את השעון הבא כמעט ואין צורך להציג. אפשר להגיד שלמרות שהוא נחשב לדגם חדש של טודור לשנות 2020, אין כמעט חובב שעונים שמכבד את עצמו שלא ידע שהשעון הזה צפוי להגיע אלינו מתישהו בקרוב, כשהשאלה היחידה הייתה האם הוא יגיע אלינו בשנת 2020 או בשנת 2021. אז את התשובה קיבלנו – טודור בלאק ביי 58 2020 – עכשיו בחול NAVY – הלהיט הבא מבית טודור? 

טודור בלאק ביי 58 2020 – מפרט טכני

את הטודור בלאק ביי 58 אנחנו מאמינים שלא באמת צריך להציג. הדגם המקורי הוצג בתערוכת באזלוורלד 2018, כשהוא מציע את העיצוב המוכר של שעוני הבלאק ביי הריטאג’ של טודור בגוף קצת יותר קומפקטי, בקוטר של 39 מ”מ. אמנם מדובר בגודל שנחשב היום לקוטר קצת קטן עבור שעוני צלילה, כשנדמה כי כל יצרנית שעוני יוקרה חושבת שגדול יותר = טוב יותר, אבל בסך הכל כפי שניתן היה לראות באינספור ביקורות וסקירות ברחבי הרשת, הבלאק ביי 58 היה נוח הרבה יותר לענידה ולא היה נראה קטן במיוחד לעומת הדגם הרגיל, שהגיע בקוטר של 41 מ”מ.

טודור בלאק ביי 58 2020 בכחול NAVY. מקור - Watchonista.
טודור בלאק ביי 58 2020 בכחול NAVY. מקור – Watchonista.

השעון הפך תוך זמן קצר ללהיט, כשהוא מגיע עם מנגנון תוצרת בית של טודור ונחשב לאחד השעונים עם התמורה הגבוהה ביותר למחיר בשוק שעוני היוקרה כיום. עכשיו מה שנשאר לטודור לעשות זה לשחזר את ההצלחה – אבל בצבע אחר. בעוד הדגם הראשון של הבלאק ביי 58 היה עם לוח שחור ובזל שחור, הפעם טודור משיקה את השעון עם בזל ולוח בצבע כחול NAVY. מדובר בחידוש עבור טודור לא רק בליין הבלאק ביי 58 שלה, אלא בסדרת הבלאק ביי כולה, כשעד היום היא השיקה שעונים עם לוחות שחורים אבל עם בזל בצבעים אחרים – כחול או אדום, כשאין ספק כי ההתאמה בין צבע הבזל לצבע לוח השעון מעניקים לשעון מראה קלאסי ואלגנטי יותר. 

טודור בלאק ביי 58 2020 בכחול NAVY. מקור - WATCHTIME.
טודור בלאק ביי 58 2020 בכחול NAVY. מקור – WATCHTIME.

השעון החדש מגיע כאמור בגוף בקוטר של 39 מ”מ, עם בזל כחול ולוח כחול, כשעל גבי הלוח סמני שעות בצבע לבן עם תאורת סופר-לומינובה, ללא תאריכון. הבחירה של טודור בלוח ללא תאריכון משדרגת עוד יותר את המראה הקלאסי של השעון והופכת את הלוח לנקי הרבה יותר מהפרעות. בשעה שלוש אנו מוצאים כמובן את כתר השעון עם הלוגו של טודור.

לוח כחול נקי. מקור - Watchtime.
לוח כחול נקי. מקור – Watchtime.

טודור תשווק את השעון ב-3 קונפיגורציות שונות – עם רצועת נאטו כחולה עם פס אפור במרכזה, עם רצועת עור כחולה עם תפרים לבנים וכמובן עם צמיד מפלדת אל-חלד. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים. 

טודור בלאק ביי 58 2020 – מנגנון

השעון יגיע עם קליבר MT5402. מנגנון אוטומטי תוצרת בית של טודור, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, עם רזרבת כוח של 70 שעות.

קליבר MT5402 של טודור. מקור - Watchtime.
קליבר MT5402 של טודור. מקור – Watchtime.

המנגנון הוא מנגנון מאושר כרונומטר ומגיע עם 27 אבני חן בתוכו.

מה חדש בעצם?

בלאק ביי 58. בצבע כחול NAVY. כשגם לוח השעון וגם בזל השעון באותו צבע. זהו. שום חדשנות או שמא “חדשנות” בסגנון רולקס? הגורו לא יודע להחליט. מה שבטוח, טודור הפכה בשנים האחרונות ל-אנטי רולקס, בעיקר בכל הקשור להקשבה ללקוחות. אם חובבי המותג רולקס מבקשים במשך מספר שנים סאבמרינר חדש או שעון כזה או אחר, רולקס תחליט להשיק דווקא GMT MASTER II עם צמיד חדש. לעומת זאת, בטודור, אחרי ההשקה של הבלאק ביי 58 בצבע שחור, רבים ציפו לגרסה הכחולה של השעון ובאופן מפתיע, טודור נענתה לבקשה והשיקה שעון כזה. 

עם רצועת עור כחולה. מקור - Watchtime.
עם רצועת עור כחולה. מקור – Watchtime.

כמה זה עולה לנו?

3,375 דולרים לגרסאות רצועת הבד או העור או 3,700 דולרים לגרסת צמיד פלדת האל-חלד. ממש כמו הבלאק ביי 58 השחור – הכי הרבה שעון שאפשר לקבל ב(כמעט) הכי פחות כסף. 

עם רצועת נאטו. מקור - Watchtime.
עם רצועת נאטו. מקור – Watchtime.

השורה התחתונה

האמת שכמו שסיפרנו לכם בתחילת הכתבה, השעון הזה היה אחד הדגמים שכל חובב שעונים ידע שיגיע אלינו מתישהו בקרוב, ככה שאנחנו לא באמת מתרגשים ממנו, עם כל המראה האלגנטי והמיוחד שלו. מה שהרבה יותר מעניין בהשקה הזאת, זה שבעצם מדובר בהשקה של טודור, חברת הבת-אחות (תחליטו אתם, אנחנו לא נריב אתכם על הבחירה שלכם …) של רולקס, שאמורה להשיק ממש בקרוב שעונים חדשים, כשעל פי ההערכות ברשת וההערכות של הגורו, היא צפויה להשיק שעון סאבמרינר חדש. האם הבלאק ביי 58 בצבע כחול NAVY היה ניסוי כלים של רולקס לקראת ההשקה של השעונים החדשים של החברה? בקרוב נדע … 

למעבר לעמוד קולקציית בלאק ביי 58 באתר של טודור.