אין שעון שעונה יותר על ההגדרה של “שעון קיץ” מאשר שעון צלילה. שעון קיץ הוא שעון שישתל נהדר עם חולצה עם שרוול קצר, כשאתם יושבים על שפת הבריכה או על שפת הים ויכולים להמשיך איתו לקוקטייל או יודעים מה, סתם לשבת איתו בבידוד או ריחוק חברתי בימי הקיץ החמים. אם חיפשתם שעון קיץ חדש וצבעוני במיוחד, טאג הויר דאגה לכם עם שני שעונים חדשים בסדרה האקווה רייסר שלה – טאג הויר “Tortoise Shell” אקווה רייסר.

טאג הויר “Tortoise Shell” אקווה רייסר – מפרט טכני 

שני השעונים החדשים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 43 מ”מ. הגוף הוא הגוף המוכר של שעוני האקווה רייסר של טאג הויר עם הבזל עם הזיזים הבולטים. לוח השעונים מגיע עם הגימור המוכר של שעוני האקווה רייסר עם הפסים האנכיים, כשלוח אחד מגיע בצבע כחול ובדגם השני מקבלים לוח בצבע שחור.

טאג הויר "Tortoise Shell" אקווה רייסר. מקור - Monochrome Watches.
טאג הויר “Tortoise Shell” אקווה רייסר. מקור – Monochrome Watches.

החידוש העיקרי בשעונים הללו הוא הבזל הקרמי שלהם, שמגיע עם גימור שטאג הויר מכנה “Tortoise Shell” – שריון הצב. מדובר בגימור שכמעט ולא רואים בתעשיית השעונים והגורו חייב לציין שלא ברור לו למה, כי מדובר בגימור מעניין מיוחד בביצוע נפלא של טאג הויר.

טאג הויר "Tortoise Shell" אקווה רייסר. מקור - Monochrome Watches.
טאג הויר “Tortoise Shell” אקווה רייסר. מקור – Monochrome Watches.

הגימור הזה מיושם על הבזל הקרמי אשר מיוצר משרף בגימור שיש המעניק לשעון מראה של שריון צב או אם תרצו מעין אפקט מנומר. טאג הויר מציגה את הגימור המיוחד הזה על גבי שני שעונים כאמור, אחד בצבע כחול (עם לוח כחול מן הסתם) והשני על גבי בזל חום (עם לוח שחור).

גימור מיוחד המושג באמצעות שימוש בשרף בגימור שיש. מקור - Monochrome Watches.
גימור מיוחד המושג באמצעות שימוש בשרף בגימור שיש. מקור – Monochrome Watches.

האפקט המיוחד הזה נמצא בשימוש בעיקר בתעשיית משקפי השמש והקריאה וכאמור הוא כמעט ולא נמצא בשימוש בתעשיית השעונים.

תאורת סופר לומינובה בהירה במיוחד. מקור - Monochrome Watches.
תאורת סופר לומינובה בהירה במיוחד. מקור – Monochrome Watches.

מעבר לבזל המיוחד, השעונים הם שעוני אקווה רייסר “סטנדרטיים” עם אינדקסים בולטים ובזל צלילה של 60 דקות וכאמור הגוף המוכר של שעוני האקווה רייסר.

טאג הויר “Tortoise Shell” אקווה רייסר – מנגנון

השעונים החדשים מגיעים עם המנגנון המוכר של שעוני האקווה רייסר של טאג הויר – קליבר 5 של טאג הויר. אם אתם חובבי שעונים שמכבדים את עצמם אתם בטח כבר יודעים כי מדובר במנגנון אוטומטי המבוסס על מנגנון סליטה SW 200-1, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח של 38 שעות.

הגוף המוכר של שעוני האקווה רייסר. מקור - Monochrome Watches.
הגוף המוכר של שעוני האקווה רייסר. מקור – Monochrome Watches.

מה חדש בעצם?

לא צריך לחפש יותר מדי. מספיק שתסתכלו על התמונות ותבינו לבד. אם אתם בכל זאת צריכים שנחזור על זה, קוראים לזה “Tortoise Shell” ומדובר בגימור יוצא דופן ולא שגרתי בתעשיית השעונים.

כמה זה עולה לנו?

תג המחיר הרשמי של השעונים הללו עומד על 2,500 אירו והם צפויים להיות זמינים לרכישה במהלך חודש אוגוסט. השעונים מגיעים עם רצועת גומי עם גימור בתבנית עור תנין, בצבעים כחול ושחור – בחירה מוצלחת של טאג הויר שמעניקה לשעונים הללו מראה אלגנטי יותר מצד אחד, אבל מבלי לוותר על הנוחות הכל כך מתבקשת משעון צלילה לקיץ בדמות רצועת גומי.

רצועת גומי בגימור עור תנין. מקור - Monochrome Watches.
רצועת גומי בגימור עור תנין. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שעוני האקווה רייסר משמשים את טאג הויר לרוב כ”כר הניסויים” של החברה לחומרים חדשים וצבעים חדשים. התוצאה הסופית של השימוש באפקט ה-“Tortoise Shell” המיוחד היא יוצאת דופן וסביר מאוד להניח כי טאג הויר תשלב אותה בעתיד בשעונים נוספים של החברה.

למעבר לאתר של טאג הויר.