כשאנחנו חושבים על טודור (Tudor), יצרנית השעונים השוויצרית, שנחשבת לחברה-בת של רולקס, סביר להניח שהדבר הראשון שחושבים עליו הוא ליין שעוני הספורט של החברה, עם דגמים נהדרים כמו הפלאגוס או הבלאק ביי, אבל לטודור יש מגוון רחב של סדרות שעונים בליין המוצרים של החברה, משעוני כרונוגרף ועד לשעוני דרס, כשבלא מעט מקרים השעונים האחרים של החברה, כלומר כאלו שהם לא שעוני צלילה, די עוברים מתחת לרדאר של חובבי השעונים. השבוע השיקה טודור באירוע בהונג קונג את סדרת ה-Glamour Double Date המחודשת שלה, בו השתתף גם אולי השגריר המפורסם ביותר של החברה – דיוויד בקהאם.

סדרת ה-Tudor Glamour Double Date החדשה

כאמור, מדובר בסדרת שעונים שכבר הייתה קיימת בליין של טודור, אלא שטודור רעננה את העיצוב של השעונים הללו ושילבה בהם מנגנון אין-האוס, כשהעיצוב החדש של השעונים קצת יותר מודרני וקצת יותר גברי לעומת העיצוב הקודם.

סדרת ה-Glamour Double Date החדשה, רפרנס 57100 ורפרנס 57103, הם שעונים שמגיעים בקייס מתכתי בקוטר של 42 מ”מ, עם תת-חוגה לתצוגת השניות, ותצוגת תאריך המבוססת על שני חלונות – אחד לספרת העשרות ואחד לספרת האחדות של התאריך.

שעון בסדרת ה-Glamour Double Date החדשה של טודור. מקור - טודור.
שעון בסדרת ה-Glamour Double Date החדשה של טודור. מקור – טודור.

במסגרת סדרת ה-Glamour Double Date החדשה, טודור השיקה כ-22 וריאציות שונות של השעון, ואפשרויות הבחירה נעות בין גוף שעון מפלדת אל חלד (רפרנס 57100), בגרסת טו-טון (רפרנס 57103) עם גוף שעון מוזהב, לוחות שעון בצבעי אוף וויט (Opaline), כסף, שמפניה או שחור, מחווני שעה סטנדרטיים, או כאלו עשויים יהלום, ובנוסף ניתן לבחור בין רצועת עור עם אבזמים מתקפלים או צמידי מתכת תואמים.

כל השעונים בסדרה מגיעים עם מנגנון MT5641, מנגנון בית מתוצרת טודור, אשר מגיע עם קפיץ איזון סיליקוני, מנגנון צבירת אנרגיה של 70 שעות ועמידה בתקן ה-COSC Chronometer.

למעשה, שעון ה-Glamour Double Date החדש, בגוף מפלדת אל-חלד ורצועת עור, הופך להיות השעון הנגיש ביותר של טודור עם מנגנון מתוצרת בית, כשהוא מגיע עם תג מחיר של 3,200 דולרים.

בטודור מציינים כי “הבזל הכפול החדש מגיע עם שיפוע קל, אשר יוצרת תבליט ייחודי ומרחיבה בעדינות את הקצוות של גוף השעון המלוטש. אלגנטי אבל מודרני, דרסי אבל עדיין שמיש, עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים”.

במסגרת העיצוב מחדש של הסדרה, בטודור חידשו גם את העיצוב של לוח השעון, עם טקסטורות חדשות ושילובי צבעים חדשים, עם תוספת חדשה של לוח כסוף עם מחוגי שעות ודקות בצבע כחול או לוח כסוף עם מחוגי שעות ודקות מוזהבים, כשהגרסה הכחולה היא ללא ספק בעלת המראה הקז’ואלי יותר, אם כי הגרסה המוזהבת היא ורסטילית יותר.

חלק מגרסאות סדרת ה-Glamour Double Date החדשה של טודור.
חלק מגרסאות סדרת ה-Glamour Double Date החדשה של טודור.

על הלוח של השעונים נמצא כאמור טקסטורות חדשות, כשהלוח מורכב ממעין מדליון פנימי עם תבנית גדרון (Gadroon) – חריצים אנכיים, ביחד עם טבעת היקפית עם גימור “קרני שמש” וכאמור הלוח הקטן לתצוגת השניות באזור השעה 6 של השעון.

טודור ממשיכה את השנה המצוינת שלה, שהתחילה עם השקת ה-Black Bay GMT וה-Black Bay 58 בתערוכת באזל השנה, כשבדיוק לפני מכירות החגים הנוצריים והשנה הלועזית החדשה, החברה משיקה סדרת שעוני דרס-קז’ואל במחירים נגישים, עם מנגנון בית מתקדם ועם מגוון רחב של שילובים בסדרה, שמאפשרים לכל חובב שעונים (כמעט) למצוא את הגרסה המועדפת עליו בסדרה החדשה, כשאין ספק כי המנגנון החדש שהשיקה טודור עם השעונים הללו, ה-MT5641 יופיע בקרוב בדגמים נוספים של שעונים של החברה.

לאתר טודור העולמי