות של צהוב ומחוג שניות כרונוגרף בצבע אדום. את הלוח הלבן מקיף עיגול בצבע אדום שהופך לכחול ברבעון הראשון של לוח השעון (בין השעות 12 ל-3). 

טאג הויר קררה מונטריאול. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר קררה מונטריאול. מקור – TimeandWatches.

שילוב הצבעים הזה מקנה לשעון מראה צעיר ומרענן, למרות הכיוון הוינטאג’י שטאג הויר ניסתה לתת לו.את המראה המיוחד של השעון משלימה רצועת עור תנין כחולה.

טאג הויר קררה מונטריאול. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר קררה מונטריאול. מקור – TimeandWatches.

סידור הלוחות הקטנים של השעון הוא בתצורה הבאה – כרונוגרף 30 דקות בשעה 3 של לוח השעון, לוח שניות קטן בשעה 6 של לוח השעון וכרונוגרף 12 שעות בשעה 9 של לוח השעון. הכרונוגרף של ה-30 דקות מעוטר בצבע צהוב בין הדקות 0 ל-5, 10 ל-15 ו-20 ל-25.

לוח וינטאג'י וצעיר בו זמנית. מקור - TimeandWatches.
לוח וינטאג’י וצעיר בו זמנית. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע עם הלוגו האייקוני של הויר ולא טאג הויר, כשמעליו המילה קררה. בלוח השניות הקטן בשעה 6 של לוח השעון מופיעה המילה SWISS. 

טאג הויר קררה מונטריאול – מנגנון

השעון, רפרנס CBK221C.FC6488,  מגיע עם קליבר הויר 02 – מנגנון כרונוגרף אינהאוס של טאג הויר עם רזרבת כוח של 80 שעות הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומכיל 168 רכיבים בסך הכל. 

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - TimeandWAtches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWAtches.

ניתן להתרשם מהמנגנון דרך זכוכית הספיר השקופה בגב השעון. 

אז מה חדש בעצם?

השעון השני של טאג הויר לציון 160 שנה להקמת החברה. בעוד הגרסה הראשונה הגיעה עם מראה קלאסי יותר ואלגנטי יותר, הפעם מדובר בגרסה צעירה יותר וצבעונית הרבה יותר, שמשלבת בצורה נהדרת מראה וינטאג’י עם צבעוניות שמקנה לשעון מראה מיוחד. 

רצועת עור תנין כחולה משלימה את המראה של השעון. מקור - TimeandWatches.
רצועת עור תנין כחולה משלימה את המראה של השעון. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון יהיה זמין לרכישה באופן בלעדי בבוטיקים של טאג הויר ובאתר של טאג הויר, במחיר של 6,750 דולרים. כאמור, טאג הויר תייצר 1,860 יחידות בסך הכל מהשעון, כשכל אחת מהיחידות תהיה ממוספרת והמספר של השעון בסדרה יופיע בגב השעון.

מהדורה מוגבלת של 1860 יחידות. מקור - TimeandWatches.
מהדורה מוגבלת של 1860 יחידות. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

הגורו אוהב את הגרסאות המיוחדות שמגיעות אלינו מטאג הויר בתקופה האחרונה. החברה שזוכה לפופולריות גבוהה בארצות הברית ונחשבת לאחד ממותגי השעונים השוויצריים המוכרים ביותר בעולם, אולי לא נחשבת בקרב חובבי שעונים, אבל נראה כי מישהו ב-LVMH החליט לשדרג לאחרונה את המיתוג של השעונים של החברה שעושים קפיצת מדרגה בגימור שלהם, במנגנונים, באיכות וגם – בתג המחיר שלהם. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.