“משפחה לא בוחרים” – משפט שתמיד נאמר במקרים שבהם יש עימות או ויכוח עם בני המשפחה הקרובים אלינו. במקרה של טודור (Tudor), לא רק שהמשפחה טובה, אלא מכל עימות או ויכוח (אם אלו בכלל קורים) יוצאים רק דברים טובים. אין ספק שחברת טודור מיצבה את עצמה בשנים האחרונות כחברה עצמאית, בעלת יכולות פיתוח ותכנון, שימוש בחומרים מתקדמים, מנגנוני אינהאוס מעולים ומוניטין שהולך וצובר תאוצה בעולם השעונים ובעולם כולו.

בשנתיים האחרונות הוציאה טודור לאוויר העולם דגמים שכבשו את עולם השעונים (כמו למשל הטודור בלאק ביי 58 והבלאק ביי GMT פפסי) ומיקמו את טודור גבוה יותר בסולם החברות האיכותיות והיוקרתיות. כזה הוא גם השעון שקיבלתי השבוע לסקירה – רפרנס 79733N, שקיבל את השם הקליט – ״סטיל אנד גולד״ (“S&G” – פלדה וזהב), או בעגה העממית – טוטון. 

במבט ראשון, כמאמר השיר ״אנחנו שנינו מאותו הכפר״…לא קשה לזהות את השייכות המשפחתית של דגם זה למשפחת בלאק ביי המוכרת. אותו קייס בקוטר 41 מ״מ, אותו בזל לא קרמי, אותו כתר מפורסם שבולט החוצה בהפגנתיות עם סמל הוורד המפורסם, אותה עמידות למים של 200 מטר ואפילו אותו צמיד פלדה עם הסוגר האהוב והמוכר.

אפילו המנגנון שמתחת לכל החבילה הוא מנגנון האינהאוס החדש (יחסית…משנת 2015) מדגם MT5612, שהחליף את מנגנון ה-ETA המוכר ושקיבל כבר הרבה שבחים מהתעשייה (מוסמך COSC, עם 70 שעות עתודה, בתדר 4 הרץ). אז מה בכל זאת שונה כאן? ראשית, החומרים שמהם עשוי השעון הם שילוב של פלדה וזהב. הכתר עשוי מזהב והצמיד משולב זהב עם פלדה, אם כי יש לציין כי הזהב על גבי חוליות הצמיד הוא מעין שרוול, ולא עשוייה זהב במלואה, בניגוד למשל לשעוני הטוטון של רולקס.

שנית, לוח השעון שחור, בתצורה המוכרת של טודור, אבל בדגם זה נוסף התאריכון בשעה 3. רבים וטובים ששיבחו את סדרת הבלאק ביי טענו תמיד שרק תאריך יהפוך את השעון למושלם, אז הנה! טודור הקשיבה וברפרנס הזה הוסיפה את התאריך ללוח. לסיכום, אז מה יש לנו פה? שעון צלילה איכותי, עמיד ל-200 מטר, עשוי מפלדה וזהב, כולל תאריך, עם מנגנון אינהאוס איכותי, צמיד פלדה וזהב עם סוגר מאובטח והארכת צלילה…פשוט ממתק! קשה שלא להתאהב בשעון הזה, במיוחד לאוהבי שעוני הצלילה.

השעון נמסר לסקירה באדיבות ״שניידר שעונים״  רעננה.