הרוב המוחלט של יצרניות השעונים השוויצריות מתעלם כמעט לחלוטין מקיומו של שוק השעונים החכמים, זאת עוד לפני שנכנסים לדיון אם אפשר לקרוא למכשירים האלה שעון. החברה הכמעט יחידה שהיא יוצאת דופן בתחום הזה היא טאג הויר, שהציגה בשנת 2015 ביחד עם ענקית השבבים האמריקאית אינטל את השעון החכם Tag Heuer Connected. חמש שנים מאוחר יותר, משיקה טאג הויר שעון חכם נוסף בסדרה, את הטאג הויר Connected Modular 45mm.

טאג הויר Connected Modular 45mm

גם בשעון החדש טאג הויר עבדה בשיתוף פעולה צמוד עם אינטל, כשג’רי באוטיסטה (Jerry Bautista), סגן נשיא קבוצת טכנולוגיות חדשות באינטל אמר כי “לא מדובר בעוד שעון Android Wear בגוף יקר. אינטל עבדה ביחד עם טאג הויר כדי לבנות את השעון הזה בדיוק כמו כל שעון מכאני יקר אחר, עם אותם סטנדרטים בכל הקשור לרכיבים הפנימיים”.

טאג הויר Connected Modular 45mm. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר Connected Modular 45mm. מקור – TimeandWatches.

המילה Modular בשם השעון מתייחסת לעובדה שרוכשי השעון יכולים להזמין אותו במגוון רחב של קונפיגורציות – החל מצבעים שונים, צמידים שונים ועוד. בנוסף, היות ומדובר בשעון חכם, שכמו כל רכיב טכנולוגי מתיישן לאחר זמן מה (כן, כן, אנחנו יודעים, בניגוד לשעונים “אמיתיים” …), טאג הויר מציעה תוכנית טרייד אין במסגרתה רוכשי השעון יוכלו להחליף אותו כשהוא יתחיל להתיישן ולקבל תמורתו כל אחד מהשעונים המכאניים של החברה, כמובן בתוספת תשלום בהתאם לדגם שהלקוח יבחר.

אפשרויות שונות לעיצוב השעון. מקור - TheVerge.
אפשרויות שונות לעיצוב השעון. מקור – TheVerge.

ענקית טכנלוגיה נוספת שטאג הויר שיתפה איתה פעולה ביצירת השעון היא גוגל. השעון מגיע עם כל התכונות המתקדמות שהיינו מצפים למצוא בשעון חכם – התראות, גוגל טרנסלייט באמצעות מיקרופון, תשלומי NFC עם גוגל Pay (במדינות תומכות בשירות), GPS באמצעות גוגל מפות, מזג אוויר, הזרמת אודיו, תזכורות יומן, עוזרת וירטואלית ועוד. למרות שיתוף הפעולה ההדוק עם גוגל, השעון החדש פועל לא רק עם מכשירי אנדרואיד, אלא גם עם מכשירים של אפל.

אפשרויות הצמיד/רצועה של השעון החדש. מקור - TimeandWatches.
אפשרויות הצמיד/רצועה של השעון החדש. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש מגיע בקוטר של 45 מ”מ והוא מצויד בתכונות כמו מעקב פעילות וניטור פעילות ספורט, מד דופק מובנה, מד תאוצה, ג’יירוסקופ וממשק משתמש. את התכונות המתקדמות של השעון ניתן להפעיל באמצעות כפתורים פיזיים (שני כפתורים “דמויי כרונוגרף” בגוף השעון וכתר ששולט על התכונות הדיגיטליות), כמו גם באמצעות מסך המגע של השעון, בקוטר של 1.39 אינץ’.

טאג הויר Connected Modular 45mm. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר Connected Modular 45mm. מקור – TimeandWatches.

בעוד בשני הדורות הראשונים של השעון החכם שלה השתמשה טאג הויר בשבבים של אינטל, הפעם בחרה החברה בשבב של Qualcomm, ה-Snapdragon 3100, כרגע השבב המתקדם ביותר בשוק למכשירים מבוססי מערכת ההפעלה Wear OS של גוגל.

טאג הויר Connected Modular 45mm. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר Connected Modular 45mm. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר מציגה ביחד עם השעון חמש ערכות נושא המבוססות על שעונים מפורסמים של החברה, ביחד עם מיקרו-אפליקציות כמו שעון עצר, טיימר ושעון מעורר. בנוסף, החברה משיקה אפליקציה חדשה לעוסקים בספורט, Tag Heuer Sport, שתאסוף נתונים מפעילויות גופניות שונות כמו ריצה, רכיבה על אופניים, הליכה ואפילו גולף, כיאה לשעון שמיועד ללקוחות עם כיסים עמוקים במיוחד …

כמה עולה לנו כל התענוג הזה אתם שואלים? הגרסה הבסיסית של השעון תעלה 1,600 דולרים, אך קונפיגורציות שונות שלו, כמו למשל גרסת צמיד המתכת, יכולות להגיע למחיר של 1,950 דולרים. מדובר בתג מחיר יקר כמעט פי 3-4 מתג המחיר של השעון החכם של אפל, ששולט ללא עוררין בשוק, אבל טאג הויר לא מתכוונת להתחרות באפל או בסמסונג עם השעון החדש, אלא כמו עם השעונים הקודמים בסדרה, היא פשוט מנסה להציע אלטנרטיבה יוקרתית במיוחד לרוכשי שעונים חכמים, שרוצים שעון חכם עם ניחוח שוויצרי וקצת יותר יוקרה, לעומת כל שעון חכם אחר בשוק.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.