טודור ממשיכה לעשות את מה שהיא עושה הכי טוב – להשיק שעונים של רולקס. כלומר, נו, אתם יודעים למה אנחנו מתכוונים. שעונים בעיצוב של שעונים של רולקס. התוספת החדשה למגוון השעונים של החברה היא קולקציה חדשה-ישנה – טודור ריינג׳ר. Tool Watch חדש-ישן בגוף שעון בקוטר של 39 מ״מ, המבוסס על סדרת הריינג׳ר הריטג׳ של החברה, שזה אומר בעצם מראה שאי אפשר לפספס את הדימיון שלו לסדרת האקספלורר של רולקס. אחרי ההשקה של הטודור בלאק ביי פרו מוקדם יותר השנה, בעיצוב האקספלורר 2, מגיע שעון נוסף מטודור – טודור ריינג׳ר – מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו מי עושה אקספלורר טוב יותר – טודור או רולקס.

טודור ריינג׳ר – מפרט טכני

השעון החדש של טודור מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39 מ״מ כאמור. טודור משתמשת בפלדת ה-316L. כדי להעניק לשעון את המראה ״הקשוח״, כמעט כל גוף השעון מגיע בגימור מוברש, מלבד אלמנטים בודדים שמגיעים בגימור מלוטש.

טודור ריינג׳ר. מקור - timeandwatches.
טודור ריינג׳ר. מקור – timeandwatches.

אחד האלמנטים שמגיעים עם גימור מלוטש הוא החלק הפנימי של בזל השעון, זה שמקיף את לוח השעון. הליטוש הזה מדגיש את המראה של לוח השעון.

טודור ריינג׳ר. מקור - timeandwatches.
טודור ריינג׳ר. מקור – timeandwatches.

לוח השעון מגיע בצבע שחור בגימור מט, כשהוא מכוסה בזכוכית ספיר כיפתית. להדגשת מראה ה-Tool Watch ואם תרצו הסגנון הוינטאג׳י של השעון, טודור בוחרת באינדקסים בגוון בז׳ וינטאג׳י, אותו ניתן למצוא גם על הלוגו של טודור, המגן של טודור שנמצא על לוח השעון והכיתוב RANGER בשעה 6 בלוח השעון.

גוף שעון בגימור מוברש. מקור - timeandwatches.
גוף שעון בגימור מוברש. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים, כשטודור תשווק אותו עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד, רצועת גומי או רצועת בד, אליהן נגיע בהמשך הכתבה.

טודור ריינג׳ר – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר MT5402 של טודור. קליבר MT5402 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. מי שמייצרת את המנגנון הזה עבור טודור היא לא אחרת מקניסי, יצרנית המנגנונים השוויצרית הצעירה יחסית, שהופכת לזרוע הביצועית של טודור. קליבר MT5402 מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

לוח שחור מט במראה וינטאג׳י. מקור - timeandwatches.
לוח שחור מט במראה וינטאג׳י. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

בשנת 1952, לפני 70 שנה, יצאה משלחת מחקר בריטית לצפון גרינלנד. חברי המשלחת היו מצוידים בשעון האויסטר פרינס של טודור, השעון הראשון של טודור שהיה אוטומטי ועמיד למים. חברי המשלחת הזו, שיצאו למשימה בת שנתיים, ערכו סקרים קרחוניים וסיסמיים מעמיקים במספר אתרים ברחבי גרינלנד. לציון 70 שנה למשלחת הזאת ולשעון של טודור שליווה את חברי המשלחת, טודור משיקה את השעון-סדרה החדשה.

צמיד פלדת אל חלד, רצועת גומי או בד. מקור - timeandwatches.
צמיד פלדת אל חלד, רצועת גומי או בד. מקור – timeandwatches.

חשוב לציין כי עד לשנת 2020 טודור החזיקה בקולקציה בשם ריינג׳ר, עם שעוני ״Tool Watch״ בעיצוב דומה מאוד לשעון החדש, אבל באותה שנה טודור העלימה את הקולקציה מהאתר שלה, במה שהיה נדמה כהפסקת הייצור שלה.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, טודור תשיק את השעון עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד, רצועת גומי או רצועת בד. תג המחיר של השעון, רפרנס 79950, עומד על 2,900 פרנקים שוויצריים כשהוא מגיע עם צמיד פלדת האל-חלד. אם תרצו אותו עם רצועת הגומי (רצועת גומי-עור היברידית) או רצועת הבד הירוקה (עם פס אדום-בז׳ במרכזה), תשלמו עבור השעון 2,600 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

בשנת 2020, כשטודור הפסיקה את ייצור סדרת הריינג׳ר הריטג׳ שלה, רבים האמינו כי הסדרה הזאת תעשה קאמבק. עם זאת, מעטים העריכו כי הסדרה הזאת תחזור כל כך מהר לקולקציה של טודור. אם בפתיחת הכתבה ציינו שטודור עושה מה שהיא עושה הכי טוב וזה להשיק שעונים בעיצוב של רולקס, אז תרשו לנו לתקן את המשפט הזה. טודור עושה מה שהיא עושה הכי טוב – להקשיב ללקוחות שלה. סדרת הריינג׳ר הקודמת הגיעה עם גוף בקוטר של 41 מ״מ ועם מנגנון מבוסס ETA. חובבי שעונים רבים ביקשו את השעון הזה בגוף בקוטר של 39 מ״מ ועם מנגנון אינהאוס מתקדם יותר. שנתיים חלפו וטודור משיקה בדיוק את מה שאותם חובבי שעונים רצו – שעון בקוטר של 39 מ״מ ועם קליבר MT5402 המתקדם של החברה.

טודור ריינג׳ר. מקור - timeandwatches.
טודור ריינג׳ר. מקור – timeandwatches.

אי אפשר להתעלם מההשוואה לסדרת האקספלורר של רולקס, שמכילה כרגע שעונים בקוטר של 36 מ״מ בלבד. סדרת האקספלורר של רולקס הולכת לכיוון קצת יותר עדין, בטח עם קוטר של 36 מ״מ, בעוד הריינג׳ר של טודור הולכת למראה קצת יותר צבאי וקשוח. מלבד תג המחיר האטרקטיבי יותר, יתרון נוסף של סדרת הריינג׳ר הוא העובדה שככל הנראה אפשר ממש להשיג את השעונים הללו. אז אם רציתם אקספלורר ונמאס לכם לחכות לו, רוצו לקנות ריינג׳ר …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טודור.