טאג הויר מרעננת את אחת מסדרות השעונים המוכרות ביותר שלה – סדרת הקררה. בנוסף, מכריזה החברה על שגריר חדש ומפורסם במיוחד למותג. אז ממה אנחנו מתרגשים יותר? שאלה טובה. אם אתם חובבי קולנוע וסלבס, אז סביר להניח שתתרגשו לשמוע כי החברה הכריזה על מינוי של שחקן הקולנוע הקנדי ריאן גוסלינג לשגריר המותג. אם אתם חובבי הורולוגיה או סתם מתעניינים בשעונים, סביר להניח שתתרגשו – טוב נו, לא חייב להגזים, בואו נסכים על תתעניינו? – יותר מהקולקציה החדשה. טאג הויר קררה – קולקציה חדשה – הגורו יצא לבדוק. מוזמנים להצטרף אליו.

טאג הויר קררה – קולקציה חדשה – מפרט טכני

טאג הויר משיקה כאמור קולקציה חדשה בסדרת הקררה שלה. הקולקציה חהדשה תכלול לא פחות מ-13 דגמים חדשים של שעונים. הדגמים – קררה דיי-דייט 41 מ”מ, קררה טווין טיים-דייט 41 מ”מ, קררה דייט 39 מ”מ וקררה דייט 29 מ”מ. כפי שהצלחתם להבין – כולם מגיעים עם תאריכון …

טאג הויר קררה - קולקציה חדשה. מקור - Watchilove.
טאג הויר קררה – קולקציה חדשה. מקור – Watchilove.

אבל בואו נהיה קצת יותר רציניים. כל השעונים החדשים בסדרה מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. 12 מהם מגיעים עם צמיד בעיצוב חדש של טאג הויר, העשוי מפלדת אל-חלד. הצמיד החדש מגיע עם חוליות בצורת האות H ואמור להיות נוח יותר לענידה. שעון אחד בקולקציה יגיע עם רצועת עור תנין בצבע חום.

דגם הדייט בסדרה. מקור - Watchilove.
דגם הדייט בסדרה. מקור – Watchilove.

כל השעונים בסדרה הם שעוני “שלושה מחוגים” (באנגלית Three hands) – מחוגי שעות, דקות ושניות. הדגם הקלאסי והמזוהה ביותר עם הסדרה יהיה כמובן הקררה דיי-דייט 41 מ”מ. הוא מגיע עם תצוגת תאריכון ויום בשבוע בשעה 3. דגם הטווין-טיים דייט 41 מ”מ הוא הדגם היחיד שמגיע עם מחוג נוסף, לציון אזור זמן שני.

דגם עם מחוגים ואינדקסים בציפוי זהב אדום. מקור - Watchilove.
דגם עם מחוגים ואינדקסים בציפוי זהב אדום. מקור – Watchilove.

טאג הויר תשלב בשעונים החדשים מגוון לוחות שעונים. החל מלוחות בצבעי כחול או שחור בגימור קרני שמש, לוח שחור בתבנית מעגלית ועד ללוחות אם הפנינה. שניים מהדגמים (בגודל ה-29 מ”מ) יגיעו עם שיבוץ של 11 יהלומים באינדקסי השעות.

דגם ה-29 מ"מ משובץ היהלומים. מקור - Watchilove.
דגם ה-29 מ”מ משובץ היהלומים. מקור – Watchilove.

טאג הויר קררה – קולקציה חדשה – מנגנון

בשעוני הקררה דיי-דייט 41 מ”מ תשלב טאג הויר את קליבר 5 שלה. מנגנון אוטומטי המבוסס על מנגנון סליטה SW200. קליבר 5 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות. אם אתם שואלים את הגורו מדובר ברזרבת כוח שכבר נחשבת למיושנת, בוודאי לעומת המקבילות שמציעה ETA בימים אלו.

טאג הויר קררה - קולקציה חדשה. מקור - Watchilove.
טאג הויר קררה – קולקציה חדשה. מקור – Watchilove.

בשעוני הקררה טווין-טיים דייט 41 מ”מ אנו מוצאים את קליבר 7 של טאג הויר. גם כאן מדובר במנגנון המבוסס על מנגנון של סליטה, הפעם ה-SW330 של החברה. גם קליבר 7 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, כשהוא מציע רזרבת כוח קצת יותר מתקדמת – 50 שעות.

בשעוני הקררה דייט 39 מ”מ אנו מוצאים שוב פעם את קליבר 5, אם כי בגרסה שונה מעט שלו. המפרט הטכני שלו כמעט זהה, כשההבדל היחיד הוא במספר אבני החן. בעוד קליבר 5 בשעוני הדיי-דייט 41 מ”מ מגיעים עם 26 אבני חן, בשעוני הדייט 39 מ”מ הם מגיעים עם 25 אבני חן. אבן החן הנוספת קשורה כמובן למנגנון הצגת היום בשבוע.

טאג הויר קררה - קולקציה חדשה. מקור - Watchilove.
טאג הויר קררה – קולקציה חדשה. מקור – Watchilove.

בשעוני הקררה דייט 29 מ”מ אנו מוצאים את קליבר 9 של טאג הויר. גם כאן מדובר במנגנון המבוסס על מנגנון של סליטה – שוב פעם ה-SW200. גם כאן מדובר במנגנון הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 40 שעות.

