בקיץ האחרון הציגה טאג הויר גרסה מחודשת לאחד השעונים האייקוניים שלה, שעון הקררה סקיפר, שאותו ייצרה טאג הויר בין השנים 1967 ל-1983. השעון הראשון הגיע במחווה לציון הניצחון של ה-“Interpid״, במירוץ האמריקה קאפ, עם ערכת צבעים במחווה לצבעי האינטרפיד. בתערוכת Watches And Wonders אנחנו מקבלים גרסה חדשה של השעון הזה – טאג הויר קררה סקיפר זהב, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

טאג הויר קררה סקיפר זהב – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף זהה לזה של שעון הסקיפר משנה שעברה, שהגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון מגיע בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 13.9 מ״מ, כשגוף השעון החדש עשוי מזהב אדום 18 קראט 5N. טאג הויר משלבת בשעון את זכוכית הספיר הכיפתית שהפכה לסימן ההיכר שלה בשנים האחרונות, ה-“Glass Box״.

טאג הויר קררה סקיפר זהב
טאג הויר קררה סקיפר זהב

השעון מגיע עם לוח זהה ללוח של השעון משנה שעברה – לוח כחול בגוון ייחודי בגימור מוברש, עם לוחות קטנים בניגודיות צבעים חדה.

ה-Glass Box מעל לוח השעון
ה-Glass Box מעל לוח השעון

בשעה 3 אנו מוצאים את לוח הספירה לאחור בן 15 דקות. ספירת ה-15 הדקות היא הספירה המוכרת של הרגאטות, כשהיא מגיעה בשלושה מקטעים בני חמש דקות. כל אחד מהמקטעים הללו מגיע בצבע שונה. המקטע הראשון צבוע בצבע שנקרא Reggata Orange (כתום רגאטה) והוא שימש כדי להתריע לצוותים העובדים על הספינות, כי נותרו חמש דקות לסיום ההכנות, צבע הירוק לגונה מייצג את צבע הציוד של הסירה וצבע ה-Interpid Teal (ירוק-כחלחל) מייצג את צבע הסיפון של היאכטה.

הלוח הוינטאג׳י של השעון
הלוח הוינטאג׳י של השעון

השעון מגיע עם רצועת בד כחולה עם אבזם מזהב אדום, כשהמראה הכללי של השעון משדר וינטאג׳ אפילו יותר מהדגם של שנה שעברה, בגלל השימוש בגוף הזהב האדום.

טאג הויר קררה סקיפר זהב
טאג הויר קררה סקיפר זהב

טאג הויר קררה סקיפר זהב – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר TH20-06 של טאג הויר. TH20-06 הוא מנגנון כרונוגרף אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

מנגנון כרונוגרף אינהאוס בגב השעון
מנגנון כרונוגרף אינהאוס בגב השעון

את המנגנון המרשים אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור בצורת הלוגו הישן של טאג הויר, כשהוא מכיל 33 אבני חן.

אז מה חדש בעצם?

השעון הקודם בסדרת הסקיפר, שהושק בשנה שעברה, סימן את החזרה של טאג הויר לעולם שעוני השיט, כשכבר אז הערכנו שהוא צפוי להיות הסנונית הראשונה של החברה בקאמבק שלה לתחום הזה. השעון החדש מרחיב את ההיצע של טאג הויר בסדרת הסקיפר, עם גוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, שמשתלב בצורה נהדרת עם המראה הוינטאג׳י הכללי של השעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBS2241.FN8023, יגיע בייצור סדרתי, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. תג המחיר שלו עומד על 21 אלף פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

תוספת נהדרת לסדרת הסקיפר של טאג הויר, שאנחנו יכולים לקוות שתמשיך להתרחב בשנים הקרובות עם דגמים נוספים.

למעבר לאתר של טאג הויר.