בחודש נובמבר 2021, השיקה טודור את שעון הפלגוס FXD מרין נשיונל, שעון צלילה שהגיע במחווה לתקופת הזוהר של טודור באמצע המאה הקודמת, בה היא סיפקה שעוני צלילה לחילות ים שונים מסביב לעולם. המרין נשיונל היה שחזור של שעון צלילה אייקוני שטודור סיפקה לחיל הים הצרפתי בשנת 1974 ולציון חידוש שיתוף הפעולה של טודור עם הצי הצרפתי. בימים אלו אנחנו מקבלים שעון חדש – טודור פלגוס FXD הצי האמריקאי. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

טודור פלגוס FXD הצי האמריקאי – מפרט טכני

השעון החדש של טודור מגיע בגוף זהה לגוף שעון ה-FXD מרין נשיונל – גוף העשוי מטיטניום בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 12.75 מ״מ.

טודור פלגוס FXD הצי האמריקאי. מקור - TimeandWatches.
טודור פלגוס FXD הצי האמריקאי. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם בזל טיטניום חד כיווני, עם אינסרט קרמי שחור ועליו סקלת צלילה. בניגוד לשעון המרין נשיונל, שהגיע עם סקלה עם ספירה לאחור, השעון החדש מגיע עם סקלת צלילה הולכת ועולה. סקלת הצלילה מגיעה עם מילוי סופר לומינובה שוויצרי בדירוג X1.

שעון במראה מט. מקור - TimeandWatches.
שעון במראה מט. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון שחור עם טקסטורה מחוספסת, כשגם כאן לוח השעון זהה ללוח שעון המרין נשיונל, אם כי עם הבדל אחד – בשעון המרין נשיונל, המילה PELAGOS בלוח השעון הגיעה בצבע לבן, כמו כל הכיתובים על לוח השעון, כשבשעון החדש המילה הזאת צבועה באדום.

התאורה הזרחנית של השעון. מקור - TimeandWatches.
התאורה הזרחנית של השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים, כשטודור תשווק אותו עם שתי רצועות נאטו – אחת בצבע ירוק זית עם פס אדום במרכזה והשנייה בצבע שחור.

טודור פלגוס FXD הצי האמריקאי – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר MT5602 של טודור – מנגנון אוטומטי המיוצר עבור טודור על ידי קניסי, המצויד בקפיץ איזון אנטי מגנטי. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות, כשהוא מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

אז מה חדש בעצם?

לאחר שעון המרין נשיונל שציין את שיתוף הפעולה של טודור עם חיל הים הצרפתי, מגיע שעון במחווה לשיתוף הפעולה של טודור עם הצי האמריקאי. טודור סיפקה שעונים לאנשי הצי האמריקאי משנות השישים ועד לשנות השמונים של המאה הקודמת, כשהשעון הזה מגיע עם מספר אלמנטים עיצוביים שהם חלק מהמאפיינים של הצי האמריקאי לשעון צלילה כמו מגני כתר מחודדים ולשונית מתכת קבועה לחיבור הרצועה.

חלק מדרישות ה-MIL SPEC. מקור - TimeandWatches.
חלק מדרישות ה-MIL SPEC. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טודור (באנגלית – Tudor Pelagos FXD US Navy), רפרנס 25717N, מגיע עם תג מחיר של 4,190 אירו.

טודור פלגוס FXD הצי האמריקאי. מקור - TimeandWatches.
טודור פלגוס FXD הצי האמריקאי. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

טודור ממשיכה לייצר שעוני צלילה נהדרים, שמגיעים במחווה לשנות הזוהר של החברה במאה הקודמת, בהן היא סיפקה כאמור שעוני צלילה למספר חילות ים מסביב לעולם. השעון החדש מגיע כאמור עם אלמנטים טכניים המופיעים במפרט של הצי האמריקאי לשעוני צלילה, כשטודור מוסיפה לו נגיעות עיצוביות משלה בהשראה צבאית, דוגמת גוף שעון שכולו מגיע בגימור מוברש (אפילו בזל השעון מגיע עם גימור מוברש), מתוך מטרה למנוע החזרי אור כלשהם. השעון הזה מצטרף לסדרת ה-FXD שמציעה מגוון שעונים במראה ספורטיבי-קרבי במיוחד, עם תג מחיר אטרקטיבי.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טודור.