כשאנחנו חושבים על שעון הטאג הויר קררה, אנחנו מן הסתם חושבים על שעון כרונוגרף, עם קשר הדוק לעולם המירוצים. אבל כנראה שלא הרבה חובבי שעונים, בטח אם אתם צעירים יחסית, זוכרים או יודעים שלטאג הויר הייתה במשך תקופה ארוכה דגם שמוקדש דווקא לעולם השיט, דגם שעושה קאמבק בימים האחרונים – טאג הויר קררה סקיפר. מה הקשר לקררה ועולם השיט אתם שואלים? אז החל משנות השישים של המאה הקודמת ועד לשנת 1983, טאג הויר החזיקה בסדרת הקררה דגם בשם סקיפר, שתוכנן עבור מלחים חובבנים ומקצועיים. ארבעים שנים אחרי, אתם מוזמנים להכיר את שעון הסקיפר החדש ביחד איתנו, שעון שמסמל עבור טאג הויר את הקאמבק שלה לעולם השיט.

טאג הויר קררה סקיפר – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, השעון מגיע עם זכוכית ספיר שעוטפת את קצה הבזל בצורה כיפתית, כשהיא משתרעת לקוטר המלא של גוף השעון, כשהעובי הכולל של השעון הוא 13.9 מ״מ, כשזכוכית השעון לבדה היא בעובי של כ-3 מ״מ. אם העיצוב הזה מוכר לכם, אתם לא טועים, טאג הויר השיקה לאחרונה את הקררה Glassbox, עם עיצוב זהה לזכוכית הספיר.

טאג הויר קררה סקיפר. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר קררה סקיפר. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר קררה סקיפר. מקור – TimeandWatches.

כדי לעשות לכם קצת סדר בצבעים, נקדים ונספר כי השעון החדש מגיע במחווה לשעון הראשון בסדרת שעוני הקררה סקיפר, שעון שהשיקה טאג הויר בשנת 1967, לציון הניצחון של ה-“Interpid״, במירוץ האמריקה קאפ, כך שהצבעים כאן מגיעים במחווה לצבעי האינטרפיד. השעון החדש מגיע עם לוח כחול בגוון ייחודי בגימור מוברש, עם לוחות קטנים בניגודיות צבעים חדה.

טאג הויר קררה סקיפר. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר קררה סקיפר. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 אנו מוצאים את לוח הספירה לאחור בן 15 דקות. ספירת ה-15 הדקות היא הספירה המוכרת של הרגאטות, כשהיא מגיעה בשלושה מקטעים בני חמש דקות. כל אחד מהמקטעים הללו מגיע בצבע שונה. המקטע הראשון צבוע בצבע שנקרא Reggata Orange (כתום רגאטה) והוא שימש כדי להתריע לצוותים העובדים על הספינות, כי נותרו חמש דקות לסיום ההכנות, צבע הירוק לגונה מייצג את צבע הציוד של הסירה וצבע ה-Interpid Teal (ירוק-כחלחל) מייצג את צבע הסיפון של היאכטה.

הלוח של השעון עם ניגודיות הצבעים המיוחדת. מקור - TimeandWatches.
הלוח של השעון עם ניגודיות הצבעים המיוחדת. מקור – TimeandWatches.

בשעה 9 אנו מוצאים לוח נוסף בצע ה-Intrepid Teal, כשהפעם מדובר בלוח כרונוגרף 12 שעות. בשעה 6 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, המשולב בלוח השעון, כשבתוכו משלבת טאג הויר את התאריכון.

צבע ה-Interpid Teal. מקור - TimeandWatches.
צבע ה-Interpid Teal. מקור – TimeandWatches.

מחוגי השעון ואינדקסי השעות מגיעים עם נגיעות של הצבע הכתום, שמקנה לשעון מראה ספורטיבי ומזכיר את ציוד ההצלה הימי.

טאג הויר קררה סקיפר – מנגנון

בתוך השעון משלבת טאג הויר דור חדש של מנגנון הכרונוגרף המתקדם שלה, קליבר ההויר 02 שלה – TH20-00, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון החדש-הדור החדש מגיע עם נתונים זהים לאלו של ההויר 02, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות, אלא שבניגוד לדור הקודם של מנגנוני ההויר 02, הוא מגיע עם רוטור דו-כיווני, כשהמנגנונים הקודמים הגיעו עם רוטור שהטעין את מנגנון השעון רק כשהוא הסתובב נגד כיוון השעון.

אז מה חדש בעצם? 

השעון החדש מסמל כאמור את החזרה של טאג הויר לעולם שעוני השיט, כשהוא צפוי להיות הסנונית הראשונה בסדרת שעונים כאלו.

טאג הויר קררה סקיפר - השעון המקורי והחדש. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר קררה סקיפר – השעון המקורי והחדש. מקור – TimeandWatches.

כפי שציינו, השעון החדש מגיע במחווה לשעון הראשון בסדרת שעוני הקררה סקיפר, שעון שהשיקה טאג הויר בשנת 1967, לציון הניצחון של ה-“Interpid״, יאכטה באורך 12 מטר, במירוץ האמריקה קאפ.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBS2213.FN6002, מגיע במחיר של 6,600 פרנקים שוויצריים. טאג הויר תשווק את השעון החדש עם רצועת בד כחולה, עם אבזם מפלדת אל-חלד. השעון מגיע בייצור סדרתי.

תאורת הלומינובה של השעון. מקור - TimeandWatches.
תאורת הלומינובה של השעון. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

קאמבק נהדר של טאג הויר לעולם שעוני השיט, כשאנחנו מקווים שהשעונים הבאים בסדרה יהיו מרשימים כמו השעון הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.