שעון הפלאגוס של טודור הפך בשנים האחרונות לאחד משעוני הצלילה האהובים ביותר בקרב חובבי שעוני צלילה ״מקצועיים״. עם זאת, מאז השקתו בשנת 2012, רבים קיוו לראות גרסה קטנה יותר של השעון שהגיע בקוטר של 42 מ״מ, בגוף שעון שהציע עמידות למים בעומק של עד ל-500 מטרים. בטודור, כמו בטודור, מקשיבים ללקוחות החברה, גם אם באיחור מסוים וכחלק מהמגמה המתמשכת של השקת גרסאות קטנות יותר של שעונים של החברה בקוטר של 39 מ״מ (הבלאק ביי 58 והבלאק ביי פרו), מגיע תורו של הפלאגוס, עם שעון חדש שמגיע אלינו במסגרת תערוכת-כנס Geneva Days, שהתקיימה בשבוע האחרון בשוויץ. טודור פלאגוס 39 – מוזמנים להכיר את שעון הצלילה החדש של טודור ביחד איתנו.

טודור פלאגוס 39 – מפרט טכני

במבט ראשון נראה כי טודור פשוט הקטינה את שעון הפלאגוס שלה, אבל כשמתחילים להתעמק בשעון החדש ובמפרט הטכני שלו, אנו מגלים מספר שינויים משמעותיים.

טודור פלאגוס 39. מקור - Ablogtowatch.
טודור פלאגוס 39. מקור – Ablogtowatch.

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 2, בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 11.8 מ״מ. טודור משלבת בשעון את הבזל המוכר של סדרת הפלאגוס, כאשר האינדקסים על הבזל מגיעים עם תאורת סופר לומינובה.

טודור פלאגוס 39. מקור - Ablogtowatch.
טודור פלאגוס 39. מקור – Ablogtowatch.

אם שעון הפלאגוס המקורי (או שמא ״האח הגדול״?) הגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-500 מטרים ועם שסתום הליום, הרי שהשעון החדש מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים ״בלבד״.

הלוח החדש של השעון. מקור - Hodinkee.
הלוח החדש של השעון. מקור – Hodinkee.

שינוי נוסף, או למעשה שני שינויים נוספים בשעון החדש, שקל לפספס ממבט ראשון, הם התאריכון שחסר בשעון החדש והעובדה שטודור ״צמצמה״ את מספר השורות שעל לוח השעון לארבע במקום חמש.

טודור פלאגוס 39 – מנגנון

אחד השינויים המשמעותיים בשעון החדש לעומת השעון המקורי הוא המנגנון החדש שבו משתמשת טודור. טודור משלבת בשעון הפלאגוס 39 את קליבר MT5400 שלה, כשבפלאגוס הקודם קיבלנו את קליבר MT5612. שני המנגנונים מגיעים עם מפרט טכני די זהה, כשמדובר במנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות. קליבר MT5400 הוא מנגנון שמגיע עם הסמכת כרונומטר, כשטודור משלבת אותו בשעונים האחרונים שלה. 

רצועת גומי ״אינטגרלית״. מקור - Hodinkee.
רצועת גומי ״אינטגרלית״. מקור – Hodinkee.

אז מה חדש בעצם?

גרסה ״קטנה״ של שעון הצלילה המוצלח והפופולרי של טודור, בקוטר שרבים ציפו לראות מהחברה כבר זמן מה, כשהשעון החדש מגיע עם מספר נגיעות עיצוביות חדשות.

כמה זה עולה לנו?

ממש כמו שעון הפלאגוס הגדול יותר, טודור תשווק את שעון הפלאגוס החדש עם צמיד טיטניום תואם, כשביחד עם השעון תגיע גם רצועת גומי שחורה, עם קצוות המשתלבים בגוף השעון היוצרים מראה של רצועה אינטגרלית. השעון החדש מגיע במחיר של 4,400 דולרים, מה שממקם אותו ממש באמצע בין הפלאגוס 42 מ״מ לבין הפלאגוס FXD.

טודור פלאגוס 39. מקור - Hodinkee.
טודור פלאגוס 39. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

כמעט כמו כל חובבי השעונים, אנחנו ממש אוהבים את טודור. באמת. החברה מציעה שעונים נהדרים, עם מנגנונים אמינים ותג מחיר אטרקטיבי ובניגוד ליצרניות שוויצריות אחרות (מי אמר האחות הגדולה …), שעונים שגם זמינים לרכישה. אז אמנם טודור ״מקשיבה״ ללקוחות החברה ולציבור חובבי השעונים, אבל היינו בהחלט יותר משמחים לראות גם משהו חדש מטודור ולא רק שעונים נוספים של החברה שעוברים ״הקטנה״ ל-39 מ״מ …

למעבר לאתר של טודור.