הדגם עם רצועת העור. מקור - Watchilove.
הדגם עם רצועת העור. מקור – Watchilove.

כל השעונים בסדרה מגיעים עם גב שקוף, המאפשר לראות את המנגנון. חלק ממנגנוני השעונים מגיעים עם רוטור העשוי מזהב.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, טאג הויר מחדשת את אחת הקולקציות הקלאסיות ביותר שלה, עם 4 תתי-קולקציות ו-13 דגמים חדשים של שעונים בסך הכל. אבל אם התעמקתם בהכרזה לעיתונות של החברה, נראה כאילו בחברה מתגאים הרבה יותר בשיתוף הפעולה עם שחקן הקולנוע ריאן גוסלינג.

גוסלינג בן ה-40 נחשב לאחד השחקנים הבולטים בעולם הקולנוע כיום, שכבר הספיק לככב במספר תפקידים אייקוניים על גבי המסך הגדול. התפקיד אולי האייקוני ביותר שלו מתקשר היטב למורשת המוטורית העשירה של טאג הויר ושל סדרת הקררה – תפקיד הנהג קר הרוח בסרט “דרייב”.

ריאן גוסלינג - השגריר החדש של טאג הויר. מקור - Watchilove.
ריאן גוסלינג – השגריר החדש של טאג הויר. מקור – Watchilove.

בטאג הויר אומרים כי “התכונות שמאפיינות את המשחק של גוסלינג – היכולת שלו להיות חסר פחד, לאתגר את עצמו כל הזמן ולדחוף את עצמו ככל הניתן לגבולות חדשים. התכונות הללו הופכות אותו לשגריר המושלם עבור החברה. התשוקה, הסגנון הבלתי מתאמץ והמחויבות למצוינות הן התכונות המרכזיות המאפיינות את גוסלינג, כמו גם את המותג טאג הויר. מי יותר טוב מהשחקן כדי שאפשר יהיה לראות בו כיורש של סטיב מקווין האגדי. שניהם גברים שעבורם חומר וסטייל משתלבים ביחד והם מסוגלים להניע את המותג קדימה. עם זאת, גוסלינג מייצג גם משהו אחר – זן גבריות חדש, רגיש, מאופק, בעל בטחון שהוא בהגדרה ללא מאמץ, בדומה למותג עצמו”.

הכרזה קצת בומבסטית משהו של טאג הויר, בוודאי בכל הקשור ליורש של השחקן האגדי סטיב מקווין, אבל מי יודע, יכול להיות שבעוד מספר שנים הגורו יצטרך לאכול את עמוד האינטרנט שעליו נכתב משפט זה …?

כמה זה עולה לנו? 

  • דגמי הקררה דייט-דייט 41 מ”מ יגיעו במחיר של 2,750 אירו עבור השעונים עם לוחות שחורים, כחולים או כסופים. הדגם עם הלוח השחור ואינדקסים ומחוגים מצופי זהב אדום יגיע במחיר של 2,950 אירו.
  • שעון הטקררה ווין-טיים דייט 41 מ”מ יגיע במחיר של 3,000 אירו.
  • שעוני הקררה דייט 39 מ”מ יגיעו במחיר של 2,550 אירו.
  • שעוני הקררה דייט 29 מ”מ יגיעו במחיר של 2,000 אירו לדגמים ללא שיבוץ יהלומים. עבור השעונים עם שיבוץ היהלומים תצטרכו לשלם 2,600 אירו.

השורה התחתונה

המראה הקלאסי של שעוני הקררה נשמר וכמעט ולא עבר שינוי משמעותי בשעונים החדשים. האם זה טוב או לא טוב? הגורו חושב שבעולם השעונים, המשפט “אם זה עובד, אל תגע בזה” נכון במיוחד. קולקציית הקררה נחשבת לאחת הסדרות המוכרות והמזוהות ביותר של החברה וטאג הויר הייתה צריכה פשוט “לא לקלקל” – כשהיא בהחלט עושה זאת.

טאג הויר קררה - קולקציה חדשה. מקור - Watchilove.
טאג הויר קררה – קולקציה חדשה. מקור – Watchilove.

מה שהיינו שמחים יותר לראות הוא רענון למנגנונים של השעונים, משהו שלא קרה. המנגנונים של סליטה נהדרים, אמינים ומוכרים. אפשר למצוא אותם במגוון רחב של שעונים כמו השעונים של אוריס. אבל אולי זאת גם הבעיה העיקרית שלנו איתם? שאפשר למצוא אותם באינספור שעונים? אבל מבלי להיות סנוב שעונים, היינו שמחים לראות מנגנונים קצת יותר מתקדמים, לפחות בכל הקשור לרזרבת כוח.

טאג הויר קררה - קולקציה חדשה. מקור - Watchilove.
טאג הויר קררה – קולקציה חדשה. מקור – Watchilove.

בכל הקשור לריאן גוסלינג – אין ספק שמדובר באחד השחקנים הבולטים בעולם הקולנוע כיום. בואו נקווה שהוא יצדיק את התואר “היורש של סטיב מקווין” בעוד מספר שנים.

למידע נוסף על שעוני הסדרה החדשים באתר של טאג הויר.