טאג הויר חוגגת השנה את יובל ה-160 להיווסדה והיא כבר השיקה שני שעונים במהדורה מוגבלת לציון התאריך החשוב הזה בסדרת הקררה שלה. אבל בטאג הויר לא מסתפקים בשני השעונים במהדורה מוגבלת שהשיקה החברה ומציגים רענון מלא לקולקציית הקררה, עם סדרה חדשה של שעוני כרונוגרף ספורטיביים בקוטר של 44 מ”מ עם קליבר הבית של החברה – קליבר הויר 02. טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 – הגורו יצא לבדוק מה חדש. 

טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 – מפרט טכני

השעונים החדשים בסדרה מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 15.27 מ”מ. 

טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 - שעוני הסדרה החדשה. מקור - Hodinkee.
טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 – שעוני הסדרה החדשה. מקור – Hodinkee.

טאג הויר תשיק ארבע גרסאות לשעונים – רפרנס CBN2A10.BA0643 שמגיע עם לוח שחור. רפרנס CBN2A1A.BA0643, שמגיע עם לוח כחול. רפרנס CBN2A1B.BA0643 שמגיע עם לוח ירוק ורפרנס CBN2A5A.FC6481 בשילוב של זהב אדום-שחור.

לוח כחול עם בזל כחול. מקור - Hodinkee.
לוח כחול עם בזל כחול. מקור – Hodinkee.

 

לוח שחור עם בזל קרמי שחור. מקור - Hodinkee.
לוח שחור עם בזל קרמי שחור. מקור – Hodinkee.

לוחות השעונים מגיעים עם גימור מעגלי-מגורען, עם סידור לוחות כרונוגרף בתצורה 3,6,9, כשטאג משלבת בצורה אלגנטית את התאריכון בלוח השניות הקטן בשעה 6 של לוח השעון. שני הלוחות הקטנים האחרים בלוח השעון הם לוח הכרונוגרף 30 דקות בשעה 3 של לוח השעון וכרונוגרף ה-12 שעות בשעה 9 של לוח השעון. 

טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 - שעוני הסדרה החדשה. מקור - Hodinkee.
טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 – שעוני הסדרה החדשה. מקור – Hodinkee.

בשעה 12 של לוח השעון נמצא את הלוגו CARRERA ומתחתיו את הסמל של טאג הויר. הדגם הכחול והשחור מגיעים עם בזל קרמי בצבע תואם, בעוד הגרסה הירוקה מגיעה עם בזל מתכתי. הגרסה השחורה מגיעה עם בזל שחור ועם כיתוב בצבע זהב, כמו גם כפתורי הכרונוגרף והכתר של השעון. 

טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 - שעוני הסדרה החדשה. מקור - Hodinkee.
טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 – שעוני הסדרה החדשה. מקור – Hodinkee.

סמני השעה מגיעים עם ציפוי רודיום ועם מילוי תאורת סופר-לומינובה בכל שלושת דגמי המתכת, כשדגם הטו-טון מגיע עם אינדקסים בציפוי זהב-אדום 18 קראט 5N עם תאורת סופר-לומינובה, כשגם הכתר של השעון ולחצני הכרונוגרף עשויים מזהב אדום 18 קראט. 

טאג הויר קררה ספורט כרונוגרף 44 – מנגנון

טאג הויר משלבת בשעונים החדשים את קליבר הויר 02 שלה. מדובר במנגנון כרונוגרף אוטומטי המיוצר על ידי טאג הויר ונחשב למנגנון הדגל שלה כיום עבור שעוני הכרונוגרף. 

קליבר הויר 02 של טאג הויר. מקור - Hodinkee.
קליבר הויר 02 של טאג הויר. מקור – Hodinkee.

המנגנון פועל בתדר של 4Hz והוא מצויד ברזרבת כוח של 80 שעות. 

לא חשבתים שיצלמו את השעון על רקע הגה של פיאט, כן? מקור - Hodinkee.
לא חשבתים שיצלמו את השעון על רקע הגה של פיאט, כן? מקור – Hodinkee.

מה חדש בעצם?

בראש ובראשונה גוף השעונים הגדול יותר בקוטר של 44 מ”מ לעומת שעוני הקררה הנוכחיים ובנוסף כמובן קליבר ההויר 02 שמשולב בשעונים החדשים. 

גוף גדול במ"מ לעומת הדגמים הקודמים של טאג הויר בסדרת הקררה. מקור - Hodinkee.
גוף גדול במ”מ לעומת הדגמים הקודמים של טאג הויר בסדרת הקררה. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו? 

הגרסאות המתכתיות (לוח כחול, לוח שחור, לוח ירוק) יגיעו במחיר של 5,750 דולרים, כשגרסת הטו-טון בצבעי שחור-זהב מגיעה במחיר של 6,550 דולרים, כשטאג הויר תשווק אותה עם רצועת עור תנין שחורה. 

בזל מתכתי לדגם עם הלוח הירוק בסדרה. מקור - Hodinkee.
בזל מתכתי לדגם עם הלוח הירוק בסדרה. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

קליבר הויר 02 של טאג הויר עושה פלאים לחברה, שמאז ההשקה שלו השעונים שלה מקבלים ניחוח “סקסי” יותר או אם תרצו שנדייק, אליטיסטי יותר. כתבנו זאת כבר בעבר, אבל חשוב להזכיר זאת שוב – בשנתיים האחרונות נראה כי בקבוצת LVMH החליטו לשדרג עוד יותר את המעמד של טאג הויר ואת המיתוג של השעונים של החברה, כשהם מגיעים ברמת גימור גבוהה יותר וגם תגי מחיר קצת יותר גבוהים. בקבוצה ככל הנראה לא חוששים מקניבזלציה של המותג על חשבון מותגים אחרים של הקבוצה כמו זניט, כך שסביר להניח שהם מכוונים למותגים כמו אומגה או ברייטלינג – מטרות שאפתניות, שלא בטוח שטאג הויר כבר נמצאת בליגה שלהן, אבל אי אפשר שלא להעריך את העובדה שטאג הויר לא מפחדת “להסתכל להן בלבן של העיניים” ומרגישה בטוחה עם עצמה. 

למידע נוסף על הדגמים החדשים באתר של טאג הויר.