תערוכת באזל וורלד סיפקה לנו השנה (בעצם, כמו בכל שנה) מספר רב של דגמים חדשים ומפתיעים של שעונים ממיטב היצרניות בעולם, אבל אם עקבתם אחרי אתרי אינטרנט וקבוצות ברשתות החברתיות של חובבי שעונים, יכולתם לשים לב למספר דגמים שעוררו הרבה יותר עניין מאחרים, כשאחד המובילים שבהם, הוא הבלאק ביי GMT החדש מבית טודור, שהגיע בימים האחרונים לחנויות השעונים המובילות ברחבי העולם, ביניהן גם בישראל, אז הגיע הזמן שנעשה איתו היכרות רשמית.

פפסי הוא השחור החדש ?

סימן ההיכר הבולט ביותר של השעון החדש הוא בזל ה”פפסי” שלו – בזל כחול אדום, שעליו מופיעות ספרות לשעון בתצורת 24 שעות, כשהצבע הכחול מייצג את שעות הערב והלילה והצבע האדום מייצג את שעות היממה, כשהשעון מזכיר מאוד שעוני צלילה משנות החמישים והשישים של המאה הקודמת, בעיקר הודות לגוון המט של הבזל והפונט המעט מיושן, על גבול הוינטאג’, שבו טודור עושה שימוש בספרות שעל הבזל.

מאפיין בולט נוסף של השעון הוא מחוגי ה-“SnowFlake” – פתיתי שלג, המחוגים שהפכו לאחד מסימני ההיכר של טודור ובמיוחד מחוג ה-GMT האדום.

עבור טודור מתבקש בצעד מתבקש בסך הכל, אחרי שסדרת הבלאק ביי צברה לה מעריצים רבים בשנים האחרונות ועזרה לחברה להתבדל מחברת האם שלה, רולקס, ולהתבלט בזכות עצמה ולקנות לה מעמד משל עצמה בקרב חובבי השעונים, הרי שכדי להשלים את הסדרה טודור הייתה צריכה שעון GMT, כשהיא בחרה לעשות את זה בדרך בולטת במיוחד, עם בזל הפפסי האיקוני שמזוהה עם דגמי GMT ותיקים של רולקס מהמאה הקודמת – בדיוק באותה שנה שבה רולקס בוחרת להשיק גרסת פפסי GMT חדשה …

הבלאק ביי GMT מגיע בגוף בגודל של 41 מ”מ ובעובי של 14.6 מ”מ, כשטודור מצליחה לדחוס את פונקציית ה-GMT אל תוך השעון מבלי להפוך את השעון לעבה יותר, בזכות מספר “טריקים” עיצוביים. בצד הימני של גוף השעון נמצא כתר גדול יחסית ביחס לגוף השעון ולעובי שלו – עוד סימן היכר של סדרת הבלאק ביי של טודור, ביחד עם זכוכית הספיר הבולטת מעט של השעון.

מתחת למכסה המנוע

בתוך הבלאק ביי GMT של טודור נמצא את מנגנון ה-MT6522 של טודור – מנגנון מייצור עצמי של החברה, שנמצא גם בדגמי הבלאק ביי כמו ההריטג’ והבלאק ביי דארק. המנגנון מגיע בקוטר של 31.8 מ”מ ובעובי של 7.52 מ”מ. המנגנון הוא אוטומטי כמובן, כלומר כזה שמופעל באמצעות תנועד היד ולא סוללה או מתיחה ידנית והוא שומר על אנרגיה למשך 70 שעות. בתוך המנגנון נמצא 28 אבנים, כשהוא פועל בקצב של 28,800 סיבובים לשעה. המנגנון זכה לאישור COSC Chronometer Certified.

3 גרסאות ל-GMT שלי

הטודור בלאק ביי GMT מגיע בשלוש גרסאות שונות – אחת עם צמיד מתכת, השניה רצועת עור חומה והשלישית היא רצועת בד שחורה שבמרכזה פס אדום, כשגם הוא מגיע בצורה דהויה מעט, שמתכתבת היטב עם המראה הוינטאג’י של השעון.

לסיכום

הבלאק ביי GMT הפך כמעט באופן מיידי לאחד מהשעונים המדוברים ביותר מבין הדגמים שהושקו בתערוכת באזל וורלד 2018 וההערכה שלנו היא שהוא הולך להיות שעון איקוני במיוחד וכזה שישדרג את המעמד של טודור בעולם השעונים. אם אתם חובבים של המותג או שחיפשתם שעון GMT אבל לא רציתם להיכנס לרשימת המתנה בת כמה שנים לקניית רולקס GMT – טודור דאגה לכם לאלטרנטיבה מצוינת.

לאתר טודור העולמי