ההשקות של טודור (Tudor) בתערוכת באזל וורלד הלכו יד ביד עם דגמי רולקס 2019. בעוד האחות הגדולה זכתה ללא מעט מטחי אש ברשת על ההשקות שלה, נדמה היה שרוח דומה נשבה במסדרונות טודור, לפחות באופן חלקי. גם בטודור, כמו בהשקות של רולקס 2019, נראה כי הכיוון הכללי היה לסמן וי על היקף מסויים של השקות, ולא ליצור רעידת אדמה של ממש. כל ההשקות של היצרנית, ללא יוצא מן הכלל, התרחשו אחר ורק במסגרת סדרת הבלאק ביי.

הביתן של טודור, במיקום המרכזי ביותר בתערוכה - במקביל לביתן של רולקס (צילום: צוות ווטש גורו)הביתן של טודור, במיקום המרכזי ביותר בתערוכה - במקביל לביתן של רולקס (צילום: צוות ווטש גורו)
הביתן של טודור, במיקום המרכזי ביותר בתערוכה – במקביל לביתן של רולקס (צילום: צוות ווטש גורו)

טודור בלאק ביי P01 – רפרנס 70150

הטודור בלאק ביי P01 הוא כנראה השעון שגרר את מטחי הביקורת הכבדים ביותר בשתי היצרניות האחיות. ה-P01 הוא למעשה הוצאה מחודשת לאב טיפוס של טודור מסוף שנות ה-60, שיועד לשמש את הצי האמריקאי. לא ידוע מה גרם לצי האמריקאי לדחות את ההצעה אז, אבל לא בטוח שטודור הפיקו את הלקחים הנדרשים – לפחות בחלק העיצובי – וה-P01 הושק מחדש בבאזלוורלד 2019. כל אספקט בשעון הזה גרר ביקורות נוקבות – הכתר בשעה 4, מבנה הקייס, הרגליים המוזרות שמתחברות לחולייה שהיא עצמה בכלל מתחברת לרצועת עור, וגם דברים גדולים יותר גררו ביקורת, כמו העבודה שטודור לא הבינה את הרמז שנשלח לה לפני 50 שנה, כאשר הצי האמריקאי החזיר את הדגם המקורי ואמר “תודה, אבל לא תודה”. רק ימים יגידו עד כמה ה-P01 החדש יצליח במכירות שלו, ואנחנו כמובן, נישאר במעקב.

בצד הטכני, קוטר הקייס הוא 42 מ”מ, עשוי פלדת אל חלד, והוא עמיד לעומק של עד 200 מטרים. הכתר, כאמור, בשעה 4, והרצועה היא שילוב בין סיליקון וגומי. דגם זה מונע על ידי קליבר MT5612 – אין האוס של טודור, לו רזרבת כוח של עד 70 שעות ותדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה. מחירו של הטודור בלאק ביי P01 נקבע על 3,800 יורו.

tudor black bay p01
מחווה לאב טיפוס עתיק של טודור (מקור: אתר טודור הרשמי)

ולשיפוטכם – האם אב הטיפוס נראה טוב יותר מהדגם החדש?

טודור בלאק ביי ברונזה 79250BA

הבא בחבורה הוא הוא הטודור בלאק ביי ברונזה, רפרנס 79250BA. קוטר הקייס כאן עומד על כ-43 מ”מ, עשוי ברונזה כמובן – בגימור מוברש, ועמיד למים לעומק של עד 200 מטרים. השעון מונע על ידי מנגנון אין האוס אשר לו תקן COSC ושמו קליבר MT5601, והוא יהיה זמין עם רצועת עור או רצועת נאטו. הדגם החדש של הבלאק ביי ברונזה יהיה זמין החל מחודש אפריל הקרוב, ומחירו נקבע על כ-3,800 יורו. דווקא הבלאק ביי ברונזה זכה לביקורת נעימה יותר – או שבמילים אחרות – הוא לא נקטל עד היסוד כמו ה-P01.

tudor black bay bronze 2019
הבלאק ביי ברונזה החדש של טודור – מימין על רצועת נאטו, משמאל על רצועת עור (מקור: אתר טודור הרשמי)

טודור בלאק ביי כרונוגרף S&G – רפרנס 79363N

הטודור בלאק ביי כרונוגרף הוא עוף קצת מוזר – מדובר בכרונוגרף, עמיד לעומק של עד 200 מטרים (מה שהופך אותו במידת מה לשעון צלילה, אחרי הכל…), אבל במקום בזל מסתובב לתזמונים, לשעון זה ישנו טכימטר על גבי הבזל, והבזל עצמו לא מסתובב (למה למען השם צוללן צריך טכימטר?). העוף המוזר הזה, בסופו של דבר, הצליח במכירות (ועל כן אנחנו לא ממהרים להספיד את ה-P01, עם כל המחלוקת), ובבאזלוורלד 2019 טודור משיקה גרסה חדשה של הדגם, הטודור בלאק ביי כרונוגרף טוטון, רפרנס 79363N.

אז כן, טרנד הוינטג’ והרטרו שולט בשעון הזה – טכימטר על הבזל, כפתורי כרונוגרף מתברגים, ומראה מיושן-אך-מעודכן משהו, מקנים לשעון הזה משהו ישן-חדש, ובסך הכל – התוצאה נעימה לעין. קוטר הקייס כאן עומד על 41 מ”מ, עשוי פלדת אל חלד, כאשר חלקים מסויימים בו עשויים זהב צהוב. הוא עמיד כאמור למים לעומק של עד 200 מטרים, ומונע על ידי מנגנון קליבר MT5813. השעון מוצע עם 3 סוגי צמידים לבחירה – צמיד חוליות טוטון, צמיד עור ורצועת נאטו. המחירים – 5,900 יורו לגרסה עם צמיד החוליות, או 4800 יורו לצמיד עור או נאטו.

tudor black bay chronograph S&G 2019
הבלאק ביי כרונוגרף (מקור: אתר טודור הרשמי)

3 גדלים נוספים בסדרת הטודור בלאק ביי – 32 מ”מ, 36 מ”מ ו-41 מ”מ

גם דגמי הכניסה של סדרת הבלאק ביי זכו לרענון, וכעת ישנן 6 גרסאות חדשות אשר נחלקות ל-3 קוטרי קייס אפשריים: 32 מ”מ, 36 מ”מ ו-41 מ”מ. כלל הגרסאות מגיעות עם צמיד חוליות ובתצורת טוטון (זהב משולב פלדה), וניתן לבחור לוח בצבע שחור או שמפניה. השעונים נטולי תאריכון, ולנו הם “קצת” מזכירים את דגמי הדייטג’סט של האחות הגדולה. כלל הדגמים עמידים למים לעומק של עד 150 מטרים.

tudor black bay 41 gold and steel
דגמי כניסה חדשים למשפחת הבלאק ביי של טודור (מקור: אתר טודור הרשמי)

לאתר טודור העולמי