אחרי החלק הראשון של הסקירה שלנו של השעונים החדשים של רולקס לשנת 2024 (החלק השני של הסקירה בשבוע הבא), הגיע הזמן להכיר חלק מהשעונים החדשים של האחות הקטנה של רולקס, טודור. טודור אמנם לא הציגה מגוון רחב של דגמים כמו רולקס, אבל אחד השעונים המעניינים ביותר שהציגה החברה מגיע בגוף העשוי מזהב צהוב – טודור בלאק ביי 58 זהב 18 קראט. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

טודור בלאק ביי 58 זהב 18 קראט – מפרט טכני

השעון החדש של טודור מגיע בגוף המוכר של שעוני הבלאק ביי 58 של טודור, בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 12.7 מ״מ, כשמעל לוח השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר כיפתית.

טודור בלאק ביי 58 זהב 18 קראט
טודור בלאק ביי 58 זהב 18 קראט

הבזל של השעון ולוח השעון מגיעים בגוון ירוק-זית, עם אינדקסים ומחוגים במילוי סופר לומינובה בגוון לבן מיושן מעט.

בזל ולוח בגוון ירוק זית
בזל ולוח בגוון ירוק זית

אם השעון הזה נראה לכם מוכר, אתם לא טועים. בשנת 2021 טודור הציגה שעון כמעט זהה, עם גוף זהב צהוב 18 קראט, אלא שבניגוד לשעון החדש, השעון משנת 2021 הגיע עם רצועת עור והפעם אנחנו מקבלים צמיד זהב מלא עם השעון הזה. שילוב שכפי שתראו בהמשך הכתבה שלנו, הופך את השעון הזה לשעון היקר ביותר בקולקציה של טודור.

טודור בלאק ביי 58 זהב 18 קראט – מנגנון

בתוך השעון החדש אנחנו מוצאים את קליבר MT5400 של טודור – מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. המנגנון מכיל קפיץ סיליקוני לשיפור העמידות המגנטית שלו והוא כמובן מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טודור, רפרנס 79018V-006, מגיע עם תג מחיר של 32,100 דולרים אמריקאיים או 128,200 ש״ח בישראל. השעון מגיע בייצור סדרתי.

אז מה חדש בעצם?

אם אתם עוקבים אחרי הכתבות שלנו, אתם כנראה זוכרים שאנחנו בדרך כלל מספרים לכם קודם מה חדש בשעון ורק אחר כך מספרים כמה הוא עולה לנו. אבל הפעם החלטנו לחרוג ממנהגנו כי כשראינו בפעם הראשונה את תג המחיר של השעון החדש חשבנו שאנחנו מפספסים משהו, עד שהבנו שאנחנו לא טועים. אל תבינו אותנו לא נכון, מדובר בתמחור סביר לחלוטין לשעון זהב מלא (גוף שעון וצמיד עשויים מזהב), כשנזכרים שמדובר באחות הקטנה של רולקס ויצרנית שעונים נהדרת בפני עצמה, אבל זה מרגיש קצת מוזר לשמוע על שעון של טודור, החברה שאוהבים לקרוא לה “רולקס לעניים״ מגיע עם תג מחיר כזה.

השעון היקר ביותר בקולקציה של טודור
השעון היקר ביותר בקולקציה של טודור

השורה התחתונה

טודור בוחרת בגוון ירוק מיוחד לבזל וללוח של השעון, גוון שמשתלב בצורה נהדרת עם הגוון של הזהב הצהוב ומקנה לשעון הזה מראה מיוחד וקצת פחות ״יוקרתי״, בין היתר בשל הגימור המוברש של גוף השעון והצמיד, שמקנים לו מראה של ברונזה כמעט.

מראה כמעט של ברונזה לגוף השעון
מראה כמעט של ברונזה לגוף השעון

תג המחיר קצת קשה לעיכול, אבל אם אתם רוצים להוציא 30 אלף דולרים על שעון צלילה מזהב ולא רוצים להיכנס לרשימות ההמתנה של רולקס, יכול להיות שהשעון החדש של טודור הוא פתרון לא רע עבורכם.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טודור.