בניגוד לשנים קודמות בתעשיית השעונים, בהן תחילת השנה התאפיינה במגמה מנומנמת יחסית של השקות, כשאת ההשקות החשובות הראשונות קיבלנו בתערוכת SIHH, הרי ששנת 2020 מתחילה עם מבול של השקות חדשות, בין אם מדובר בהשקות של אומגה עם קליבר 321 שמגיע לראשונה לספידמסטר בפלדת אל-חלד ובין אם מדובר בהשקות הרבות של מותגי קבוצת LVMH באירוע Watch Week בדובאי. מסתבר כי גם לאחר שהסתיים האירוע, טאג הויר שמרה שעון אחד בשרוול שלה, אותו היא הציגה במהלך סוף השבוע האחרון, טאג הויר קררה 160 שנה כסוף מהדורה מוגבלת (Tag Heuer Carrera 160 Years Silver Limited Edition).

טאג הויר קררה 160 שנה כסוף מהדורה מוגבלת

לטובת מי שלא יודע, נציין כי החברה שאנו מכירים כיום כ-“טאג הויר” נוצרה אמנם בשנת 1985, לאחר שקבוצת TAG רכשה את יצרנית השעונים השוויצרית Heuer, שנוסדה בשנת 1860 בשוויץ. לציון 160 שנה להקמת החברה המקורית,  Heuer, החליטו בטאג להשיק מהדורה חדשה לשעון הקררה הקלאסי שלה, אחד הדגמים האיקוניים ביותר של החברה, שמגיע בעיצוב קלאסי עם קווים נקיים ומראה מעודן.

טאג הויר קררה 160 שנה כסוף מהדורה מוגבלת. מקור - Fratello Watches.
טאג הויר קררה 160 שנה כסוף מהדורה מוגבלת. מקור – Fratello Watches.

השעון החדש, רפרנס CBK221B.FC6479, מגיע עם השראה עיצובית מרפרנס 2447S של טאג הויר. בניגוד לרפרנס 2447S, השעון מגיע בקוטר של 39 מ”מ (כש-2447S הגיע בקוטר של 36 מ”מ), כשטאג הויר בוחרת להתאים את עצמה לסטנדרטים המודרניים ופחות להישאר נאמנה ליצירת שעון וינטאג’י אמיתי. סביר להניח שהבחירה של טאג הויר נכונה, שכן עם כל הכבוד לוינטאג’, קשה להאמין שהשעון החדש היה מתקבל בפופולריות גבוהה במיוחד עם קוטר של 36 מ”מ.

כדי לשמור על המראה הוינטאג’י ולקרוץ לחובבי המותג בעבר, טאג שילבה את לוגו החברה המקורי (Heuer). השעון מגיע עם לוח בגימור קרני שמש (Sunary) שיוצאות ממרכז הלוח, עם תתי-לוחות בגימור מנוגד מעגלי. השילוב של הלוח, תתי הלוחות ואינדקסי השעה הבולטים, עם הגימור המיוחד שלהם, מקנה לשעון מראה פשוט נפלא.

טאג הויר קררה 160 שנה כסוף מהדורה מוגבלת. מקור - Fratello Watches.
טאג הויר קררה 160 שנה כסוף מהדורה מוגבלת. מקור – Fratello Watches.

טאג הויר בחברה בקליבר הויר 02 לשעון החדש. אמנם היינו מצפים לראות מנגנון מתיחה ידני שיהיה דומה יותר ל-2447S המקורי, אבל מדובר בקליבר מתקדם ומודרני של החברה שיהפוך את השעון לאמין יותר ומודרני יותר. בהשוואה לקליבר 2447S, שהתבסס על מנגנון Valjoux 72 המיתולוגי, קליבר 02 ממקם את לוח השניות בשעה 6 של השעון ולא בשעה 9, כשהן מתחלפות עם תצוגת השעון של הכרונוגרף. מונה הדקות נשאר ממוקם בשעה 3 של השעון.

הגב השקוף עם קליבר 02 של טאג הויר. מקור - Fratello Watches.
הגב השקוף עם קליבר 02 של טאג הויר. מקור – Fratello Watches.

קליבר 02 של טאג הויר הוא קליבר כרונוגרף מודרני, עם רזרבת כוח של 80 שעות (30 שעות יותר מקליבר 01 של טאג הויר), שפועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה). ניתן לראות את הקליבר דרך הגב השקוף של השעונים החדשים של הויר, כשהם עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים, יתרון נוסף של הגרסה המודרנית על פני הגרסה הישנה.

הלוח המרהיב של השעון. מקור - Fratello Watches.
הלוח המרהיב של השעון. מקור – Fratello Watches.

שעון הטאג הויר קררה 160 שנה כסוף מהדורה מוגבלת יגיע במחיר של 6,450 דולרים, כשטאג הויר תייצר בסך הכל 1,860 יחידות מהשעון, כציון שנת הייסוד של הויר. טאג הויר אמנם מציגה את השעונים החדשים בחודש הראשון של 2020, אבל הם יהיו זמינים לרכישה רק במהלך יוני 2020 ברחבי העולם, כך שאם רציתם לרכוש שעון כזה, תצטרכו לחכות עוד מספר חודשים.

לאתר טאג הוייר העולמי