אנחנו ממשיכים לסקור כאן באתר את השעונים החדשים של היצרניות השונות מתערוכת Watches & Wonders 2022, כשהיום אנחנו מגיעים אל טודור. חברת הבת של רולקס השיקה במסגרת התערוכה שעון חדש – טודור בלאק ביי פרו (Black Bay Pro) – שעון עם פונקציית GMT – אזור זמן שני, בעיצוב רטרו מיוחד. שעון שמיועד, ככל הנראה, לחובבי וינטאג׳ שמרבים לטוס. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

טודור בלאק ביי פרו – מפרט טכני

השעון החדש של טודור מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים. השעון מגיע עם בזל קבוע בגימור מוברש ועם כתר בעיצוב חדש, עליו אנו מוצאים כמובן את לוגו הורד של טודור. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

טודור בלאק ביי פרו. מקור - timeandwatches.
טודור בלאק ביי פרו. מקור – timeandwatches.

מאחורי זכוכית הספיר של השעון אנו מוצאים את הלוח השחור של השעון, כשהאלמנט הבולט בו הוא מחוג ה-GMT. טודור בוחרת במחוג ״פתית שלג״ (Snowflake) בצבע צהוב. המחוג הזה בולט על פני לוח השעון, שמגיע במראה וינטאג׳י מעט.

טודור בלאק ביי פרו. מקור - timeandwatches.
טודור בלאק ביי פרו. מקור – timeandwatches.

טודור משתמשת באינדקסים מונובלוק העשויים מקרמיקה זרחנית (Monobloc Luminos Ceramic). טודור בוחרת בגוון קרם-בז׳, שכאמור מעניק לשעון מראה מיושן.

הבזל הקבוע בגימור מוברש ומחוג ה-gmt הצהוב. מקור - timeandwatches.
הבזל הקבוע בגימור מוברש ומחוג ה-gmt הצהוב. מקור – timeandwatches.

השעון יגיע בשלוש גרסאות שונות – עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד, רצועת גומי שחורה או רצועת נאטו עם פס צהוב במרכזה.

אינדקסים קרמיים זרחניים. מקור - timeandwatches.
אינדקסים קרמיים זרחניים. מקור – timeandwatches.

טודור בלאק ביי פרו – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר MT5652. מנגנון אינהאוס של טודור, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר והוא מצויד בקפיץ איזון לא סיליקוני, שמגביר את העמידות שלו לשדות מגנטיים.

אז מה חדש בעצם?

טודור ממשיכה להרחיב את סדרת הבלאק ביי שלה, עם שעון GMT חדש (ולא היחיד שהיא מציגה במסגרת התערוכה), במראה ששואב השראה ברורה משעון האקספלורר II רפרנס 1655 של רולקס.

רצועת בד, גומי או צמיד מפלדת אל-חלד. מקור - timeandwatches.
רצועת בד, גומי או צמיד מפלדת אל-חלד. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס M79470, יגיע כאמור עם רצועות בד או גומי ועם צמיד פלדת אל-חלד. הדגם היקר יותר יהיה כמובן הדגם עם צמיד פלדת האל-חלד. תג המחיר שלו יעמוד על 4,000 דולרים. הדגמים עם רצועת הבד או הגומי יהיו זולים יותר, עם תג מחיר של 3,675 דולרים. השעונים זמינים לרכישה באופן מיידי ברחבי העולם.

טודור בלאק ביי פרו. מקור - timeandwatches.
טודור בלאק ביי פרו. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

הבשורה המעניינת ביותר בשעון הזה, אם אתם מצליחים להתעלם מהעיצוב הוינטאג׳י המיוחד, ששואב כאמור את ההשראה שלו מרפנס 1655 של רולקס, היא העובדה שטודור משיקה שעון GMT בגוף בקוטר של 39 מ״מ. גוף השעון הזה מוכר לנו משעוני הבלאק ביי 58 של טודור, שעונים פופולריים ואהובים במיוחד בקרב חובבי שעונים, שנחשבים נוחים מאוד לענידה. טודור מציידת את השעון במנגנון ״Flyer GMT” – מנגנון שמאפשר הזזה של מחוג השעות בקפיצות של שעה בכל פעם. פונקציה חשובה לכאלו שבאמת מרבים לטייל הרבה ולנדוד בין אזורי זמן.

השורה התחתונה שלנו? טודור ממשיכה להיות כל מה שרולקס לא, זה אומר בין היתר מקשיבה ללקוחות שלה ובעיקר – משיקה שעונים שזמינים לרכישה לציבור הרחב (בדרך כלל …).

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טודור.