רצף ההשקות והעדכונים בחודשים האחרונים גורם לנו (למרבה השמחה) ללא מעט “צרות” במערכת הגורו. מה לפרסם ובעיקר מתי לפרסם. אחת מהכתבות “שנפלו לנו בין הרגליים” היא הכתבה על השעון הבא. טודור בלאק ביי קרמי.  אתם כבר בטח מכירים את השעון הזה היטב, אז השתדלנו לתת לכם נקודת מבט חדשה, שלא בטוח ששמתם לב אליה עד עכשיו. מוזמנים להצטרף לגורו ולראות מה קורה כשרולקס עושה אומגה.

טודור בלאק ביי קרמי – מפרט טכני

שעון הבלא ביי הקרמי של טודור מגיע בגוף המוכר של שעוני הסדרה. גוף בקוטר של 41 מ”מ, שכפי שאפשר להבין משמו, מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה.

טודור בלאק ביי קרמי. מקור - TimeandWatches.
טודור בלאק ביי קרמי. מקור – TimeandWatches.

טודור שילבה בשעון לוח שחור, עם אינדקסים ומחוגים לבנים. שילוב הצבעים הזה פשוט נהדר ומקנה לשעון הזה מראה קרבי וספורטיבי. טודור תשווק את השעון עם רצועת עור שחורה או רצועת בד שחורה עם פס לבן במרכזה.

טודור בלאק ביי קרמי. מקור - TimeandWatches.
טודור בלאק ביי קרמי. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם בזל קרמי בצבע שחור, לראשונה בשעונים של טודור. בשעון אנו מוצאים כמובן את  מחוג השעות המוכר של טודור, כשהשעון מגיע ללא תאריכון.

לראשונה אצל טודור - בזל קרמי. מקור - TimeandWatches.
לראשונה אצל טודור – בזל קרמי. מקור – TimeandWatches.

טודור בלאק ביי קרמי – מנגנון

טודור משלבת בשעון החדש את קליבר MT5602-1U. זוכרים שבתחילת הכתבה אמרנו לכם שרולקס עושה אומגה? ההסבר מגיע מיד.

קליבר MT5602-1U. מקור - TimeandWatches.
קליבר MT5602-1U. מקור – TimeandWatches.

ה-MT5602-1U הוא בעצם מנגנון הבית של טודור. אותו מנגנון מפורסם שטודור העבירה לברייטלינג במסגרת עסקת המנגנונים שבו טודור קיבלה מנגנון כרונוגרף. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות והוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. אז מה מיוחד בו כל כך?

גב שקוף לשעון. מקור - TimeandWatches.
גב שקוף לשעון. מקור – TimeandWatches.

העובדה שהוא מגיע עם הסמכת MASTER CHRONOMETER. ובעברית – מאסטר כרונומטר. נשמע לכם מוכר? אתם לא טועים. זאת ההסמכה של ה-COSC שמגיעה עם המנגנונים הקו-אקסיאליים של אומגה. עכשיו בואו נחכה קצת עם המידע הזה, כדי שיהיה לנו מה לכתוב בפסקה הבאה – אז מה חדש בעצם בשעון הזה. השעון מגיע כפי שניתן לראות עם גב שקוף, כפי שראינו בשעוני הבלאק ביי שטודור השיקה בתערוכת Watches & Wonders.

אז מה חדש בעצם?

אנחנו ממש אבל ממש שמחים ששאלתם את השאלה הזאת. שימו לב מה קורה בשעון הזה. טודור משיקה את השעון עם מנגנון עם הסמכת מאסטר כרונומטר. הסמכה שהייתה מגיעה עד לשעון הזה באופן בלעדי עם השעונים של אומגה. התואר מאסטר כרונומטר היה מעין תואר של כבוד לשעונים של אומגה והיה בלעדי להם. לכולנו ברור שבטודור לא באמת עושים משהו בלי שברולקס יאשרו זאת מראש. אז אנחנו כותבים את זה בערבון מוגבל, אבל אנחנו מאמינים שהדברים בהחלט עובדים ככה.

איזה רצועה אתם מעדיפים? מקור - TimeandWatches.
איזה רצועה אתם מעדיפים? מקור – TimeandWatches.

מה בעצם קורה כאן? רולקס שולחת מנגנונים של המותג “הקטן” שלה, טודור, לקבל את הסמכת המאסטר כרונומטר של ה-COSC. אפשר להגיד שמדובר בדרך נפלאה “להקטין” את אומגה עם הסמכת המאסטר כרונומטר שלה. אם עד עכשיו אומגה התגאתה בעובדה שהשעונים שלה הם היחידים עם ההסמכה הזאת, הנה מגיע מנגנון הבית של המותג הקטן של תאגיד רולקס וקוטף את ההסמכה הזאת בקלות ….

בנוסף, כפי שציינו, השעון מגיע עם גב שקוף, כמו השעונים האחרונים בסדרת הבלאק ביי של טודור ועם בזל קרמי, לראשונה אצל טודור.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, טודור בלאק ביי קרמי, רפרנס 79210CNU מגיע במחיר של 4,510 דולרים. טודור משווקת אותו עם 5 שנות אחריות – הניתנות להעברה. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

טודור בלאק ביי קרמי. מקור - TimeandWatches.
טודור בלאק ביי קרמי. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אפשר להתייחס לשעון הזה בשתי דרכים. אם אתם מאמינים שאין שום קשר בין רולקס לטודור ושלטודור יש עצמאות מלאה, אנחנו שמחים בשבילכם על האופטימיות והתמימות – תשמרו על הגישה הזאת.  אבל בואו נתייחס לשעון הזה מנקודת המבט הזאת. אם זאת נקודת המבט שלכם, אז טודור בהחלט שיחקה אותה, עם שעון במראה נפלא, מנגנון מתקדם עם הסמכה יוקרתית ותג מחיר אטרקטיבי.

טודור בלאק ביי קרמי. מקור - TimeandWatches.
טודור בלאק ביי קרמי. מקור – TimeandWatches.

אם אתם קצת פחות תמימים וחושבים (כמו הגורו) שטודור לא עושה שום צעד בלי שרולקס תאשר אותו, אז נקודת המבט מעט שונה. כאן אפשר להגיד שטודור, אה סליחה, רולקס, עשתה שח-מט לאומגה. רולקס בעצם “גנבה” לאומגה את ההסמכה הכל כך יוקרתית שלה, שאומגה התגאתה בה בפרסומים רבים והעניקה אותה למותג הקטן והתקציבי שלה.

אנחנו לא נותנים בדרך כלל ציונים לשעונים, אבל כאן נחרוג ממנהגנו וניתן ציון מושלם למהלך של רולקס …

למעבר לאתר של טודור.